İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar artık güncellemeler ve modellerin üç aşağı beş yukarı ana fikri belli oldu bu sistemin merkezi maalesef bizim olma ihtimalimiz tamamen ortadan kalktı bundan sonraki güncellemeleri takip edebileceğimiz şey ucundan kıyısından ne kapacagimi biraz daha doğrularsa şansımız artar ama tam tersi bir senaryo oluşup bizden iyice uzaklaşırsa sistem değil sadece mevsime göre kuru soğuk alıp sistemi kapatabiliriz

• Sisteme üç gün kala merkezinde olduklarımızı da gördük. Sistem bu kadar yakınken 3 Gün kalaya kadar hiçbirşey netleşmez. Çarşamba akşamına kadar ne kaptık diyelim ne de kaçırdık diyelim bence.

• istanbulda bahar havası var :bawling:

Şiddetli soğuklardan önce havanın güzel olması olağan bir durum, çok yaşadık.Ancak korkutan durum; ağaçların çiçek açıyor olması. İtü'nün bahçesinde gördüm erik ağacı bembeyaz çiçek olmuş.

• @catalcaradar isimli arkadaş hafta sobu kötü çıktılar olacak demişti pazartesi bekliyoruz seni .bakalim baffin bay ne alemde

evet kardeşim. hatta sistem bitti gitti hissine kapılacaksınız demişti. ve ansızın efsane görünecek gibi bişeyler demişti. inşaallah diyorum.

hangi yorum acaba ben bulamadım

• Bence gfs Türkiye yüzünden bu sene çok yanıldığı için en sıcak senaryoyu veriyor, sıcak senaryodan soğuğa kimse kızmaz hatta bravo der, ama soğuktan sıcak senaryoya geçince hayal kırıklığının etkisiyle herkesin hışmına uğrar. Gfs eyyam yapıyor yani.

• Bence gfs Türkiye yüzünden bu sene çok yanıldığı için en sıcak senaryoyu veriyor, sıcak senaryodan soğuğa kimse kızmaz hatta bravo der, ama soğuktan sıcak senaryoya geçince hayal kırıklığının etkisiyle herkesin hışmına uğrar. Gfs eyyam yapıyor yani.

kardeş kusuruma bakma ama,hayatımda duyduğum en sacma tespit neredeyse..

Hahaha GFS bir an gözüme Süper ligteki hakemler gibi görünmeye başladı :)

• ben şunu anlamıyorum. bir görünüyor ucundan bayram ediyorsunuz. bir görünmüyor ağıtlar yakıyorsunuz. neyse hissiyatınız arkasında dimdik durun .. madem burası karalama tahtası diyorumki sabırlı olun. sistem gittikten sonra üzülün. daha sistem ufukta tam manasıyla net belirginleşmemiş bile. sadece küçük olumsuzluklar var. ne malum yarın tam zıttına dönmeyeceği. garantisinimi aldınız. aldıysanız bizde bilelim

• bu sayfa karalama tahtası değil öncelikle..2. si küçük olumsuzluklar var dıyorsun ama hiç öyle değil..sistemin gelmeme ihtimali bir kaç tık daha fazla..bilgine..saygılar..

• Arkadaşlar neden hsonu çıktıları çok güvenilir değildir? Çünkü bazı veriler hsonu girilmez. Girilen eksik verilerde modelde eksik verilir. Ama Bu demek değildir ki ptesi günü bize verecek. Ama ptesi akşam gördüğümüz çok büyük olasılıkla gerçekleşecek demektir.

• Arkadaşlar neden hsonu çıktıları çok güvenilir değildir? Çünkü bazı veriler hsonu girilmez. Girilen eksik verilerde modelde eksik verilir. Ama Bu demek değildir ki ptesi günü bize verecek. Ama ptesi akşam gördüğümüz çok büyük olasılıkla gerçekleşecek demektir.

hafta sonu eksik veri girişi diye birşey yoktur lütfen bu tur laflara itibar etmeyiniz. Oranın çalışanı makinanın parçasını söküp evine götürmüyor sonuçta. Böyle birşey yok bunu artık unutalim

• @chronic53 ağzımdan aldın derler ya. Bu saçmalıkları kim çıkarıyor anlamıyorum.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN