İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gerçek İstanbul Avrupa yakasıdir arkadaşlar. Hatta Fatih ve çevresidir. Çekemeyen arkadaş icin soyledim. Diğerleri alınmasın üstüne.

1980’li yıllarda kaldı o yaklaşım
    Bakırköy , Sarıyer, Kadıköy, Üsküdar yada Beşiktaş hatta Levent yada Kağıthane hepsi de gerçek İstanbul’dur
    Eğer mesele kamu kurumu işi ise her kurum her ilçede artık merkez açıyor
    Eskiden vilayet ile belediye nerdeyse ora merkezdi , konu tarihse burası tarihçilerin forumu değil
    Yok konu nüfussa GOP ve Sultanbeyli’dir merkez

• Ya o mesajı tartışma çıkması için yazmadım, pişman olmayayım, lütfen dilerseniz yaka konusunda uzatmayalım; gerçekten kötü bir konu. Ben sadece gerek olmadığını onu yapan arkadaşa yazmak istedim o kadar.

Herkes karayelci, yıldızcı epey azmış.. :) Yıldızda iyidir.. :hfyeni (29):

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Ne saçma sapan düşünceye sahip olan insanlar var arkadaş. Gerçek İstanbul avrupa yakasıymış, o zaman gerçek istanbuldan beylikdüzünü bahçeşehiri, sarıyeri leventi emirganı yenibosnayı vs çıkaracaksınız. Şuanda Türkiye haritasında İstanbulun sınırı neyse o, böyle orta çağ zihniyetli olmayalım.

Hala siklonun heryere eşit davrandığını söyleyenler var söylüyorum o her zaman olmaz 2004 yılında gördük onu dahada görmedik..

Şu güzelim anketi bile nerelere çektiniz adamın anket yapası varsa yapmaz. Şehir içi kıyaslamaları bırakalım lütfen.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Tatmin edici bir kar yagsada hayirlisiyla forumca Belgrad Ormani veya Emirganda sucuk ekmek, gezi kar topu, tanisma etkinlikleri duzenlense. Suan kar yagmadigi icin kendimizde degiliz. Hava forum bunu gerceklestirirse haberlere de cikarsa mgm yi bile yakinda geride birakir. Cok etkinlik olmasi gerek.

• Tatmin edici bir kar yagsada hayirlisiyla forumca Belgrad Ormani veya Emirganda sucuk ekmek, gezi kar topu, tanisma etkinlikleri duzenlense. Suan kar yagmadigi icin kendimizde degiliz. Hava forum bunu gerceklestirirse haberlere de cikarsa mgm yi bile yakinda geride birakir. Cok etkinlik olmasi gerek.

Semih hocamız çıksın haberlere ;)

• Arkadaşlar ecm 240 'daki görüntüden bisey çıkmaz o şekil bi izobar hiç birşey taşımaz. Görüntü sizi aldatmasın. Açıkçası ben beğenmedim

• @chronic53 hocam sana katılıyorum.Dün akşamki görüntü baya iyiydi.Bu akşamki sinoptiği beğenmedim.Bize siklonik sistem lazım.Bu görüntüde dek olur.Dekli sistemleride az çok biliyoruz. Acaba buraya gelecekmi yanımızdan geçti şöyle oldu falan filan bir yer kar fırtınası yaşarken diğer taraf güneş banyosu yapıyor.Siklonik sistemde en azından kafa rahat oluyor.

• GFS Diyagramlarında da 7-9 Şubat tarihleri adına %30 luk kar ihtimali var. 5-6 Senaryo -10 bandında seyrediyor, 4-5 Ocak tarihlerinde ise kar ihtimali %5-%10 aralıgında seyrediyor.
    Şahsen 7-8 Şubata kayabilir.

• @chronic53 hocam sana katılıyorum.Dün akşamki görüntü baya iyiydi.Bu akşamki sinoptiği beğenmedim.Bize siklonik sistem lazım.Bu görüntüde dek olur.Dekli sistemleride az çok biliyoruz. Acaba buraya gelecekmi yanımızdan geçti şöyle oldu falan filan bir yer kar fırtınası yaşarken diğer taraf güneş banyosu yapıyor.Siklonik sistemde en azından kafa rahat oluyor.

hayir sinoptigi yine yanlış yorumluyorsunjz .Bu sinoptik de dek olmaz izobarlar hiç bu ışığı vermiyor .yağış siklonik ama trakya üzerinde veya yakınında bulgar civarında izobar kırık yapıyor o yönleniş yükseği yakın olduğunu söyler buda çabucak doğuya atar. Bakın şunu açıkça belirteyim bu benim yorumumdur sinoptik haritada izobarin siklığı yonü bana birçok şeyi çözmek de yardımcı oluyor

• GFS Diyagramlarında da 7-9 Şubat tarihleri adına %30 luk kar ihtimali var. 5-6 Senaryo -10 bandında seyrediyor, 4-5 Ocak tarihlerinde ise kar ihtimali %5-%10 aralıgında seyrediyor.
    Şahsen 7-8 Şubata kayabilir.

Diyagrama göre sistemin gelip gelmeyeceğine karar verilmez bence. Senin görüşün tabi bir sey diyemem.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• son mesajlardan sistem gelmeyecek anlamı çıkarılmasın öyle bir şey yok . Sadece sinoptigi yorumladım .böyle olacak diye birşey de yok .bunu bilmemize imkanda yok ;)