İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Baybars hocamın yokluğu hemen belli oluyor.Bu konunun adı ne İstanbul Meteorolojik yorum.Yapılan yorumların meteorolojik olmasıyla ilgisi var mı? ''Havalar sıcak olacak kar yağacak kış bitti kış geldi modeller öyle gösteriyor'' bile meteorolojik bir yorum değildir.Bir yorum yapacaksanız onu destekleyen olma ihtimalini yükselten verilerle ortaya konulmalıdır.İronu olsun diye karalama tahtasında verili tahmin yapıyorum.Eğer meteorolojik bir yorumunuz yoksa sizin ironi yapmanıza gerek yok.Gelin karalama tahtasında istediğiniz yorumu(forum kuralları dahilinde ) yapın.Yoksa binlerce takipçisi olan sayfaya zulümden farksız kalıyorsunuz...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• @Baybars hocamın yokluğu hemen belli oluyor.Bu konunun adı ne İstanbul Meteorolojik yorum.Yapılan yorumların meteorolojik olmasıyla ilgisi var mı? ''Havalar sıcak olacak kar yağacak kış bitti kış geldi modeller öyle gösteriyor'' bile meteorolojik bir yorum değildir.Bir yorum yapacaksanız onu destekleyen olma ihtimalini yükselten verilerle ortaya konulmalıdır.İronu olsun diye karalama tahtasında verili tahmin yapıyorum.Eğer meteorolojik bir yorumunuz yoksa sizin ironi yapmanıza gerek yok.Gelin karalama tahtasında istediğiniz yorumu(forum kuralları dahilinde ) yapın.Yoksa binlerce takipçisi olan sayfaya zulümden farksız kalıyorsunuz...

veri koymaya gerek yokki hocam gfs ecmwf bakın yeter.

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• bu havalar hic hayra elamet değil fena patlayacak bak görün ;)

aynı fikirdeyim 1987 de bunun iki katı sıcaklık vardı gömlekle dolaşıyordukki efsane geldi !!! Kardan tünel yapmıştık ara sokaklara tek katlı bir evde oturuyorduk cam imzasını geçmişti kar inanıyorum öyle bir kış daha yaşayacağıma bu havalar belki onun alametidir kim bilir

• @Seaeffect o meşhur biri gerçekten çok önemli bir tahmincimiz geleceğin meteoroloji dehası:)) Bildiğin hepimizin baktığı modele bakarak tahmin yapıyor ama bizim göremediğimiz şeyleri görüyor lütfen hakkını yemeyelim:)

Not: Kim olduğunu biliyorum:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben halla anlamış diyilim arkadaş ABD istediği gibi haarp projesi olsun tabiyatla hiç bir şekilde teknoloji olsun mücadele edemez bırakın şu düşünceyi..

Devir Teknoloji devri herşey olabilir bu devir öle bi devir Atalarımız der ya inek altından buza bile aranmaz diye Arayacaksın araştıracaksın heleki şimdi amerika ile aramız kötü ve bu havaların bu gidişatı haarp teknolojisi gerçek mi diye milletin kafasında soru işareti oluşturuyor bizdeki teknoloji 3 se onlarda 7 dir bu böle bilene. çünkü her kış takip ederim aşagı yukarı amerika ile ne zaman aramız bozuk olsa bizim kışımız böle sıkıntılı geçiyor. Bakın haarp var demiyorum olabilir diyorum.

• bu kış kar açısından şanssız geçiriyoruz..durum sadece bu..lehimize olamayan durumlar oluştu,sonucu bu oldu..yok haarp yok ecm tasınıyor yok bilmem ne...akıl mantık işi mi Allah askına..abd neden kendı zararı için uğrassınki..onları vuran soğuk hava dalgası,çok büyük maddi zararda verdi..böyle ütopik hayaller biraz komik af edersiniz..

Einmal editiert, zuletzt von Narsil ()

• Ne HAARP mış arkadaş adamlar tüm dünyayı karıştırabiliyor ama ne hikmetse kendi ülkelerinde olan afet derecesindeki hava olaylarına çare bulamıyorlar!! Geçin bunları..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN