İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Konuya dahil olmak istemiyorum ancak 3-5 kar tanesi derseniz algılanan çok hafif tek tük düşen kar taneleri olur lakin beklenen seyirlik yağış bırakabilecek dek bantları yani gerçekten ve doğrudan uzak bir deyiş sizinkisi. Kimse bu sistemle ilgili bugün 5 10 cm bekliyorum dedi mi?? Demedi. Yani kimsenin kimseyi kandırdığı yok gaza getirdiği yok

• Yanlış anlamanızı istemem ama açıkça söylemek gerekirse forumda insanları tutmak için biraz gaz verenler olduğunu düşünüyorum. Gelmeyecek veya gelecekse de bir şeye yaramayacak sistemler çok abartılıyor. Her seferinde bilip bilmeden ileri tarihler veriliyor ancak o da tutmuyor, sonra olan bize oluyor. Hep bir umutla bekliyoruz inanıyoruz sonra üzülüyoruz. Merak etmeyin burası her zaman karseverlerle dolu olacak.

Kim kim o gaz verenler kim?O gaz verenler olmayanı mı söylüyor mesela?Ya biraz açık olun arkadaşlar kapalı kutu gibi yok şöyle biri var yok böyle biri var.Her seferinde bilip bilmeden ileri tarih veriliyor diyorsunuz ancak o da tutmuyor.Ne yapalım yani olmayanı mı söyleyelim?Tahmin de mi yapmayalım iki gün sonrasını düşüneceksek niye varız biz?Kapatalım dükkanı.Ben şunu da anlamıyorum işler yolunda giderken ses soluk yok ama yolunda gitmeyince siz eleştiri kaldırmıyorsunuz şunu yapıyorsunuz bunu yapıyorsunuz.Benim görüşüm şu;Ne istediğini bilmeyen kişiler kafa karışıklığı ile ortalığı karıştırıyor.

• Forumda herkes istediğini düşünüp yazabilir belli kurallar ve veriler çercevesinde.Samet abinin ve çoğunluğun karşı olduğu şey birilerinin sürekli insanlara laf sokmaya çalışmaları diye düşünüyorum.İnsanlara laf atanların haberi yok ancak kendilerine gelen şikayetleri saysak uzun liste olurdu harelde :) Herkese hayırlı forumlar dilerim.

• @Samet_113 Biz bu forumda hiç bir şekilde olumsuz yorum yapamıyoruz, olumsuz yorum yaptığımız takdirde engeli bastığınız zamanlar oldu. Bırakında insanlar hislerini, amatör tahminlerini yansıtsınlar ben şuan burda kar yağmayacak desem bana verini getir diyiceksiniz kar yağar desem herkes sessiz kalıcaktır. Anlatmak istediğim bu...

• @Samet_113 Biz bu forumda hiç bir şekilde olumsuz yorum yapamıyoruz, olumsuz yorum yaptığımız takdirde engeli bastığınız zamanlar oldu. Bırakında insanlar hislerini, amatör tahminlerini yansıtsınlar ben şuan burda kar yağmayacak desem bana verini getir diyiceksiniz kar yağar desem herkes sessiz kalıcaktır. Anlatmak istediğim bu...

Siz ben kışı kapatıyorum diyeceksiniz aylar öncesinden biz buna müdahale edince olumsuz yorum yapanı engelliyor olacağız öyle mi?Kimse olmayan bir şeyi olmuş gibi söylemiyor siz önce ne istediğinizi bilin yeter.

• konuya dahil olmayacaktım ancak artık yeni üye alımı kapatılmalı. mevcut olan üyelere de nerelere yazıp yazmayacağı hakkında kısıtlamalar getirilmeli, burası 50-100 kişinin olduğu yer değil binlerce kişinin aynı anda aktif olduğu yer. son zamanlarda seviye sürekli yerlerde geziyor birbirine laf sokan sokana verisiz tahmin yapan yapana. soruyorum Semih hoca yıllardır bu işin içinde bu işin okulunu okuyanlar saatlik tahmini bile düzgün yapamazken bu adam aylar öncesinden sistem haberi veriyor ve %90 gerçekleşiyor ama bi zahmet arada yanılsın yani Töbe haşa Semih hoca Allah mı ? Ne bekliyorsunuz adamdan yaz aylarından ocak-şubatta gelecek sistemlerin günü saatinimi ?

• Şubat ayında bir sistem gelir bu tartışmaların hepsi unutulur, kırılan kalpler tekrar eski haline gelmeyebilir. Buradaki her tahminci değerli insanlar. Tahminleri tutar yada tutmaz ancak emek harcadıkları göz ardı edilmemeli.

@Okluzyon beyi dün de dediğim gibi geçen yıldan beri takip ederim. Yönetim kadrosundaydı. Az ama öz konuşurdu. Takip ettiğim tüm tahminlerinde nokta atışı yaptı. @Samet_113 hocam sizin daha iyi tanımanız lazım okluzyonu. Tartışmak şu aşamada anlamsız. Herkese iyi geceler dilerim.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Kim kim o gaz verenler kim?O gaz verenler olmayanı mı söylüyor mesela?Ya biraz açık olun arkadaşlar kapalı kutu gibi yok şöyle biri var yok böyle biri var.Her seferinde bilip bilmeden ileri tarih veriliyor diyorsunuz ancak o da tutmuyor.Ne yapalım yani olmayanı mı söyleyelim?Tahmin de mi yapmayalım iki gün sonrasını düşüneceksek niye varız biz?Kapatalım dükkanı.Ben şunu da anlamıyorum işler yolunda giderken ses soluk yok ama yolunda gitmeyince siz eleştiri kaldırmıyorsunuz şunu yapıyorsunuz bunu yapıyorsunuz.Benim görüşüm şu;Ne istediğini bilmeyen kişiler kafa karışıklığı ile ortalığı karıştırıyor.

Yapma hocam alttaki arkadaşın dediği gibi kar gelecek desek kimse veri sormaz. Gelmeyecek deyince herkes çullanıyor. İşimize öyle geliyor çünkü. Olmayanı söylemeyin ama olanı da abartmayalım. Bu sene bir sürü sistem eridi bu sizin suçunuz değil ama fazla beklentiye sokmak üzüyor. Sistem olmayacağını söyleyenleri de hemen dışlamanız ve az önceki arkadaş gibi banlamanız hoş değil. Trollük yapanları banlayın ancak kendi fikrini belirtenlere forumca saygı duyalım. Diyeceğim budur.

• Ben kışı kapatıyorum diyebilirim. buda bir düşünce görüştür. Ben kışı kapattığımda karmı yağmıyor ? Burası forum ise herkes dilediği gibi üslup çerçevesinde görüşlerini bildirme hakkına sahiptir! Bende Radyo Televizyon okuyorum ayrıca YouTube'da 130 bine yakın takipçi sayım var, az çok biliyorum kitlelere nasıl hitap etmenin gerektiğini. Lütfen kısıtlamayın insanları kötü birşey söylemedi Oklyzun.

• Karalama tahtasında verili verisiz yaptığım hiçbir paylaşım silinmedi...Şahsi tahmin bölümünde konu bile açmaya ihtiyaç duymuyorum.Ilıkçı soğukçu farketmez herkes gelsin sinerji yapalım.Tartışalım.Buradan misafirlere sesleniyorum karalama tahtasına da bakmayı unutmayın :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Daha dün üye olduğun forumda yılların tahmincisini sırf iki tahmini göreceli olarak tutmadığı için yargılamak senin ne haddine? Sen önce kendi üslübunu düzelt sonra günde binlerce insanın aktif olduğu Ülkenin en büyük hava forumunun yöneticileriyle münakaşaya girersin.

• Biraz önce yazan kuyruk acısı kalmış ve içeri tekrar girip gizli gizli takılan ilk bulunduğu olumsuzlukta atlayan kişi gibi bu siteye zarar vermek için mesaj kollayan kişi var ise azıcık mert ise küfür ettiği bu siteye açık aradığı bu siteye bir daha girmez.Ortalık bir karıştı hemen düştü gizli hesaplar.

• Ben de Okluzyon'un haklı olduğunu düşünüyorum. Hepimizi kar yağsın istiyoruz tabii ki ama olumlu konuşanları alkışlarken olumsuz konuşanların üstüne çok gidiliyor. Şahsi fikrim bu yöndedir.

• Forumu sessiz takip edenlerdenim.Gerektiğinde de acımadan yazan birisiyim.İstanbul konusunu görüyorum evet kar yağmadığı için kar sevdalılarında bir hüzüntü ve hırçınlık var gördüğüm kadarıyla ama bir kaç arkadaşın iddia ettiği gibi kar yağmıcak dendiğinde mesajların silindiği yalanına göz yumamam.15 ocak sistemi için bir üyenin açtığı konuda Ankara'ya verdiği 10-20 cm tahminine karşı verilerimi sunarak yağmayacak dedim ve sonuç yağmadı.Kar geliyor diyenlere birşey yapmıyorsunuz kar yağmayacak diyenlere yükleniyorsunuz diyenler kendi kendilerine triplere girdiğini düşünüyorum.Bu konu dahil neredeyse tüm forumda birilerinin sürekli insanlara laf sokma derdinde olduğunuda fark etmişsinizdir.Foruma yapılan troll saldılarından sonuç alamanların böyle bir yönteme başvurduklarını düşünüyorum artık ciddi ciddi.İnsanlara laf sokarak insanları forumdan soğutma amaçları olabilir.Yönetimin soğukkanlılıkla bu kişileri takipe almasını rica ediyorum.İnsanlara laf sokanları görmek istemiyorum ben şahsen.Gerçek hayatta yeteri kadar stresimiz var zaten birde sanal alemde bu mesajlar ve karsızlık yüzünden daha fazla strese girmek istemiyoruz.Saygılarımla