İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @PolarVortex kesin konuşuyor ama şöyle bir ibaresi vardı " gelecek dönecek ama gelmezse de takdir allah' ın diye açık kapıda bırakıyor. "

Ortaya oynuyor o zaman.Forumdaki yazarlar bile kesin konuşamıyor sistem hakkında.Zaten 2 ihtimal var ya gelecek ya gidecek...

• Catalcaradara güvenmek istiyorum. Bizi yanıltmayacagini düşünüyorum. 1000mb altı denizlerimizde tepki ab olusur ise ki giritte oluşma ihtimali bi hayli fazla. Takibe devam..

• Bu site Geçen yıl gerçekten çok iyiydi.Ama yıl 5-6 kişi varki farklı hiç bir düşünceyi kabullenemiyor. Hoşunuza gitmeyen Herkes trol. Hakaret olmadığı sürece kimsenin mesajının silinmemesi gerekir.Ayrıca bu kadar şey yazılmış 360 dereceyemi takıldınız.Bende matematiği çok iyi bilen biri olarak ağız alışkanlığı 180 yerine 360 kullanırım bazen.Bu site farkliliklarla ayakta.bir bakmışsınız insan kalmamış forumda.lütfen forumdaki yoneticilerde insanlara saygılı olsun.silinen çoğu mesajda hakaret yada saygısızlık yok.
  • Çatalca Radar sahasından iyi geceler arkadaşlar..! Sıcaklığımız an itibariyle 0,1 yağış çok hafif şu anda yaklaşık olarak 1 saat önce güzel yağış aldık ( Yağmur ve zaman zaman kar şeklinde ) Gece sıcaklıklar bölge genelinde en fazla 1-2 derece daha düşecektir ancak yağış hafifleyecek İstanbul yüksek kesimleri hafif bir kar yağışı görebilir.
    Semih beyin ay sonu görüşlerine katılıyorum ama biz tarihi 23 yada 24 Şubat olarak ön görüyoruz.

Herkese iyi forumlar iyi geceler saygılar

Takibe devam

Tarihte bir güncelleme var mı?

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• @catalcaradar tahminini yaptı. Doğru mu çıkacak yanlış mı çıkacak hep beraber göreceğiz. 180 360 muhabbetine takılmak art niyet gibi duruyor. Çıkmazsa iyi bir tahminde bulunamadığı açığa çıkacak. Bunun riskini tek başına aldı. 1-2 günlük üye deyip de karalamanın hiçbir alemi yok. Buradaki hiç kimse anasının karnından itibaren burada bulunmuş değil. Kimsenin kendisini buraya yeni gelenden üstün görmesinin, yeni geleni kendisinden dun (aşağı) görmesinin anlamı yok. Şu muamelenin yapılması yeni bir üye olarak beni bile incitti.

• kimse kusura bakmasın ama semih bir şey demese kimse bir şey demeyecekti birinin düğmeye basması gerekiyordu galiba hemen saldırı oldu bu hoş değil ayrıca her yazan bilimsel konuşmuyor burada bu arkadaş trol bile olsa gereken kişiler gerekeni yapar insanları karalamadan önce fırsat vermek gerekir

• Bu site Geçen yıl gerçekten çok iyiydi.Ama yıl 5-6 kişi varki farklı hiç bir düşünceyi kabullenemiyor. Hoşunuza gitmeyen Herkes trol. Hakaret olmadığı sürece kimsenin mesajının silinmemesi gerekir.Ayrıca bu kadar şey yazılmış 360 dereceyemi takıldınız.Bende matematiği çok iyi bilen biri olarak ağız alışkanlığı 180 yerine 360 kullanırım bazen.Bu site farkliliklarla ayakta.bir bakmışsınız insan kalmamış forumda.lütfen forumdaki yoneticilerde insanlara saygılı olsun.silinen çoğu mesajda hakaret yada saygısızlık yok.

Bu site bu sene daha iyi ayrıca olay kabullenmemek değil, konuşmalarda birilerini hedef alırsanız bizde gerekeni yapmak durumunda kalırız.

"Bu site farkliliklarla ayakta.bir bakmışsınız insan kalmamış forumda.lütfen forumdaki yoneticilerde insanlara saygılı olsun.silinen çoğu mesajda hakaret yada saygısızlık yok." Hani nerde insan kalmamış? tehdit mi ediyorsunuz? Yönetimde uyguluma olarak bir değişiklik yok ama kesin bildiğimiz bir şey var ülke genelinde olan birşey zirvedekini yakalamak değil onu nasıl aşağıya indiririz.Sizde bu düşüncenin ürünüsünüz gibi geldi bana. Forumda herkesin ne kadar rahatça konuşabildiği açıktır.Silinen mesajlarda illa ki hakaret saygısızlık olması şart değil.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Artık silinen mesajlarida mi kontrol etmeye başladınız? Size göre silinen mesaj da hakaret olur yada olmaz altında ne barındırıyor ona da bakmak lazım dimi. Kimi koruma gereği duyuyorsunuz?

• Diğer konuya gelince ortamı germeye gerek yok. Şundan emin olabilirsiniz her şey takip ediliyor her ihtimal değerlendiriliyor konu dışına çıkmayalım rica ediyorum. Saygılı bir yönetici olarak.

• kimse kusura bakmasın ama semih bir şey demese kimse bir şey demeyecekti birinin düğmeye basması gerekiyordu galiba hemen saldırı oldu bu hoş değil ayrıca her yazan bilimsel konuşmuyor burada bu arkadaş trol bile olsa gereken kişiler gerekeni yapar insanları karalamadan önce fırsat vermek gerekir

Bu yoruma katılıyorum birden ufak bir yazım hatası veya dil sürçmesinden yola çıkarak bir kişiye bu kadar yüklenmek doğru değil ,bu arkadaş trol de olabilir ya da gerçekten Metroloji hakkında bilgili mesleği bu olan bir kişi de olabilir izleyip görüp değerlendirmek gerekir doğrusu bu olacaktır 1-2 kelimesine bakıp kimse hakkında olumsuz şeyler söylemek yakışık almaz

• Bu site bu sene daha iyi ayrıca olay kabullenmemek değil, konuşmalarda birilerini hedef alırsanız bizde gerekeni yapmak durumunda kalırız.
    "Bu site farkliliklarla ayakta.bir bakmışsınız insan kalmamış forumda.lütfen forumdaki yoneticilerde insanlara saygılı olsun.silinen çoğu mesajda hakaret yada saygısızlık yok." Hani nerde insan kalmamış? tehdit mi ediyorsunuz? Yönetimde uyguluma olarak bir değişiklik yok ama kesin bildiğimiz bir şey var ülke genelinde olan birşey zirvedekini yakalamak değil onu nasıl aşağıya indiririz.Sizde bu düşüncenin ürünüsünüz gibi geldi bana. Forumda herkesin ne kadar rahatça konuşabildiği açıktır.Silinen mesajlarda illa ki hakaret saygısızlık olması şart değil.

aynen Sizin gibi insanlardan bahsediyorum.tahammülsüz ve saygısız insanlar.tehditmi !insanları aşağılayıcıp duruyorsun.okuma yazmanız yok galiba. Buranın tadını Sizin gibi insanlar kaçırıyor. Aynı şeyi yapiyorsunuz.sil kardeşim sil kafana göre takıl.Ne demek istediğimi birgün anlarsın.

• @muhendis43 13 ocak 2018 de üye olan siz mi sitenin dinamikleri hakkında bilgi verip yönetimi ve yönetici arkadaşları suçluyorsunuz? komik olmayın lütfen. Konu şahsım adına kapanmıştır illa ki rahatsızsanız üst mercii adminlerimize yazabilirsiniz. Bu site o kadar demokratik bir site ki atılana bile şikayet linki verilip değerlendirilmesi yapılıyor ben size bu kadarını söyliyeyim.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Şimdi tahmini tutmazsa catalca radar hakkında umarım bir şey söylenmez tek bir tahmini tutmadı tahminin arkasında durdu dönmediği için itham edilmez sadece umut edebiliyorum çünkü bunun olmayacağına garanti veremiyorum artık.

• ali rıza beyfendi belirtmeyeceğim demedi ki zaten bir 360 dereceden konu nerelere gitti burada sadece o değil birçok kişi son saate kadar bekleyelim dedi yeri geldi yüzde yüz emin olduğumuz sistemler kaçtı gitti bir insana bu kadar yüklenmek doğru değil adam tahmini yapmış beklentisini söylemiş herkes tahmin yapıyor sadece o değil.