İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Son derece haklısınız bencede
    bu sistem acayip umurumda kendi adıma
    neden derseniz şurda 3-5 gün kalmış hiç biri ortak karar alamamış ve öngörüde bulunmamışken, her zamanki gibi ileri tarihten umutlanmak ne kadar mantıklı olabilirki ? umutları hep ileri tarihe ertele dur yap bunun sonu yok
    ilk önce ilk hedefi sağlam almalıki ,ilerdeki daha rahat olsun, yoksa daha çok ah vah çekeriz
    bu sistemin daha da güzelleşip soğukarın üstümüzde patlaması dileklerimle iyi forumlar

• Gfs bu sistemi herseferinde ucundan verdi. 240 saatte dahi göstermedi. Azar azar topladı kırptı bu hale geldi. Yani 14-15 sistemini de telef etti demenin anlamı yoktur. Bu sistem değil olsa olsa sistemcik dedi gfs başından beri. Bel bağlayan Bağlar. Bu sene başından beri ilk defa bu kadar güzel sistem başlangıcı olarak 20 Ocak ve devamını gösteriyor. Yağış ve soğuk olarak da gayet güzel. Yönetici veya admin olmak insanların ifadelerine yön verme hakkı tanımamalıdır asla. Herkes şahsi fikrini söylüyor.

• Arkadaşlar yazdiklarimiza dikkat edelim.Yonetici yada adminler kimsenin lafina fikrine yon vermez forum kurallari ne diyorsa onu uygular. Ayrica abuk sabuk yazilanlarida elestirmek bu elestrileri kabul etmekte baska bir olgun insan tavridir. Vintersaga nin soylediklerinede ben bu konunun sorumlusu olarak katiliyorum.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar sürekli sizi kışkırtan veya konuyu baltalayan mesaj atanları sadece şikayet edin.Gerisini yönetim düşünecektir.Bu tür ısrar ile kışın bittiğini söyleyen mesajları atan üyelerde hep yeni üye olmuş inanların olması, beni düşüncelere itiyor 8|

• Arkadaşlar sürekli sizi kışkırtan veya konuyu baltalayan mesaj atanları sadece şikayet edin.Gerisini yönetim düşünecektir.Bu tür ısrar ile kışın bittiğini söyleyen mesajları atan üyelerde hep yeni üye olmuş inanların olması insanı düşüncelere itiyor 8|

abi konu dışı olacak ama sen bu sene istanbulda mısın :D gecen sene sanki samsundaydın. eger istanbuldaysan benim icin iyi oluyor lokasyon olarak yakınız sende kar yagınca bende de yagıyor genelde :D

• Ukrayna wrf ( daha vade olsa da ve genellikle Dek dozu sistemin son gününe kadar değişime müsait olsa da ) şehrin kuzeyine 5-7 mm yağış vermiş
    Soğuklar ECM gibi gelirse Yağışın kara dönmeye başlayacağı saatler için iyi bir miktar bu

• Ukrayna wrf ( daha vade olsa da ve genellikle Dek dozu sistemin son gününe kadar değişime müsait olsa da ) şehrin kuzeyine 5-7 mm yağış vermiş
    Soğuklar ECM gibi gelirse Yağışın kara dönmeye başlayacağı saatler için iyi bir miktar bu

@Cold.EFso Rusça olduğu için bir türlü bu haritaya ulaşamıyorum. Linkini paylaşman mümkün müdür? Çok teşekkürler.

Şehrin kuzeyi için (Basaksehir.Arnavutkoy.Çatalca.Boyunca yerde 5-10 cm bi örtü Görülmesi muhtemeldir hocam.