İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Neden karalari bağlıyorsunuz anlamıyorum ki. Hala tam netlesmis birşey yok ecm diyagramin beyni sulanmış gfs heran eskiye dönebilir hepsi ihtimal dahilinde. Ola ki dönmedi yapacak bisey yok 23 24 unde ki karla yetinicez

• :rolleyes: sözde 23 25 ocak millat dı gene söndü trakya kar ancak yuksek yerlerde görülecek aşağılarda ise yagmur ile görülecek balkanlarda yeterince soğuma olmayınca omuyor bu da gitti nedense efsaneler hep fos cıktı :S :S :S :S yagmurs-semsiyes23232 yagmurs-semsiyes23232

• Gfs diyagramı akşama gene herşeyi değiştirme oranının yüksek olduğunu gösteriyor bu iyi anlamdada olabilir daha kötü anlamdada,keza ecmwf de aynı şekilde yani bu akşam gfs ve ecmwf önümüzeki sistemin en belirleyici güncellemesi olabilir.

• Gfs diyagramı akşama gene herşeyi değiştirme oranının yüksek olduğunu gösteriyor bu iyi anlamdada olabilir daha kötü anlamdada,keza ecmwf de aynı şekilde yani bu akşam gfs ve ecmwf önümüzeki sistemin en belirleyici güncellemesi olabilir.

bu gece değilde yarın sabah tam netleşir kanımca

• Niye bu kadar dağıttınız burayı , sistem ull sistemi modeller oynak bu net yani bir sonraki, modelde daha iyi bir yerleşim verse göbek atıcaksınız,
    arkanıza yaslanın ve sistemi izleyin

• Sakin olalım sabırla model takibi yapmaya devam, şubat sonu olur hala kar almamışsak bu açıdan benzer olduğu apaçık olan 2007 ve 2014 yıllarıyla kıyaslarız.

Şuan kış bitmedi önümüzde bir süreç söz konusu, sabırlı ve sakin olalım.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Modele bel bağlayanlar GFS yi dün kral bugün amele ilan etmiyor musunuz gülüyorum bu ruh halinize yahu arkadaşlar birgün önce bir gün sonra 180 derece değişen bir modelin günlük çıktılarını 10 15 gün sonrası için gerçekmiş gibi algılıyorsunuz ya pes gerçekten bu işi bilmiyorsunuz bari bilenlere itibar edin ya hu. Bu 22 25 sistemi dekleriyle güzel kar yapacak bir sistem ardından kısa bir toparlanma ay sonu ile şubat ilk günlerinde tekrardan baboş bir sistem yolda neyin kafasındasınız anlamıyorum gerçekten arkadaşlar yapmayın böyle ya hu.

• Sabrın sonu selamettir, önümüzde 1.5 belkide 2 aylık kış dilimi daha var. şuan için kış bitti diyemeyiz. bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir o yüzden bu yılı 1 tane bile olsa baba gibi bir sistem alsak hiç yoktan iyidir ha dualarımız ve isteğimiz 2012 gibi bir kışın olması..

• Modele bel bağlayanlar GFS yi dün kral bugün amele ilan etmiyor musunuz gülüyorum bu ruh halinize yahu arkadaşlar birgün önce bir gün sonra 180 derece değişen bir modelin günlük çıktılarını 10 15 gün sonrası için gerçekmiş gibi algılıyorsunuz ya pes gerçekten bu işi bilmiyorsunuz bari bilenlere itibar edin ya hu. Bu 22 25 sistemi dekleriyle güzel kar yapacak bir sistem ardından kısa bir toparlanma ay sonu ile şubat ilk günlerinde tekrardan baboş bir sistem yolda neyin kafasındasınız anlamıyorum gerçekten arkadaşlar yapmayın böyle ya hu.

Böyle konuşmayın 22-25 arası hafif kar görecek yerler için örtüden bile bahsedilecek konu değil diye düşünüyorum. Ayrıca ay sonu için sistem yolda diyorsunuz verileriniz varsa bizle paylaşabilir misiniz ?

Einmal editiert, zuletzt von 17.02.2015 ()

• Ağzından polyannacılık lafını ısrarla düşürmeyenleri ısrarla bu sitede tutmayacağım yeni modamız bu oldu.Aynı adam 15 saat önce sistem bizim mesajı yazıyor 15 saat de kış bitti polyanacaılık yapmayın yazmaya başlıyor bu dönüşü gfs yapmadı.Açık ve net yazıyorum sonu ne olursa olsun "polyanacılık" üstünden suçlama yapanı sitede tutmayacağım.Ağzınıza bir şey alıştırdınız.Sakız etmeyin lütfen.Kim bu yönde bir polyanacılık yaptığımızı düşünüyorsa ban yemeden polyanacılık yapmayan yere gidebilir.Bu yazdığım da birilerinin zoruna gidecek ama gitsin.Bu sitede papağan gibi aynı şeyleri söyleyen kişiler bu siteden gitsin lütfen.Olanı söylemek polyanacılık ise vay halimize senelerdir polyanacılık yapıymuşuz haberimiz yokmuş.