İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GFS ve Ordusu [Senaryolar] çizgisinden taviz vermiyorlar. Aynen @bşkşhr34 dediginiz gibi -10 a varan ortalamamız var. 850 hPa sıcaklık ortalaması sabaha nazaran 0,3/0,5 civarı daha düşük gelebilir.
    GFS`e isminin kısaltmasının baş harfleriyle akrostiş mesaj vermek istiyorum.

Gönlümüzü Fethet Sultanım :D

• Şu polyannacılık oynandığını sananlar ve onun gibi düşünenler, mgm yi haklı bulanlar ne işiniz var burada? hangi resmi kurum 15 gün önceden tahmin yapmış gördünüz mü?? Öyle bir riske kim girer? Yok garantici iseniz hemen bu siteden çıkın gidin. Geçmişinize mgm yi kaydedin ve oradan 2 günce önce kar gelip gelmeyeceğini takip edin. Kimseyi zorla burada tutmuyoruz.

Bu konuda son uyarım olacak siteye, tahmincilere ve buraya emek verip birşeyler paylaşmaya gelenleri suçlayanları hemen forum dışına alacağız. Kimse size kar yağacağının garantisini vermiyor. Bu düşüncede olanlar önce gidip tahmin kelimesinin kelime anlamına bir baksın.

Hala modele bakarak tahmin yapılacağını sanan bilgisizler, önce forumun birkaç senelik arşivlerini konularını okusunlar bilgilensinler sonra gelip burada yorum yapsınlar. Bundan sonra saçma sapan yazan eski üye yeni üye demeden bu konuda yazamayacak bilginiz olsun..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @buraktaplak123 siz kışı daha bu yıl girmeden bitirmemiş miydiniz?
    forum.havaforum.com/attachment/14412/
    Şimdi sizi kararınızdan ne döndürdü?Bir yönetici rica mı etti?Yazarlarımız size özel geri dönün mesajımı paylaştı?Ne oldu bir şey beklemediğiniz bu yıldan bekler duruma geçer gibi yaptınız ve durup dururken böyle saçmalamaya başladınız?Kim polyannacılık yapıyor kim olmayacak bir şeyi söylüyor kim kafadan sallıyor?Bu sorulara cevap bekliyorum sizden.Mesajınızı silen yönetici arkadaşımın da dediği gibi çözüm basit çıkış düğmesine basıyorsunuz iş bitiyor sıkıntı dert kalmıyor.Bu şekilde düşünen tüm arkadaşlarım için geçerli bir durum bu.Bu sezon 50 defa yazdım beğenmeyen arkadaş ya çıkış yapar ya sessiz izler ya da hareketlerine devam eder ve değişmezse biz mecburen uzak tutacağız burada bu tip boş mesajları kimse görmek istemiyor istemezde bunu anlayın artık kışı bitirenler hiç girmesin bu siteye.

• @Baybars Hocam bu tarz boş beleş yazanları ve buradaki insanları ukalaca küçümseyenleri atın bence forumdan. Bunlar bence, diğer forumlardan buraya gelip huzursuzluk çıkarmak amaçları. Kendi forumları, buradaki hocaların tahminlerinin tam tersini söylüyorlar çünkü. Sistem gelimce de ortalarda görünmüyorlar. Kendi forumlarında ve hesaplarında bile yazmıyorlar. Bu insanlara ne yaptınız acaba bu kadar size ters düşüyorlar. Bana göre eğitim istediler vermediniz sanırım. :)

• @Baybars Hocam bu tarz boş beleş yazanları ve buradaki insanları ukalaca küçümseyenleri atın bence forumdan. Bunlar bence, diğer forumlardan buraya gelip huzursuzluk çıkarmak amaçları. Kendi forumları, buradaki hocaların tahminlerinin tam tersini söylüyorlar çünkü. Sistem gelimce de ortalarda görünmüyorlar. Kendi forumlarında ve hesaplarında bile yazmıyorlar. Bu insanlara ne yaptınız acaba bu kadar size ters düşüyorlar. Bana göre eğitim istediler vermediniz sanırım. :)

En büyük sorun şu gerek yönetim kadrosuyla gerek yazar kadrosuyla gerekte yaz kış burada olan üyeleriyle büyümeye devam ediyoruz hergeçen gün dahada büyüyoruz ve normal olarak bu büyümemizi çekemeyen aklı küçük egosu büyük şahıs yada siteler var. Bu sataşmalar devam edecek hatta artacak bunuda biliyoruz ama biz burdayız böyle gelen herkesi tespit edip buradan uzaklaştıracağız yeni nick alıp tekrar gelecekler biz yine yakalayıp atağız taki bu kişiler "ADAM" olana kadar.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN