İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ldr1907 dostum insanların gaza getirilerek forumda tutuldugunu söylemişsin o zaman sen gazla çalışıyosun demektir..

Benzinin pahalı olduğu yerde gayet mantıklı. ;)

Burası KAR SEVENLERİN yeri benım bu hesabım yeni ama yıllardır buradayım herkesi takip ederim ki bu sistemde havada kar olacağını biliyorduk sadece gaza geldiğimiz yok ayrıca getirende yok çünkü biz benzinle çalışıyoruz :D SAYGILAR

• Ben kışı kapatıyorum diyebilirim. buda bir düşünce görüştür. Ben kışı kapattığımda karmı yağmıyor ? Burası forum ise herkes dilediği gibi üslup çerçevesinde görüşlerini bildirme hakkına sahiptir! Bende Radyo Televizyon okuyorum ayrıca YouTube'da 130 bine yakın takipçi sayım var, az çok biliyorum kitlelere nasıl hitap etmenin gerektiğini. Lütfen kısıtlamayın insanları kötü birşey söylemedi Oklyzun.

Nasıl yani ya?Bunu harbiden söylüyorsunuz yani.Canınız çektiğinde kışı kapatıyorsunuz milleti zehirliyorsunuz.Canınız çektiğinde ben burdayım.Madem 130 bin takipçiniz var bizim de yönetim anlayışımızın farkında olmanız gerekir.Biz öyle kafasına göre konuşulan her yorumu tutsaydık burada bu forumu hakkıyla takip edenin hakkını nasıl vereceğiz o zaman.

• Ukrayna wrf modeli ilk defa yağış verdi yarın sabah ile akşama
    Bakalım bu cimri modelden daha cimri olan 3-5 kar tanesi bile ön görmeyen bazı arkadaşların ağzı açık kalacak mı , umarım kalır

• Ben yıllardır bu foruma emek veriyorum ve yıllardır ortalıkta olmayan troller son iki yıldır ortaya çıktılar.

Yönetimin gerçekten de üye alımını durdurması ya da belirli aralıklarla foruma üye almasının gerektiğini düşünüyorum.

Yönetimden ayrılmak benim kararımdı çünkü fikir ve görüşlerimiz yönetimle uyuşmuyordu, bu yüzden artık moderatörlük görevinde kalamayacağımı, ayrılmam gerektiğini söyledim. Yıllarca ne öğrendiysem ben bu sitenin tahmincilerinden öğrendim, başta Semih hoca geliyor. Benim katlanamadığım olay kişi ve şahıs fark etmeksizin insanları boş yere gaza getirmektir. Asla ve asla isim vermeyeceğim, istediğim şey forumun yıllar öncesindeki gerçekçiliğine kavuşması. @Samet_113

• En başında söylediğim gibi kar gelmiyorsa gelmiyordur kışı kapatabilirim. Buda baktığınız zaman olumsuz düşünce ve hala düşüncelerinize saygı duyarım demeniz gerekirken, üzerine gidiyorsunuz anlam veremiyorum. Siz tabiki yönetim görevinizi yapıcaksınız fakat olumsuz yorumlara değil, spam, küfür v.b gibi mesajlara tepki gösterseniz daha doğru olacaktır.

• Ben bu forumda defalarca kar yağacak diyenlerin bile verilerle paylaşım yapması gerektiği uyarısına şahit oldum. Burada amaç sinerji yaratmaktır. Kimse kar geliyor diyene alkış tutup, gelmeyecek yağmayacak diyenleri taşlamıyor. Sadece Hisse dayalı atış poligonu konusu dışında yapılan tahminlerin veri ve analizlerle yapılmasını savunuyor yönetici arkadaşlar. Siz öyle hissediyor olabilirsiniz fakat yönetim nizamı sağlamakla görevlidir. Ortalıkta bu siteyi karalamaya çalışan, trollemeye çalışan çok insan var ve bunlarla bizler değil yönetim uğraşıyor. Onlara da hak verin kolay bir iş değil nizamı sağlamak. Lütfen üstadlar dışında tahmin yaparken birkaç veriyi analiz ederek tahminlerinizi yapın. Sonuç itibariyle herkes yanılabilir. Allah'ın takdiridir nihai sonuç. Ben veri, analiz ve model incelemesi bilmediğim için asla yağar yağmaz demiyorum. Verisiz yağar diyenin de yağmaz diyenin de yorum yapmasını istemiyorum "meteorolojik yorum konusu" içerisinde.

• öncelikle burada sitemizdeki tahminci/yazar kategorisinde olan insanlara saygısızlık oluyor şuan. açıkca net söylüyorum beğenmeyen üstten çıkışa basar mgm yi takip eder. ha şunuda söyleyim burada olumlu yada olumsuz konusanada aynı eşitlikte bakılıyor eğer birisi verisiz sallama şekilde şugün şurda şu olmayacak beklemeyin vs derse sitedeki görevli insanlar ne yapsın ? ya verisini sunacak yada silinecek. burada şu saate şu olacak diyene de aynı şey geçerli. bazı arkadaşlar içlerinde bir kin öfke biriktirmiş ama burası forum hiç yakışmıyor.

• Ldr1907 dostum insanların gaza getirilerek forumda tutuldugunu söylemişsin o zaman sen gazla çalışıyosun demektir..

Benzinin pahalı olduğu yerde gayet mantıklı. ;)

Burası KAR SEVENLERİN yeri benım bu hesabım yeni ama yıllardır buradayım herkesi takip ederim ki bu sistemde havada kar olacağını biliyorduk sadece gaza geldiğimiz yok ayrıca getirende yok çünkü biz benzinle çalışıyoruz :D SAYGILAR

Hocam sadece bu sistem için demiyorum genel olarak. Belki de gaz verme olayı yoktur bana öyle gelmiş olabilir, ancak bu sefer de fazla iyi niyetlilik var. Böyle olunca da sonunda üzülen biz karseverler oluyor. Dengeli bir yaklaşım olsun istiyorum. En ufak işaretleri büyütüp şöyle geliyor, böyle efsane olacak diyenlere itibar edilmesini istemiyorum.

• @ldr1907 size açık açık diyorum açık konuşun diyorum yine kapalı kutu.Bana açık konuşun açık lütfen.Az önceki arkadaşa çok üzüldünüz galiba çünkü size göre olumsuz söylediği için banlandı dimi.Bakalım fikri neymiş;
    forum.havaforum.com/attachment/14940/Yetmiyor arkadaşa forumun yetkili yazarına laf atıyor yetmiyor bu arkadaş siteye laf atıyor yetmiyor bu arkadaş ne vurursam kar diyor mağdur edebiyatı yapıp kendini haklı çıkarmaya çalışıyor.Şimdi siz bu arkadaşa mı üzüldünüz?

• @Okluzyon hocan burda bu sistemle ilgili konu acan 23 ocak dek show semih hoca lafın onaysa biz onu oyle seviyoruz kimseyo gaza getirdigi felan yok mevllam ne eyler ne eylerse guzel eyler gecen de dedgim gibi siz cok olumsuzsunuz gecen sene sizin de patladiginiz sistem oldu ve ozur dilediniz yanildim diye ama o sistem gecene kadar gelecek bekleyi dediniz ozaman sizde mi insanlari gaza getirdiniz

• Hergün foruma girip takip ediyorum.Söylenildiği gibi insanlara umut verme gibi bişey söz konusu bile değil.Tahminci hocalarımız açık açık İstanbulda örtü olmayacak hatta yüksekler hariç saf kar görmek bile zor dediler.Ne görüyorlarsa onun tahminini yapıyorlar.Biraz daha anlayış lütfen

• Radara bakılırsa gece pek birşey olacağa benzemiyor Asıl kütleler yarın sabah 10:00 dan sonra giriş yapacak. Merak etmeyin herkes seyirlikte olsa kar görecektir

• @Okluzyon hocan burda bu sistemle ilgili konu acan 23 ocak dek show semih hoca lafın onaysa biz onu oyle seviyoruz kimseyo gaza getirdigi felan yok mevllam ne eyler ne eylerse guzel eyler gecen de dedgim gibi siz cok olumsuzsunuz gecen sene sizin de patladiginiz sistem oldu ve ozur dilediniz yanildim diye ama o sistem gecene kadar gelecek bekleyi dediniz ozaman sizde mi insanlari gaza getirdiniz

Tahmin hocalarımızdan sonuç Allah'tan.23 OCAK dek show konusu sadece İstanbul için açmadı ki hocamız.Ülkeyi sadece İstanbul'dan ibaret gören bir kaç üye öyle algılamış ki sanırsam şuan bu yorumlar yapmak zorunda kalıyoruz.DEK denen mekanizma Ankara'nın işine gelmese bile ülkemde bir yerleri vuracak diye sevinen birisi olduğumdan takip ederim her zaman.

• En başında söylediğim gibi kar gelmiyorsa gelmiyordur kışı kapatabilirim. Buda baktığınız zaman olumsuz düşünce ve hala düşüncelerinize saygı duyarım demeniz gerekirken, üzerine gidiyorsunuz anlam veremiyorum. Siz tabiki yönetim görevinizi yapıcaksınız fakat olumsuz yorumlara değil, spam, küfür v.b gibi mesajlara tepki gösterseniz daha doğru olacaktır.

Benim 3 günde bir fikri değişenlere yada o değişenlere saygım yok ben bir kişiyi düşünemem sitenin günlük ziyareti 100 bin bakın altını çiziyorum 100 bin ben bir kişi yüzünden böyle saçma sapan mesajlara maruz bırakamam kimseyi.İnsanda bir duruş vardır modele göre ben kışı bitirdim diğer modele göre ben geldimle olmaz o işler.

• Arkadaşlar be n bu foruma bu sene üye oldum ama önceden takip ediyordum son 1-2 yılda TROLL arkadaşlar üye oldular bazı arkadaşlar hocalarımıza hakaret-küfür ettiler hocalarımızın sabrı ve soğukkanlılığından tebrik ederim ve yeni üye olanlar Bölge konularına mesaj yazamasınlar çünkü herkes yeni üyelik açıp burada kar çok yağacak,kar yağmayacak gibi sallamasyon tahminler yazıyorlar ve meteorolojide yeni tanışanları ya yüksek beklentiye sokuyorlar ya da beklentiye girmeyin diyorlar İyi Geceler HF AİLESİ

Dostum elinde veri olmadan kışı bitirdim diyebileceğin konu burası değildir KARALAMA TAHTASIDIR. Elinde veriniz yoksa burda o yorumu yapamazsınız ki adamlar ilk önce bunu öğretmeye çalışıyor ..

• @Cold.EFso

Poseidon harika bantlar öngörmüş 3-6 arası sabaha karşı ama gel de inan hadi :D

inanıp inanmamak kişinin tecrübesine , hislerine ve yaşam felsefesiyle bile biraz ilgili hocam
    Bazıları karamsardır bazısı çok iyimserdir bişey diyemeyiz
    Kışı kapattım diyen biri hangi yüzle yarın kar yağarsa burda paylaşım yapar
    Ama Şubat şu şu verilerden iyi geçebilir diyen , yanılsa bile kesinlik belirtmediyse diğeri gibi KOMİK olmayacaktır , çünkü diğeri kesin kapattı dükkanı
    Yarına gelirsek En geç akşam Yeditepe kampüsünde örtü hedefim ve beklentim , gerçeklerden çok uzak değil , ya nasip diyelim