İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

• @yasinalp5454 ben modele göre yapmam biomu okursan anlarsın, ben kendi kafamda sistemi canlansırıyorum kendi donelerim eşliğinde bu yüzden son verilere göre bundan iyi gözükmüyor şu anlık durum bu, sistem güçlü Evet ama yağış ve sistemin sürekliliği zayıf şu anda.

Modele göre yorum yapmıyorsunuz ama model güncelleme sayfasında her güncellemede modele ait yorumlarınız var enteresan.. demin sizi etiketlemediğim yazımda sizden bahsetmemiştim ama üstünüze alınmışsınız. 3 saat önce model sayfasına 48 saate kadar bekleyelim diyip şuan da kafanızda sistemi bitirmenizde başka bir enteresanlık. Neyse hayırlı geceler

• @yasinalp5454 modeller benim için sadece bir öngörüdür Evet her modele yorum yapıyorum ve mesajımda 24 saat daha bekleyelim dedim zaten meteorolojide sistem bir çok parametreden oluşur öyle 850 hpa bakarak Evet sistem geliyor denmez bunu hatırlatayım, önceki mesajımda 1 gün süre daha var demiştim bu tezim geçerli yarın gece nokta koyulur iyi aksamlar.

• aslında sorun ben dahil bir çok kişinin semih hocanın ne demek istediğini tam olarak anlayamamış olması .mütaşabih bir açıklama yapmış İstanbul hakkında. verdiği cevapta İstanbulun alıp alacağı en net kar 23 ocakta olur başkada olmaz manasıda çıkar bu sene için istanbulun ilk ciddi sistemi 23 ocakta, ileride efsane sistem olacak manasıda çıkar. o yüzden en iyisi yarın kendisinden duyalım ne demek istediğiyle ilgili açıklamayı

• aslında sorun ben dahil bir çok kişinin semih hocanın ne demek istediğini tam olarak anlayamamış olması .mütaşabih bir açıklama yapmış İstanbul hakkında. verdiği cevapta İstanbulun alıp alacağı en net kar 23 ocakta olur başkada olmaz manasıda çıkar bu sene için istanbulun ilk ciddi sistemi 23 ocakta, ileride efsane sistem olacak manasıda çıkar. o yüzden en iyisi yarın kendisinden duyalım ne demek istediğiyle ilgili açıklamayı

hoca bildğin bomba bıraktı ortaya :D

• Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar

Bugün müdahele etmesemde özellikle model konusundaki bölgecilik ile ilgili mesajlar gördüm. Bu konuda tolerans yok her kim ki bencil bir şekilde oraya değil buraya yağar vs şeklinde yada model konusunu amacından saptıracak şekilde mesaj yazarsa bu arkadaşların hem model konusuna hemde bağlı oldukları il (bölge) konusuna yazmaları hakkında yaptırım yapılacaktır. Biz aynı ülkenin vatandaşlarıyız. Karadenizede kar gelse mutlu olmalıyız, iç anadoluyada ,marmarayada.. Ayrışmayın birleşin saygıdeğer üyeler..

Bir diğer husus sizde biliyorsunuz ki giderek büyüyen bir siteyiz ve dolayısıyla foruma giren çıkan çok kişi var. Size göre yanlış bir mesaj mı var birisi hakaret yada küfür mü etti, cevap yazmayın,RAPORLAYIN. Boşu boşuna tartışmaya giriyorsunuz sonra iş hakarete varınca farkında olmadan kendinizi forum dışında bulursunuz, buna dikkat edelim lütfen.

Son olarak İstanbul konusu önemli bir konu forumumuzda model konusunda sonra en çok takip edilen mesaj atılan konulardan biri. Bu konuda resmi tahmincilerimiz dışında yazan arkadaşların bunları verilerle desteklememesi durumunda tarafımızca uygun görüldüğü anda silinmesi kaçınılmazdır. "Bence", "bana göre", "şahsen" şeklinde başlayan tahmin içerikli yazılarınız için "karalama tahtası" konumuzu kullanmanızı defalarca söyledik yine tekrarlıyorum..

Herkese hayırlı forumlar..