Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

 • Bu sabah, hakket ayazımsı bir hava vardı rüzgarında hafiflemesiyle oldukça serin bile diyemicem soğuk bir hava vardı, bide ben sahilde Akçayda oturuyorum, diğer kırsal yerler daha soğuktur.

 • Uzun aradan sonra, ilk defa bugün lodos, esiyor.hava ılımanlaştı, ılık esintiden.Yarın, Çarşamba günleride, lodos etkisini gösterecek.

  Ah hocam o eski lodoslar nerede. Gelir adeta kasırga gibi etki yaratırdı. Bizim Bursa lodosuyla bilinir. Hele sonbahar ve kışın başı Bursa’ya güçlü lodoslar gelir arkasından bol yağmur gelirdi. Lodos esti mi bilirdik ki arkası kar. Ama şimdi o tip sistemler olmuyor maalesef.

 • Ah hocam o eski lodoslar nerede. Gelir adeta kasırga gibi etki yaratırdı. Bizim Bursa lodosuyla bilinir. Hele sonbahar ve kışın başı Bursa’ya güçlü lodoslar gelir arkasından bol yağmur gelirdi. Lodos esti mi bilirdik ki arkası kar. Ama şimdi o tip sistemler olmuyor maalesef.

  Evet, en son ne zaman lodos esti onu bile hatırlamıyorum çok oldu.

 • Ben hep bunu söylerim ne zaman ki biz lodosu unuttuk adamakıllı kışları da unuttuk. Yani elbette lodos zaman zaman esiyor ama o eski bilindik şekliyle değil.

  Yanlış hatırlamıyorsam hocam, 6, 7 Ocak sisteminden ever çok esti, sonrada mahrum efsane🤗🤗🤗🤗

 • Malum lodos kuzey kuzeydoğu istikametine çıkarken oradaki soğuk zamanla saatin tersi istikametinde dönerek bize balkanlarıni kuzeyin o tertemiz mis gibi soğuk havasını kar tipi ne varsa indirirdi ama şimdi lodos yok kış da yok o kadar. Akdeniz çalışacak ki Balkanlardan bize ekmek çıksın yoksa işimiz sibirYAYA kalır.