İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • birisi diyor buzul cağına gireceğiz öbürü diyor Çöl olacak Türkiye. Her kafadan ayrı bir sallama,Bırakın kardeşim bu işleri ağzı olan konuşuyor. Erciyes olsun uludağ olsun onların biraz daha alçağı olan kayak merkezleri olsun kar almaya devam eder hatta erciyes veya uludağ yazın bile kar alıyor almaya devamda edecek.

• 2050 yi bilmem ama son günlerde yabancı kaynaklı araştırmalardan edindiğim ve beni büyük ölçüde ikna eden konu Kuzey Yarım Kürenin 2021 yılından itibaren kademeli 2030 yılından itibaren ise en etkin şekilde Mini Buzul Çağının etkisi altına gireceği... Sıcaklık ortalamalarının mevsim normallerinin yaklaşık 5 C altında seyredeceği düşünüldüğünde Ocak - Şubat için istanbul sıcaklık ortalamasının 0 C civarında gerçekleşmesi ve bunun yıllarca devam etmesi öngörülüyor. Solar aktivitedeki zayıflamadan hemen her sene başındaki kış tahminimizde değiniyoruz. Bu zayıflama daha da devam edecek gibi görünüyor. Yapılan istatistiki çalışmalar Mini Buzul Çağı ile ilgili yapılan tahminlerin tutarlılık oranının %93 civarında olacağı belirtilmektedir.

• 2050 yi bilmem ama son günlerde yabancı kaynaklı araştırmalardan edindiğim ve beni büyük ölçüde ikna eden konu Kuzey Yarım Kürenin 2021 yılından itibaren kademeli 2030 yılından itibaren ise en etkin şekilde Mini Buzul Çağının etkisi altına gireceği... Sıcaklık ortalamalarının mevsim normallerinin yaklaşık 5 C altında seyredeceği düşünüldüğünde Ocak - Şubat için istanbul sıcaklık ortalamasının 0 C civarında gerçekleşmesi ve bunun yıllarca devam etmesi öngörülüyor. Solar aktivitedeki zayıflamadan hemen her sene başındaki kış tahminimizde değiniyoruz. Bu zayıflama daha da devam edecek gibi görünüyor. Yapılan istatistiki çalışmalar Mini Buzul Çağı ile ilgili yapılan tahminlerin tutarlılık oranının %93 civarında olacağı belirtilmektedir.

O zamanda ısı adası olacak buzul cağı yaşanmayacak istanbul'da derler sonuçta rant peşindeler.

• uzun yazilari ve sekilli mesajlari lutfen alintilamayalim mobilden okuyanlar icin buyuk problem yaratiyor..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben de 6 Ocak sisteminde yağan kar manzarasını elimde güzel bir telefon yok diye çekememiştim. Bu sene kamerası iyi bir telefon aldım ve bu sene çok güzel şeyler çıkacak ortaya diyerek bekledim. Şu an bahar manzaraları çekiyorum :D Üzücü maalesef.

• küresel isinma var evet hemde bariz şekilde var. Ancak, bu ısınmanın sürekli olmasi mumkun değil. Bilimsel tarafından değilde mantık tarafından bile bakınca mumkun değil. Eğer sürekli devam edecek olursa doğa kendini komple yok etmek zorunda kalır. Doğru, doğa kendini kıyametle birlikte yok edecek ancak bu iklimle direkt bağlantılı bir konu değil. Demem o ki , doğa kendini belirli dönemlerde dengeleme yapmıştır. Bu bazı dönemler 100 yıl bazı dönemler daha uzun ve kısa aralıklarla isinip sogumustur. Bir çok bilim adamına göre ısınmanın artık durduğu ve yakın tarihten itibaren mini buzul çağına girerek yeniden dünyanın iklim dengesini kurmaya baslayacagi tartışılıyor. Ve vériler bunu kuvvetli bir şekilde destekliyor.

• 3 gündür feci baş ağrısı çekiyorum. Bu havalar, ahh havalar. Merak ettiğim acaba başım migren sebeplimi ağrıyor, yoksa hava akımları toz vb alerjenleri taşıdıda alerji sebeplimi başım ağrıyor. Eşim özellikle dün gece felaket horladığımı söyledi kendisi uyamamış :)

• Anlık durum konumuz varken buradan resim vs paylaşmayalım arkadaşlar..

Güzel bir gün İstanbul için rüzgar üşütse de güneş ısıtmaya çalışıyor..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN