İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @SonHortumBükücü ULL'un optimum konumunu yukarıda bahsettik hocam, Düzce-Sakarya dolayları ideal gibi görünüyor fakat 17 Şubat için mevcut ULL yetersiz. 500 hPa sıcaklıkları falanda 17 Şubata nazaran daha düşük, kısacası 17 Şubat bu sistemde zor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• @4 Şubat nitelikli haritalar paylasiyorsunuz ancak hiçbirinde tek kelime açıklama yapmadığınız gibi sorulan sorulara da yanıt vermekten imtina ediyorsunuz.

Hocam mümkün olduğunca görevli arkadaşların açıklamaları olacak diye ayrıntıya girmek istemiyorum.Benim ki daha çok ilgisi olanlar için paylaşımlar.Herzaman da diyorum görevli arkadaş ve Yazar tahmincilerimizin dışındakilere itibar etmeyin diye...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• 4 şubat dostum..paylaşımı sen yapıyorsan,açıklamayıda senin yapman yerinde olur..mantıklısıda bu zaten..bilen var bilmeyen var.herkese hitap edilmek zorunda burda kardeşim..saygılar..

• hocam boş soru olabilir öyle düşünüyorsunuz kaldırım . Geçen sene ile bu senenin farkı nedir neden böyle çelişkili az buz anlıyorum ama detaylı bilen biri anlatabilir mi sebebini geçen sene modeller 1 hafta öncesinden net kararlar verirken bu sene neden mutabık değiller

rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351rk223_kgigf-12351

• Peki arkadaşlar veri paylaşımı yapmıyorum artık.Herkese iyi forumlar...

hocam size kimse paylaşmayın demiyor ki, bürsürü yeni üye var paylaştıklarınıza kendi yorumunuzu katmazsanız insanlar birinden o paylaşılan şeyin açıklanmasını isteyecek, haliyle paylaşan kişinin açıklama yapması daha mantıklı. mesala harita 500hpa nın durumuysa ufakda olsa açıklama yapmalısınız diye düşünüyorum.

• @Phobos merak ettim kaç yaşındasın kardeşim? bilgisayar kullanabiliyorsun, google a yaz istanbul haritasını bak bakalım ataşehir iç kesim mi değil mi? Tamam bazı şeylere elbette cevap vereceğiz ama araştırmacı olun hazıra konan değil..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @4 Şubat hocam sen paylaş verilerini, verisiz atıp tutan çok, kendileri yetmediği gibi veri paylaşana da karışır oldular. Sadece paylaştığın verinin altına ne olduğunu yaz mesela 500hpa mesela rüzgar vs

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben muhtemelen forumdaki en küçük üyelerden biriyim İstanbul'dayım ama hiçbir bilgim yoktur tüm gün evde olduğum için bana kozyatağı nerde diye sorsanız ben söyleyemem.Bu arada kullanıcı yaşımla gerçek yaşım aynı değil.

• arkadaşlar @4 Şubat hocamın üstüne gidip sıkboğaz etmeyin. açıklamayı bilmediğinden değil prensip meselesi olarak düşündüğü için yapmıyor. sizler illakide açıklama yap paylaşımlar ile ilgili deyince prensibini bozmamak bu tür verilerin paylaşımını yapmayacağını açıkladı. hepsi bu

• Kimse demiyor tabiki @Gucci Gang ama ben prensip olarak soumlu ve yazarlar varken ayrıntılara girip daha çok kafa karıştırmama niyetindeyim.Paylaşımları haklısınız anlamayanlar olacaklardır.Ama bir o kadar da anlayıp belki görmeyi unutan yada ulaşamayanlar içindi.Neyse bu yazdıklarım bile konu dışı kalıyor.Şikayet oldu ve ben de paylaşmama kararı aldım.Bu konuyu uzatıp konuyu takip edenlere ve misafirlere rahatsızlık vermeye gerek yok...Herkese tekrar iyi forumlar diliyorum ve yazar ve konu sorumlularını takip edelim diyorum...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Kimse demiyor tabiki @Gucci Gang ama ben prensip olarak soumlu ve yazarlar varken ayrıntılara girip daha çok kafa karıştırmama niyetindeyim.Paylaşımları haklısınız anlamayanlar olacaklardır.Ama bir o kadar da anlayıp belki görmeyi unutan yada ulaşamayanlar içindi.Neyse bu yazdıklarım bile konu dışı kalıyor.Şikayet oldu ve ben de paylaşmama kararı aldım.Bu konuyu uzatıp konuyu takip edenlere ve misafirlere rahatsızlık vermeye gerek yok...Herkese tekrar iyi forumlar diliyorum ve yazar ve konu sorumlularını takip edelim diyorum...

Rahatsızlık verme veya şikayet edilme gibi bir durum yok. Siz paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz. O haritadan anlam çıkaramayan arkadaşlar sadece bu harita kar haritası mı, yağmur haritası mı nedir diye sormuşlar :)