27 Aralık - 15 Ocak Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Uğur bey İstanbul adına iddialısınız derken pek de haksız değilmişim sanırım. Bir kaç kar tanesi dışında bir şey göremedik malesef neyse hayırlısı olsun

Geçirdiğimiz sistem hakkında çok fazla konuşmak mantıklı değil ama detaylar vereceğim ki bu da aslında sistemi etkileyen ve beklentilerin dışına çkaran şeylerin ne olduğunu gösterecektir.

İlerleyen saatlerde size açklamamı sunarım .

Unutmayınız ki ben kahin değil , bir yorumcuyum.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Unutmayınız ki ben kahin değil , bir yorumcuyum. Bu biraz gereksiz olmuş üstadlarımız bu tahmini yapmazken sizin çıkıp bu tahmini yapmanız biraz abes olmuş. Demek ki yeterli bilgiye henüz ulaşamadınız . Lütfen konu değilde model yorumlama sayfalarında yorum atarsanız sizin için daha iyi olur (Kişisel Düşünce ).

• küçükçekmece civarı kara bulutlarla kapandı bir şeyler olabilir mi?

Balkanlar üzerinden bir kütle geliyor anlık sıcaklığını şuan 6.4 derece . Yağış anında en fazla 1 derece daha düşmesini bekliyorum yağmurdan öteye gidemez.

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Unutmayınız ki ben kahin değil , bir yorumcuyum. Bu biraz gereksiz olmuş üstadlarımız bu tahmini yapmazken sizin çıkıp bu tahmini yapmanız biraz abes olmuş. Demek ki yeterli bilgiye henüz ulaşamadınız . Lütfen konu değilde model yorumlama sayfalarında yorum atarsanız sizin için daha iyi olur (Kişisel Düşünce ).

Düşüncenize saygım sonsuz fakat ben kendimi kanıtlama peşinde bir insan değilim senelerdir yorum ve tahminlerimi gerek buradan , gerekse kendi blogum üzerinden yapyorum.

Onun dışında duygusal bir bağım yokki sırf istanbula kar yağsn diye burada avaz avaz bağırıyım. Ve son olarakda sizin düşüncelerinize göre haraket edecek değilim. Yorumlarımdan , tahminlerimden memnun değilseniz ; çok seciğiniz model yorumlara sayfalarına yorum atarak devam edebilirsiniz gelecekteki hayatınıza.

Priestley

• Arkadaşlar bu sistemi ilk tahmin ettiğimde tarihler 24 ARALIK 2017 idi. Ve 25 Aralık akşamı sizlere tahminlerimi sunarken bir kaç kelamdan bahsettim ki bu sistem de aslında metnin içerisinde yer alıyordu .

Beklentilerimin çok altında geçmesine sebep olan bir kaç neden var bunlar ;

*Rüzgar Yönü
    *Yetersiz Yağış Miktarı
    *500 Hpa Soğuk Yetersizliği

olarak sıralayabiliriz.

Sistemin son gününe kadar sistemden umutlu olma nedenim 850 hpa da çanakkale'den samsuna yatay bir çizgi çektiğimizde bu kısmın kuzeyinde kalan bölgeye inen yer yer -11 lere varan 850 hpa dereceleridir.

Priestley

• Arkadaşlar kesin örtü oluşacak demedi ki hocamız bu da bir tahmin sonuçta...Ankara’da geçtiğimiz 23-24 Aralık sisteminde iyi sürpriz olmuştu bu sefer kötü bir sürprizle karşılaştık.Ayrıca hocamın dediği gibi çoğu illerde kar açısından kötü sürprizler yaşandı.Bazı tahminci hocalarımız da yanıldılar.Bu tahmin sonuçta yanılma payı da var...Bence hocamızı bazı yanıldığı tahminlerini gösterip hesap sormak yerine gelecek sistemler hakkında bilgi edinmek için meşgul edelim...

• @PolarVortex ankara için verdiğim örtü miktarı gereksiz değildi . Dediğim gibi yağışın ve rüzgarın azizliğine uğradım sadece. Yaptığım tahmindir kesin böyle olacak diye bişey demedim.

Priestley