İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şuan skorda beraberlik hakim 1-1 lik sonuç var. Yarın hakem kayıp zaman dilimini işaret ederse uzatmalarda gol atma şansımız var, şayet vermezse kaderimizde ne varsa çekmeye razıyız

• @Samet_113 Hocam, Pollyanacağılığı sitedeki bir kaç amatör tahminciye söyledim. Sürekli mgmye bi öven bi söven arkadaşlara söyledim. Dünde açıklama yapmıştınız yazıdığım yazıya birşey demedim sustum.Eğer birşeyler kötü gittiğinde biz yorum yapamıyacaksak içimizden gelenleri söylemeyeceksek ne anlamı var bu forumun o zaman ? Yinede benÖzür dilerim eğer ki bir saygısızlığım olduysa size karşı.

• @Samet_113 Hocam, Pollyanacağılığı sitedeki bir kaç amatör tahminciye söyledim. Sürekli mgmye bi öven bi söven arkadaşlara söyledim. Dünde açıklama yapmıştınız yazıdığım yazıya birşey demedim sustum.Eğer birşeyler kötü gittiğinde biz yorum yapamıyacaksak içimizden gelenleri söylemeyeceksek ne anlamı var bu forumun o zaman ?

Ben son yazdığımı size söylemedim ama siz öyle anladınız.Ben dün yazdığınıza dün cevap verdim bugün yazdıklarım başka kişiler içindi.Madem amatör tahmincilere söylediniz burada herkes amatör resmi işi olan mı var?Açık açık isim yazın neden polemiğe neden olacak şekilde yazıyorsunuz?Takıldığınız nokta yazıp yazmamak olmuş.Papağan gibi aynı şeyler söylenecekse açık açık yazdık zaten ya susun ya da siteyi terk edin yada kendinize çekiz düzen verin dedik.Adam üye olmuş 15 mesaj yazmış 15'i de olumsuzluk olabilir mi?-12 verdiğinde de olumsuz hamak kurduğunda da olumsuz her şey de olumsuz sonra geliyor buraya polyanacılık yapıyorsunuz deniliyor.Ben bu tip TROLlleri bu sitede tutmayacağım başka yerler var ise oraya gidilebilir.

• @chronic53 Hocam konu dışıa çıkmamak için size buradan cevap vermek istiyorum.
    Artık biz ``Hiç olmasaydı`` kavramını geçeli haftalar oldu. İstanbul, bu tarihe kadar 1 kez bile olsa örtülük kar gören şehirdir. Hadi örtüyü geçtim, havada görsel şölen kar tanelerinin net şekilde belli oldugu kar görebildi mi şehir merkezi? Kısa süreli kar geçişlerinden ziyade oda yok.
    Bakınız hocam siz ve sizin gibi düşünenlere özel liste hazırladım.
    Son 8 Yıl içersinde merkezdeki ilk örtülük kar yağışları;
    2010 Kışı [2009-2010 Kış sezonun 22-25 Ocak 2010 Sistemi ilk örtülük kar yağışı]
    2011 Kışı merkezde örtü yapan kar görülmedi...
    2012 Kışı [14-15 Ocak İlk Örtülük Kar, ardından 27 Ocak 2012]
    2013 Kışı [2012-2013 Kış sezonunda ilk örtülük kar 20 Aralık 2012 ve 7-8 Ocakta Örtülük kar vardı]
    2014 Kışı [2013-2014 Kış sezonun tek örtülük kar yağışı 10-12 Aralık 2013]
    2015 Kışı [6-9 Ocak 2015 ilk örtülü kar yağışı]
    2016 Kışı [ Yılbaşı Sistemi İlk Örtülük kar yağışı]
    2017 Kışı [6-10 Ocak 2017 Efsanevi ilk örtülük kar yağışı]

• biz 90 larda havada kar göremediğimiz yillarimiz da oldu ahmet .36 yıl da ne kislar ýasadik rahat ol .geçmiş de daha beterleri oldu

• Ama artık 2000`li kışların içersindeyiz abim. Son 8 yıla baktıgımızda, geçtigimiz 8 yıla ayak uyduramayan bir

her kış kendine özgüdur.2000 li yılların kişi diye bir tabir yok.neyse sen güzel analiz yapıyorsun bu yönünü seviyorum . Ama birâz tatminkar olmalısın

• Siz 90 ların diyince abim bende 2000`li yılların demek istedim. Tatminkar olamamın nedenini aslında sizde çok iyi biliyorsunuz. Yaşanılan sistemcikler moral bırakmadı. Artık kar videoları izlemekten sıkıldım abi, birebir yaşamak istiyorum.
    Allahım bize yardım etsin bari Şubat ayında 1 kez olsa örtülük kar görelim. Kışın başından beri 1 örtülük sistem olsun bizim olsun düşüncesindeyim çok birşey istemiyorumki abi.

• Siz 90 ların diyince abim bende 2000`li yılların demek istedim. Tatminkar olamamın nedenini aslında sizde çok iyi biliyorsunuz. Yaşanılan sistemcikler moral bırakmadı. Artık kar videoları izlemekten sıkıldım abi, birebir yaşamak istiyorum.
    Allahım bize yardım etsin bari Şubat ayında 1 kez olsa örtülük kar görelim. Kışın başından beri 1 örtülük sistem olsun bizim olsun düşüncesindeyim çok birşey istemiyorumki abi.

iyi güzel bizde istiyoruz da takdir Allah'ın yapacak bisey yok.o yüzden çok da kendini hirpalama