İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

• Bu arada arkadaşlar bazen bazı üyeler gaza gelip Bünyamin Sürmeli hocamızı hedef alan yazılar yazıyorlar. Birincisi Bünyamin Sürmeli sizin babanızın oğlu değil, hitaplarımıza dikkat edilim. 2.si kendisi bu forumun takipçilerinden rumuzunu bilmiyorsunuz ama takip ediyor ve bence değerli bir meteorolog,işi gereği uzun vade tahmini yapmayabilir bunuda normal karşılamak lazım. Sizlerde TV önünde olsanız 10 günlük tahmin filan konuşamazsınız. Biraz saygılı olalım. Benzer durum devlet kurumumuz MGM içinde geçerlidir. Bizde MGM nin eleştirilecek noktaları olduğunu biliyoruz ama kimsenin belden aşağı terbiyesizce eleştirmesine izin vermeyiz. Eleştirilerin dozu çok önemli.

• Bünyamin Sürmeli'nin bu forumu takip ettiğini bilmek bile heyecan verici hatta üye olduğunu belki de yazılarını okuduğumuzu onun bize cevap verdiğini. Kendisi de son videoda bir kar sever olduğunu söylemiş :). Başarılarının devamını diliyorum eğer bu yorumumu okuduysa

• Bünyamin hocada her insan gibi yanılabilir yada çok başarılı tahminler yapabilir ama tahmin tutturamayınca onun bu işte kötü olduğu anlamına gelmez. adam sonuçta ulusal kanalda milyonlara konuşuyor yarın için bile temkinli davranır o derece tutumlu bir insandır. söyledikleri şeylerde gayet mantıklı şeylerdir. oda bizler gibi kar aşığı bir insandır o yüzden bünyamin hocaya sevgimiz saygımız sonsuzdur. ve forumumuzu da takip ediyor kendisi.

• Bir sistem alacağımız günler öncesinde kendini belli ediyordu fakat gücü ne şekilde olacağı muamma idi.Modellerin nasıl değiştiğini görebiliyoruz ve bunu bekliyor ve umuyorduk.Önümüzde ki 48 saatin çok kritik olduğunu düşünüyorum kaderimizi belirleyecek güncellemeler olacak yine sınırda bir sistem yoksa Ege'de patlayacak bir siklonun efsane mi getireceğini göreceğiz.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bu arada arkadaşlar bazen bazı üyeler gaza gelip Bünyamin Sürmeli hocamızı hedef alan yazılar yazıyorlar. Birincisi Bünyamin Sürmeli sizin babanızın oğlu değil, hitaplarımıza dikkat edilim. 2.si kendisi bu forumun takipçilerinden rumuzunu bilmiyorsunuz ama takip ediyor ve bence değerli bir meteorolog,işi gereği uzun vade tahmini yapmayabilir bunuda normal karşılamak lazım. Sizlerde TV önünde olsanız 10 günlük tahmin filan konuşamazsınız. Biraz saygılı olalım. Benzer durum devlet kurumumuz MGM içinde geçerlidir. Bizde MGM nin eleştirilecek noktaları olduğunu biliyoruz ama kimsenin belden aşağı terbiyesizce eleştirmesine izin vermeyiz. Eleştirilerin dozu çok önemli.

dostum yazdıklarına imzamı atarım amatör tahminciler arasında başta semih bey olmak üzere bir çok değerli tahminci arkadaşlar var ama sayın Bünyamin Sürmeli bu işin profesörü milyonlara hitap ediyor.
    Evet yanıldığıda oluyor ancak bu işin doğasında bu var.
    Keşke o yanılma hakkını kullansa önümüzdeki sistem ile ilgili ama çok zor bakalım...
    Saygılar iyi forumlar

• baybars hocama katılıyorum. Seneler önce çocukken sabah hiç unutmam 7.55 de cnn e çıkıyordu sürmelim :) okula gitmeden izler öyle çıkardım. Kendisini yüzyüze tanımasam da benim için çok kıymetli ve değerlidir.

Sosyal medya tahmini efsane semih
    Televizyon ve radyo tahmini bünyamin hocam

Bu cihanda tek geçerim. Saygılar