İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

• @buraktaplak123 siz kışı daha bu yıl girmeden bitirmemiş miydiniz?

Şimdi sizi kararınızdan ne döndürdü?Bir yönetici rica mı etti?Yazarlarımız size özel geri dönün mesajımı paylaştı?Ne oldu bir şey beklemediğiniz bu yıldan bekler duruma geçer gibi yaptınız ve durup dururken böyle saçmalamaya başladınız?Kim polyannacılık yapıyor kim olmayacak bir şeyi söylüyor kim kafadan sallıyor?Bu sorulara cevap bekliyorum sizden.Mesajınızı silen yönetici arkadaşımın da dediği gibi çözüm basit çıkış düğmesine basıyorsunuz iş bitiyor sıkıntı dert kalmıyor.Bu şekilde düşünen tüm arkadaşlarım için geçerli bir durum bu.Bu sezon 50 defa yazdım beğenmeyen arkadaş ya çıkış yapar ya sessiz izler ya da hareketlerine devam eder ve değişmezse biz mecburen uzak tutacağız burada bu tip boş mesajları kimse görmek istemiyor istemezde bunu anlayın artık kışı bitirenler hiç girmesin bu siteye.

• @Baybars Hocam bu tarz boş beleş yazanları ve buradaki insanları ukalaca küçümseyenleri atın bence forumdan. Bunlar bence, diğer forumlardan buraya gelip huzursuzluk çıkarmak amaçları. Kendi forumları, buradaki hocaların tahminlerinin tam tersini söylüyorlar çünkü. Sistem gelimce de ortalarda görünmüyorlar. Kendi forumlarında ve hesaplarında bile yazmıyorlar. Bu insanlara ne yaptınız acaba bu kadar size ters düşüyorlar. Bana göre eğitim istediler vermediniz sanırım. :)

• @Samet_113 hocam kızma ama cidden müge anlı gibisin :D :D Herşeyi araştırıp buluyosun bu huyun efsane :D

Hocam her yerde gezdiğim için kim nerde ne yazmış hatırlarım hatırladığım için eskiye gittim yoksa öyle durup dururken bakmam ama ortada böyle bir durum var şimdi cevap bekliyorum.

• @Baybars Hocam bu tarz boş beleş yazanları ve buradaki insanları ukalaca küçümseyenleri atın bence forumdan. Bunlar bence, diğer forumlardan buraya gelip huzursuzluk çıkarmak amaçları. Kendi forumları, buradaki hocaların tahminlerinin tam tersini söylüyorlar çünkü. Sistem gelimce de ortalarda görünmüyorlar. Kendi forumlarında ve hesaplarında bile yazmıyorlar. Bu insanlara ne yaptınız acaba bu kadar size ters düşüyorlar. Bana göre eğitim istediler vermediniz sanırım. :)

En büyük sorun şu gerek yönetim kadrosuyla gerek yazar kadrosuyla gerekte yaz kış burada olan üyeleriyle büyümeye devam ediyoruz hergeçen gün dahada büyüyoruz ve normal olarak bu büyümemizi çekemeyen aklı küçük egosu büyük şahıs yada siteler var. Bu sataşmalar devam edecek hatta artacak bunuda biliyoruz ama biz burdayız böyle gelen herkesi tespit edip buradan uzaklaştıracağız yeni nick alıp tekrar gelecekler biz yine yakalayıp atağız taki bu kişiler "ADAM" olana kadar.

• Sistemin en çokta yoğunlaşma sıcaklığına hayran kaldım. Eğer bozmadan gelirse elimizi kolumuzu sallaya sallaya ani kuvvetli dek sağanağında örtümüz olabilir inşAllah. Yoğunlaşma sıcaklığına bakarsanız megakentte 23 akşamından 25 ocak akşamına kadar olan dilimde -3/-4 derece civarında seyrediyor. Geçtigimiz sistemde yoğunlaşma sıcaklığının mağduru olmuştuk bir türlü eksilere inemedi, bu sefer rahat bir şekilde baya düşüyor. Peki sebebi ne?
    Sebebine bakacak olursanız, her iki sistem arasındaki yer seviyesi basınç farkı 28-30 milibar bandında seyrediyor. Basınç ne kadar düşük olursa akabinde nemde yüksek olacagından bol nemli havada yumuşak bir havayla karşılaşacagımız için sıcaklıkta pozitif değerlere yakın meyleder.
    Ayrıca 850 hPa sıcaklığınıda buna ekleyebiliriz oda neredeyse 3-4 derece daha soğuk görünüyor. Ama buradaki önemli hussus basınç farkıdır. Atmosferi organize eden aslında tam anlamıyla basınçtır arkadaşlar.
    Özet geçelim hemen eğerki böyle gelirse;
    İstanbul`un Moda sahilinde bile örtü olurdu.