23-24 Ocak Sonrası Sibirya Havası ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️

• @cografyaciburak hocam gecen sene findik sezounu iyiydi normalden ilik gecen senelerde findik tarimi findik olmuyor mesela bu sene findik olmayabilir. Ne alak diceksiniz ama bu sene kış geldi ve ne olursa olsun gec gidebilie buda tarima zarari buyuk olabilir bu kötü bir durum.

• Sayın coğrafyacı bey benim şahsi düşüncem;bu yıl İstanbul da örtü olmaz diğer illerimizi bilmem ama istanbul da kar yağışı olur fakat örtü olmaz saygılar.

• Şubat ve mart ayları nasıl geçecek uzmanlar çok soğuk geçecek diyolar ve inceledikleri verilere göre 1985 ve 1987 kışlarıyla aynı giyor diyolar 1985 te böyleydi şubatta neler olduğunu gördük 1987 te martta aniden neler olduğunu gördük yani neden olmasın ben hala ümidimi yitirmedim siz neler düşünüyorsunuz

• Şubat ve mart ayları nasıl geçecek uzmanlar çok soğuk geçecek diyolar ve inceledikleri verilere göre 1985 ve 1987 kışlarıyla aynı giyor diyolar 1985 te böyleydi şubatta neler olduğunu gördük 1987 te martta aniden neler olduğunu gördük yani neden olmasın ben hala ümidimi yitirmedim siz neler düşünüyorsunuz

hangı uzmanlar

• @muhendis43 sizinle tartışmaya girmiyeceğim.Uslubunuza dikkat etmeniz benim için yeterli.Bazı veriler hakkında eger konuya bir yorum yaziliyorsa veriler hakkında bunun kaynağınin arkadaşların belirtmesi lazım.Aksi takdirde yorumlar havada ve teyite muhtaç kalıyor.Ayrica hocalarımız bir il için kar alıp almayacağını yazdığı zaman diğer arkadaşların bu yorumlara bakıp ona göre yorumlarını yazmali.Yoksa her arkadaş örnek veriyorum İstanbul kar alır mı diye yazarsa konu kirlenir.Tesekkurler.İyi akşamlar.

• Aksam ki ecm de ull yi gorurse sistem cebe girer

Subat ilk haftasinda gorunen sistem subat devami icinde onemli.Eger bu sistem rayına oturmazsa ben kendi acimdan sezonu kapatacagim hocam daha durun mart var nisan var bile diyen olabilir nisan da dahi kar yagmisligi var diyenler de olabilir evet ama ocak aralik kar yapmicaksa nisan da da yapmasin bu ulkenin emekcileri var calisani var tarimcisi var iki kar gorecegiz diye kiytirik sistem icin don olayi yasamaya gerek yok.Hadi iyi geceler herkese

Semih Hoca ve Burak Hoca: Şu an birçok bölgede tipi yağıyor. Tarih: Çok önceden işaret ettiğiniz tarih: 24 Ocak. Tek kelime ile: Helal olsun.! Başka da bir şey demiyorum.!

• @cografyaciburak Hocam şimdi siz bir sonra ki gelecek sistemin şöyle batıdan doğuya tüm yurdu gömecek güzellikte efsane bir sistem olmasını bekliyor musunuz?Yani Azor YB'sinin Fransa'dan kuzeye yöneldiği,Tepki Ab'sinin Kıbrıs-Hatay arasında oluştuğu ve Azor YB'sinin şimdiye kadar gelen sistemlerde olan kuzeyde fazla tutunamadan üstümüze yatması o sebepten gelen sistemlerde oluşan tepki AB'lerinin hemen baskılandığı kalitesiz tarzda bir sistemlerden ziyade Azor YB'sinin kuzeyde sağlam bir şekilde tutunup tepki AB'mizin rahatça derinleşerek kuzeye çıkabildiği ve yurdun çoğunu kara gömebildiği tarzda bir sistem????

• Sistem gelecekse eger 5 inden sonra geleek muhtemelen 7-8 civari olacak.Sistemin siddeti konusunda henuz netlesmeyen durumlar var ancak 500 hpasi iyi bir sistem gibi duruyor.Azor konum itibariyle baski da yapabilir kuzey de rahat yol da izleyebilir ama once sistemi cebe alalim siddeti icin konusmak erken daha.