İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @muhendis43 kontrol ederiz elbette yalnız benimle hitap konusunda dikkat ederseniz sevinirim ben size siz derken siz bana sen diye hitap edemezsiniz. Konuyuda bambaşka yerlere çekiyorsunuz. Ben bir önceki mesajımda belirttim düşüncelerinizi admin arkadaşlara iletebilirsiniz. Yeterince konu dışı yaptık. Artık sonlansın mesajlar.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @catalcaradar ın eski mesajlarına bakarsanız ne güzel açıklayıcı yorumlar yapmış hatta 11 şubatta 23-24 gibi sistem beklediklerini belirtmiş. 360 derece tamamen bahane olmuş eleştirmek için. Mesajlarını severek bizzat takip ediyorum tahmininiz tutmasada canınız sağolsun. Sonuçta bu sene yaşananlar ortada...

• Arkadaşlar rica ediyorum hiçbir üyeyle ilgili tek bir mesaj bile yollamayın İstanbul konusu resmen dur bakayım kimin ayağını nasıl kaydırırım konusuna dönmüş. Herkes topyekün birbirine birşeyler saydırmış durmuş; sanki herkes bu günü bekliyormuş gibi birde kaç sayfadır sürmüş bu durum.

• Arkadaşlar rica ediyorum hiçbir üyeyle ilgili tek bir mesaj bile yollamayın İstanbul konusu resmen dur bakayım kimin ayağını nasıl kaydırırım konusuna dönmüş. Herkes topyekün birbirine birşeyler saydırmış durmuş; sanki herkes bu günü bekliyormuş gibi birde kaç sayfadır sürmüş bu durum.

aynen hocam. kapatın şu mevzuyu

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Arkadaslar;
    Burada çok değerli yazar tahminci hocalarımız var. Onların dışında da çok çok değerli ileride yazar tahminci seviyesine ulaşacak arkadaşlar da var. Burada isim söylemek doğru değil ancak, kendini kanıtlamış yada kanıtlamak için analiz üstüne analiz yapan sabah aksam araştıran çok çok iyi arkadaşlarımız var. Bunların dışında kalan, her hangi bir kanıt veri sunamayan sadece boş laftan ibaret kimseye itibar etmeyin. Sizlerden ricam sizler için mücadele eden değerli hocalarımıza güvenmeniz sızı boş hayallerden de uzak tutacaktır.
    Saygılarımla.

• judah cohen twitter da türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna cevap olarak 'looks warmer than normal' normalden daha sıcak görünüyor diye cevap vermiş

Cohen zaten Türkiye için bu yıl çok şey bekledi ama bu yıl tahmin yapmak zor gibi belli olmaz

Ateş etmek en büyük vizyonumuz.

rk223_kgigf-12351

• Ayrıca bu sitede ki üyeliğim en fazla 3 yada 3 bucuk aylık. Kısa sürede yarışma ve cekilislerle kazandığım puanlarla platinum üye seviyesine geldim. Tutup da bu seviyedeyim diye kimseye caka satarak tahmin yapacak değilim. Çok daha öncesinden bilgi birikimim mevcut ancak henüz tanınan bilinen biri olmadığından model yorumlamanin dışında hiç bir şeye burnumu sokmamaya calisiyorum. Neden mi ? Ya itibar kaybedersem ya insanlar bizi sahtekar yerine koyarsa yada adam bu seviyede ama tahmini lâf olsun diye yapıyor tutsa ne yazar tutmasa derse ?. Dememeli, kimse kimsenin itibarina dokunmamak lâf ettirmemek istiyorsa önce kendini kanitlamali. Her platinum üyede hoca seviyesinde değil bu yüzden buna da dikkat edilmesi gerekir.

• Ayrıca bu sitede ki üyeliğim en fazla 3 yada 3 bucuk aylık. Kısa sürede yarışma ve cekilislerle kazandığım puanlarla platinum üye seviyesine geldim. Tutup da bu seviyedeyim diye kimseye caka satarak tahmin yapacak değilim. Çok daha öncesinden bilgi birikimim mevcut ancak henüz tanınan bilinen biri olmadığından model yorumlamanin dışında hiç bir şeye burnumu sokmamaya calisiyorum. Neden mi ? Ya itibar kaybedersem ya insanlar bizi sahtekar yerine koyarsa yada adam bu seviyede ama tahmini lâf olsun diye yapıyor tutsa ne yazar tutmasa derse ?. Dememeli, kimse kimsenin itibarina dokunmamak lâf ettirmemek istiyorsa önce kendini kanitlamali. Her platinum üyede hoca seviyesinde değil bu yüzden buna da dikkat edilmesi gerekir.

yaw şunu anlamıyorum güzel kardeşim. adam gayet güzel bir uslupla anlatmış. bunda alınacak bozulacak bir durum yok. bilgi birikimi olan herkes birşeyler yazabilir bunda ne sıkıntı var. gereksiz bir yazı olmuş. ayrıca platinyum olsun. altın olsun. bunlar çok önemli değil. insan zaten kendini ele verir. takılmayın derim. sevgiler

• Diyagramlar arkada kalmış fakat ECMWF diyagramı 27 sonrası umut vadediyor. AB'nin hareketi çerçevesinde 27'sinde ilk başta sıcak tarafta kalsakta hemen sonrasında yine şiddeti AB'nin izlediği rotaya ve diğer basınç dizilimlerine göre belirlenecek olan soğuklara gireceğiz gibi görünüyor. Takibe devam..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• 2 gundur oglenleri baya sicak basiyor ancak gunes gittigi anda buz gibi oluyir hava..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• kral fm dinlerken bişey duydum birden yüzüm güldü hürriyetin haberine göre avrupa donacak -15 ler sibiryadan yuksek basincla yerleşecek turkiyeyi ise bu soğuklar28 subattan sonra gelecek yoğun kar yağışı birakacak hadi inşallah. .

• kral fm dinlerken bişey duydum birden yüzüm güldü hürriyetin haberine göre avrupa donacak -15 ler sibiryadan yuksek basincla yerleşecek turkiyeyi ise bu soğuklar28 subattan sonra gelecek yoğun kar yağışı birakacak hadi inşallah. .

Yoğun yağmur dendi