İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GFS kapıdan gülümsüyor, ECMWF ise kapıdan gülümsemekten ötesi gülüyor ve kar haritaları güzel. Sistem eğer ki doğulayıp üstümüze oturursa gülmekten ötesi kahkaha atmış olacak, o zaman olacakları hayal gücünüze bırakıyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• @Cold.EFso hocam garanti olmasa da bir kac gundur istanbul dahil trakya ya kar veriyor zaten en azindan mutabakat var.dediginiz gibi insaallah menfi degil de ,musbet degisimler olur.cok ugrastik beraber .bu kadar oldu.insaallah daha iyi de olacak.

• Vadesi olan sistem için kar haritalarına güvenmeyin, ayrıca şuan yağıştan daha önemlisi sistemi garantilemek sonra yağışına bakarız böyle kuvvetli sistem gelirse tahminim yağışı boş geçmeyiz elbet tepki ab si yada iyi bir 500hpa sının getireceği DEk lerle ilimiz adına iyi yağış olur ama dediğim gibi önce sistemi garantilemek..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bıçak sırtı adeta. Yarın 1 adım geri gidersek ECM'de hazırlıklı olmak gerek. Tahminim salı akşamı bu akşam ki görüntüden biraz daha doğulu ve bir tık iyi olacak.

• Ecm 2-3 guncellemedir bize kar veriyor , ama anadolu nasiplenemeyecek gibi.sistem ulke sistemi olursa herkes mutlu olacak.biz daha mutlu olacagiz.cunku kiyisindan kenarindan bir sistemle kar alirsak ulke sistemi olursa daha fazla aliriz.herkes icin hayirlisi.

• Bundan sonra iyi olmasını istiyorsak her güncellemede iyiye gidişat olmalı mehteran gibi 2 adım ileri 1 adım geri değil..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Allah'ım 300-500 km daha doğula sistemi sana yalvariyoruz ya Rabbi.Amin.
    Sadece kendimiz için istersek hakiki bir musluman olamayız. Her kim ki kendisi için istediği şeyi musluman kardeşi için de istemezse hakiki musluman sayılmaz. (Tüm ülke içindi duam)

• @Baybars hocam net olarak son 96 saati mi belli olur diyorsunuz?

72 saaten geri saymaya başladığımızda sınırlı alan modellerine bakmaya başlarız

Sadece kendimiz için istersek hakiki bir musluman olamayız. Her kim ki kendisi için istediği şeyi musluman kardeşi için de istemezse hakiki musluman sayılmaz. (Tüm ülke içindi duam)

aminnnn :S

Amin hocam