Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • zaten modeller işimize gelmedimi saçmalıyor diyoruz..havayı modeller belirlemiyor sonuçta.kıyuıların kar şansı kalmadı artık bana göre..kış bitti diyemem tabiki ama bu senede olmadı diyorum artık kendime.sağlık olsun.ben azından konumumda 2 saatlikte olsa yerde kar görüp,kar topu oynayabildim.ne hallere geldik..

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

• divane abi ,önümüzdeki 24 saatlik içerisinde bütün modeller ve wrf ler mutabakat sağlamışken Gfs nin böylesine bir senaryo vermesini saçma buluyorum.

Ben bütün modelleri genel bazda eşit tutarım ancak kendini öne çıkaran modeller varki(Ukmo ve Ecmwf) bunlar orta vadeden sinoptiğin bu hale evrileceğini bildiler

• enes kardesim.lafim size degildi.hepimizeydi.ustunuze almayin rica ediyorum.bakiniz hangi model iyi gosterirse ona kral diyoruz.digerlerine kumda oynasin bilmem ne.tabiki psikolojik bir sey bu.mantiksiz tabiki.durum boyle.atmosfer cok kaotik bir sey ve ne model tanir ne baska bir sey.bildigi hareketine devam eder sizinde cok daha iyi bildiginiz gibi.benim mantiksiz buldugum seyde bu.yani havayi modeller belirlemiyor.bence modelleri bu kadar takip etmemek en iyisi.bakin 2 yildir kiyida yasayanarin elinde ne kaldi.sinir hastaligi,yolunmus saclar ve icimizden ettigimiz bir ton kufur:)uykusuz geceleri saymiyorum bile.saygilar,selamlar.

• enes kardesim.lafim size degildi.hepimizeydi.ustunuze almayin rica ediyorum.bakiniz hangi model iyi gosterirse ona kral diyoruz.digerlerine kumda oynasin bilmem ne.tabiki psikolojik bir sey bu.mantiksiz tabiki.durum boyle.atmosfer cok kaotik bir sey ve ne model tanir ne baska bir sey.bildigi hareketine devam eder sizinde cok daha iyi bildiginiz gibi.benim mantiksiz buldugum seyde bu.yani havayi modeller belirlemiyor.bence modelleri bu kadar takip etmemek en iyisi.bakin 2 yildir kiyida yasayanarin elinde ne kaldi.sinir hastaligi,yolunmus saclar ve icimizden ettigimiz bir ton kufur:)uykusuz geceleri saymiyorum bile.saygilar,selamlar.

Kesinlikle katılıyorum, artık insanların ruh sağlığını bozacak seviyeye geldi işler, 30-40 cm kar beklerken karla karışık yağmura döndü sistem belkide artık en iyisi hiç takip etmemek, sonuçta karın yağacağını bir hafta önceden bilsek ne olur sabah kalktığımızda görsek ne olur en azından ruh sağlığımız korunur....

• Kesinlikle katılıyorum, artık insanların ruh sağlığını bozacak seviyeye geldi işler, 30-40 cm kar beklerken karla karışık yağmura döndü sistem belkide artık en iyisi hiç takip etmemek, sonuçta karın yağacağını bir hafta önceden bilsek ne olur sabah kalktığımızda görsek ne olur en azından ruh sağlığımız korunur....

bunu yazarken de kesinlikle siz yorumcu ve forumdaşlarımızı yermek için söylemiyorum gece yarılarına kadar sistem kovalayıp modellere göre yorum yapıp insanları bilgilendirmeye çalışıyorsunuz ama iki senedir gerçekten ruh sağlığımız bozuldu

• zaten modeller işimize gelmedimi saçmalıyor diyoruz..havayı modeller belirlemiyor sonuçta.kıyuıların kar şansı kalmadı artık bana göre..kış bitti diyemem tabiki ama bu senede olmadı diyorum artık kendime.sağlık olsun.ben azından konumumda 2 saatlikte olsa yerde kar görüp,kar topu oynayabildim.ne hallere geldik..

Hocam sizi sürekli görüyorum ve objektif yorumlarınızı taktir ediyorum. Bu işin bilimselliğini işimize gelince bir kenara koyup istediğimizi veren modelleri övüyoruz ve boşuna hevesleniyoruz. Bu sitede yara yara gelecek diyenlerden ses yok. Tamamen sitenin aktif üye sayısı yüksek olsun diye bizim gibi insanlar boş yere ümitlendiriliyor. Sonra bu tahmin tutar tutmaz kesin değil deniyor. Neden yara yara gelecek derken tahmin olmuyor?