İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Mutu dün üye olan bugün gelip küfür yazıp ortalığı karıştırıyor haliyle ban yiyor, ama tekrar hesap açıp geri geliyor. az yorum yapanların yazmaktan çok okumayı sevdiği bir gerçek ki oda bir seçenek. o yüzden yeni üye alımı kapatılmalı yoksa bu işin sonu olmaz.

• Gercekten zor bir isi basariyorsunuz yonetim olarak @Samet_113

Allah kolayliklar versin bende pek site icine yazan biri degilim genelde takip ederim ama su ortaligi karistiran sahte hesaplari gorunce elde degil yazmamak

Bu sene modeller cok tutarsiz o yuzden bir suru gorus olusuyor ortalik karisiyor ben hic tutarsiz bi model senesi gormemistim boyle bunun sebebiyle biz kar sevdalilari olarak uzuluyoruz hircinlasiyoruz bosyere kalpler kiriliyor arkadaslar unutmayinki Takdir sadece Allah'indir tahmin tutmadi diye kar yagmadi diye bunu kimseden sorumlu tutamazsiniz

• Aynı mücadele işte
    Uzun vade için de aynısı
    Modellere beynini kiraya vermiş olanlarla birçok veriden hareketle modellerin ne verebileceğini sezmeye çalışan , yani tecrübesi ile beynini yormayı tercih edenlerin mücadelesi
    Model yağış çok az ve sıcaklık 3 derece dedi şimdi örneğin ve sıcaklığı yine bilemedi , ne yapacağız
    Bu kadar teslim olmaya gerek yok
    Allah ne dilerse o olur ve modeller bu hakikati bulmamıza ancak yardımcı olabilir ve yanılabilir de ki bu yıl rezil haldeler
    Bir türlü anlamadı model kafalar
    forum.havaforum.com/attachment/14944/

• Tartışma çok uzun sürmedimi abilerim kardeşlerim normalde fazla mesaj yazmam fakat gerçekten sonu görünmeyen bir atışmaya gidiyor bence konu burda kapansın HF DE böyle şeyler olması beni ve bir çok arkadaşımızı üzüyor o yüzden bir birinizi kırmayın Trolcüler zaten bitmez banı hakketimi haketti artık işimize bakalım bence. Edit:kullanıcı ismim sizi yanıltmasın memleketim kocaeli üniversite okuduğum için zeytinburnunda ikamet ediyor hayırlı akşamlar

• çekmeköyde şuan gökyüzünden tek tek inen ince taneler mevcut radardada kütle yok, radarın göremediği çok zayıf bir kütle belki 7-8 tane tek tek tane bıraktı az önce. bak şimdiden kütlesiz haldeyken bile 7-8 tane kar tanesi gördüm demekki kütle olsa neler göreceğim........
    Kütlemiz buymuş demekki üstümden geçmiş olmalı az önce kar bıraktı. :)
    forum.havaforum.com/attachment/14945/

• O kadar güzel ve bilgi dolu forum ki böyle şeyler çıkmasına inanamıyorum bazen.

Yağar ya da yağmaz heyecanı yeter.
    Ayrıca günlük rutinimi değştiren bir yer oldu burası. Diyagramlara rüzgar yönlerine radar a hepsine gün içinde sürekli bakıp ona göre giyinip ona göre işlerimi görüyorum. Daha ne olsun

• @Okluzyon sen bakma buradakilere. Bazıları kendi hayal dünyasında bir şeyler kurup enteresan çıkarımlar yapıyorlar. Yöneticiler kimin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Objektiflik konusunda son derece hassaslar. Yaşadığım bazı olaylardan çok iyi biliyorum. Kimse yöneticileri bu konuda suçlayamaz.

Bu arada Tahminlerinle arada bizim bölgemize de renk kat. Tarzın ve isabet oranın bazılarının zoruna gitse de yılmadan devam et.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Saf kar için artık neredeyse tüm koşullar sağlandı. Tek eksik yağış, oda ancak sabaha olacak gibi görünüyor. 500 hPa sıcaklığı yetersiz kaldıgından DEK oluşumu gözlemlenemiyor. Aslında tam bu saatlerde ufakta olsa kütleler belirginleşmesi lazımdı GFS e göre hayret.
    Sabah ola hayrola ilk kar tanelerini görecegiz inşAllah. Yoğunlaşma sıcaklığımız -2/-3 bandında keşke yağış kuvvetli olsaydı kısa sürede örtü bile yaşardık. Kısmet değilmiş.