Mikdat Hoca cevaplıyor

• Kış yağışları yerelde oluşmaz taa Atlantik Okyanusundan Avrupayı aşıp Türkiyeye gelir. Yani Balkanlardan. Avrupa üzerinde Yüksek Basınç Merkezi ya da Sırt olunca batıdan gelen sistemleri kuzeye itiyor, yani bloke ediyor. Yani çicek ve böcekle ilgisi yok. 21. yüzyıldayız öğrenelim(Twitterdan)

• Geçen ay sormuştum fakat ay geçtiği için tekrar sorayım :

En güvendiği global meteoroloji modeli sebepleriyle beraber hangisidir ?

->Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

->Karşılaştığın herkes hakkında hiçbir şey bilmediğin bir savaşta savaşıyor. Nazik ol. Her zaman.

• 2020 yılı itibariyle Dünya'nın mini buzul çağına gireceğine dair bir teori var, kendisi bu konu hakkında ne düşünüyor ?

İlgili teori : http://www.hurriyet.com.tr/dun…agina-mi-girecek-40697575

->Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

->Karşılaştığın herkes hakkında hiçbir şey bilmediğin bir savaşta savaşıyor. Nazik ol. Her zaman.

• Konu aktif; sorularınız için son 5 gün..

• Merkezi ve Yerel yönetimler için, " Afet yönetimi, doğal afetler ve afetlere karşı önlemler" konusunda yapılan çalışmaları yeterli buluyor musunuz?

Eğer Merkezi ve yerel yönetimlerden bir teklif gelmez ise, böyle önemli bir onu hakkında STK'lsr ve/veya Ülkenin büyük firmalarından gelebilecek tekliflerle, Vakıf benzeri bir kuruluşta yer almak istermisiniz?

Teşekkürler

• Ne yapalım kapatalım mı konuyu?

Tabi ki konuyu kapatmayacağınızı biliyorum ama bir şeyi de pekiştirmek adına yazıyorum, yanlış anlaşılmasın lütfen. Sn. Mikdat Kadıoğlu, hem sosyal medya da, hem de bu tür platformlar da, kişileri bilgilendirmeye çalışan sayılı bilim insanlarından biri.

Aslında "Forum Yönetimini de" böyle bir işe ön ayak oldukları için teşekkür etmeyi kendi adıma da bir borç biliyor, ve böyle "uyumlu ve verimkar" bilim insanlarında sıklıkla yararlanmalıyız diye düşünüyorum.

• Ne yapalım kapatalım mı konuyu?

Sen sormaya devam et sosyal medyayı veya bazı platformları herkes kullanmıyor o yüzden form yönetimini yapmış olduğu bu hareketten dolayı tebrik ediyorum. Konu kapanmadan devam etmeli ayrıca İlerici tavrınıza ve kendini geliştiren bilgilendiren yönetime teşekkürler.