İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • italyan tahmin siteleri şubat için kuzey kutbundan avrupa ya etkili sistemler bekliyor29-5 şubat arası ise baya heyacanlı geçecek diyor bunun bize yansıması 8-9 şubat sonrasına kalı gibi(şahsi tahmin)forum.havaforum.com/attachment/15553/forum.havaforum.com/attachment/15554/

Einmal editiert, zuletzt von elcin ()

• Bu sene resmen atmosferde bir yemin hali var.Sabır taşı çatlatmaya mı çalışıyor anlamış değilim. Bize sarkacak bir sistemden ziyade doğrudan bize sağlam soğuklarla giren ve tüm yurdu esir alan bir sistem istiyorum artık. İstemekle olmuyor ama çıldırıcam gerçekten can sıktı artık çünkü bu durum.

• Bu sene resmen atmosferde bir yemin hali var.Sabır taşı çatlatmaya mı çalışıyor anlamış değilim. Bize sarkacak bir sistemden ziyade doğrudan bize sağlam soğuklarla giren ve tüm yurdu esir alan bir sistem istiyorum artık. İstemekle olmuyor ama çıldırıcam gerçekten can sıktı artık çünkü bu durum.

Haklısınız hocam.. bunun için en güzel yol beklentileri minimuma indirmek, beklenti ne kadar az olursa o kadar iyi. artık benim canımı pek sıkmıyor bu durum, önümüzdeki sene için umutlarım.

• @scofield Kastettiğim beklentileri minimuma indirmek değil tam tersine hocalarımızın açıklamalarını bekleyip ona göre tavır almak bizim şu an beklentilerimiz her koşulda pek gerçeği yansıtmayacaktır çünkü veriler farklı modeller farklı konuşuyor mutabakat yok. Bundan dolayı şu an için dengede gitmek lazım ne minimum ne de maksimum. Çok yakında kış başlıyor kışın tadını çıkarırız umarım. Unutma bu arada Çok yakında s-e-yt-3n

• https://www.facebook.com/ahmet…8/videos/326910174477315/

7-9 Şubat tarihleri adına kutup kökenli sistem beklentim var. Üstelik şehrimiz adına merkezi ilçelerde ilk kar potansiyelinde sistem olabilir. 1-2 Gün içinde neye dayanarak bekledigimi sizinle paylaşacagım. İlk uzun vadeli tahminim olacak.
    Facebook üzerinden isterseniz arkadaş olarak ekleyebilirsiniz. Havaya dair son durumları,tahminleri ve canlı yayınları profilimde paylaşıyorum.

• UKMO ile GFS arasında dağlar kadar fark var. Macera işte bu noktada başladı :))) Şuan UKMO' efsane soğukları göstermese de şahsen en tutarlı olan olarak görüyorum. ECM çıktısı UKMO'ya yakınlaşmaya başlarsa şaşırmam. GFS ısrarla 2 gündür kaplumbağ adımları ile sistemin ucunu koklatıyor. Bu şekilde gelen sistem henüz görmedim. Üstadlar yanlış yorumluyorsam lütfen düzeltin. Sizlerden öğrenmekten keyiflisi yok... UKMO 1-2 gün geçte sokakabilir ama ilerleyişinde anormal sapmalar olmayacağına inanıyorum. 23 Şubat sisteminde de bunu gösterdi.

• Model sayfasında Güncelleme ve yorumlama çok güzel gidiyordu. Birisi çıkıp saçma sapan bir yorum yaptı. Sayfa karıştı yine. @Samet_113 hocam bu tarz virüslerin yorumlarını silin gitsin. Karışıklık çıkarmaktan başka bir işleri yok. Bir daha da bu sayfaya girememeleri gibi bir yöntem var ise yasaklayın lütfen. Bizlerin de moralini bozuyorlar.

• Model sayfasında Güncelleme ve yorumlama çok güzel gidiyordu. Birisi çıkıp saçma sapan bir yorum yaptı. Sayfa karıştı yine. @Samet_113 hocam bu tarz virüslerin yorumlarını silin gitsin. Karışıklık çıkarmaktan başka bir işleri yok. Bir daha da bu sayfaya girememeleri gibi bir yöntem var ise yasaklayın lütfen. Bizlerin de moralini bozuyorlar.

sana kesinlikle katılıyorum okeys13123 okeys13123

• Az önce GFS/ECMWF başlıgındaki yorumları okuyayım dedim. Sabah,öğle ve akşam güncellemesinde yazılanları merak ettim. Her yorum güncellemeye göre farklılık gösteriyor. Aslında modellerin tutarsızlıgını kendi yorumlarımızda bulabiliriz.

• Bunyamin surmeli subatin ilk yarisinda kuvvetli bir sistem yok dedi 9 u gibi cok kuvvetli bir sistem bekledigini soyledi bakalim burdaki ustadlarimiz soylemisti onceden zaten sabir edelim gelen sistemlerin ekmegini yiyelim

• Bunyamin surmeli subatin ilk yarisinda kuvvetli bir sistem yok dedi 9 u gibi cok kuvvetli bir sistem bekledigini soyledi bakalim burdaki ustadlarimiz soylemisti onceden zaten sabir edelim gelen sistemlerin ekmegini yiyelim

oyle demedi 10-11 gibi bir sistem gorunuyor siddeti felen takipteyiz dedi