23-24 Ocak Sonrası Sibirya Havası ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️

• hocam gool olur mu yoksa yine ofsayt mi duseriz korkusu var modeler gosterip 23 de yine ucun kiyisindan deli edercesine goserip giderse uzuluruz son durumlar MJO 5 VE 6 Gezinecek gibi merkeze yakin degil bu fazlar bize azorun pide seklini getirmiyor mu izlanda baskin cikiyor biliyorum Strosver biraz daha isinsa daha iyi olmaz mi ? Polar vortex daha iyi parcalanir ...

• hocam gool olur mu yoksa yine ofsayt mi duseriz korkusu var modeler gosterip 23 de yine ucun kiyisindan deli edercesine goserip giderse uzuluruz son durumlar MJO 5 VE 6 Gezinecek gibi merkeze yakin degil bu fazlar bize azorun pide seklini getirmiyor mu izlanda baskin cikiyor biliyorum Strosver biraz daha isinsa daha iyi olmaz mi ? Polar vortex daha iyi parcalanir ...

5-6 mı
    Hocam daha 2 deyiz
    Ve 7/8 gün sürdü bu faz ve daha çıkmadık
    Gfs ve Ecm 4-5 gün demişti 2’ye
    Dolayısıyla onlar bile çözemiyorken
    3-4 daha gelmeden yada merkeze bile geçme ihtimali varken
    5/6 konuşmak çok uzak bir vade olur
    Şu anda o fazlara özellikle 6 ya geçmek mucize gibi olur
    Ayrıca mjo etkilerinin kaç gün sonra hangi genlikte nasıl gerçekleşeceği konusu da apayrı bir konu
    Biz bu 8-1-2-3-4 döngüsünden eğer olursa gayet memnunuz şu anda

• @cografyaciburak hocam murat sahin derki 20 Ocak 528 dam ve -35 derece konusunda her iki global model uyumlu, alt seviye 850 mb biraz daha soğuk olsa iyi olurdu ancak çok soğuk olmaması da yağış miktarı açısından iyi basınç ta daha yavaş yükselir AB etkisi sürer 20 Ocak geliyor ;) 8) hava-kars323 uzays3271653126 :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana:

• mjo 20 ocak sonrası 4 gecıyo merkeze kaymıyor 3 gun sonrasında 5 atlıyo kı ıcak sonu subat hep 5.6 dolanacak bılgısı var ben Mjo Pek ınanan bırı degılım Nao ve Ao daha belırleyıcı amo pdo saglıklı enso QBO 10 HP en onemlisi dua edelim STROSVER 25 gibi +5 leri bulır gecer

• murat şahin Küresel model verilerin özeti
    Artik ve Polar Hava Sistemi Ülkemize Geliyor...
    Ocak ayının ikinci yarısı için Kutup Soğukları Yoğun Kar Yağışları ve Çetin Kış şartlarına hazırlanın...tüm sektörler ve sade vatandaşlar...adam vermiş coşkuyu :gun_bandana: :gun_bandana: