Teleconnection Denklemleri, 2019/20 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hocam biz son veriyonu uygulayalım hızlı ve öfkeli 7. Osistem gelecek hemde dahada güçlenerek bununla ilgili bir kpnu açsanızda oradan sinerji patlaması yapsak ateşe tutsak diyorum hocam

• hocam biz son veriyonu uygulayalım hızlı ve öfkeli 7. Osistem gelecek hemde dahada güçlenerek bununla ilgili bir kpnu açsanızda oradan sinerji patlaması yapsak ateşe tutsak diyorum hocam

sistem şu anda gelişiyor ve tüm Forum olarak sinerji yapıyoruz , yapmalıyız

Siniri ucu ucuna sisteme dayanmayan arkadaşlara Allah sabır versin

Başlık açan hocalar da var

Tam destek ful destek

GGS ile Adım Adım zafere rk223_kgigf-12351

• Teşekkürler arkadaşlar

Hep beraber başaracağız

Bu arada Gfs-P adamsın

İşi yarına bile bırakmadın

İlk sinyalleri vermeye başladın

Bu sinoptik batı Avrupa’nın diyenler acele etmesinler , mesele değişimi hissedebilmek

Tam döngüye uygun ve tarihsel beklentime yakın

Kuzeydoğulu desteğe müsait

Azor Kelvine göre tırmanacak nasipse

Şimdi soğukların güçlenmesi ve üstümüze oturmasını takip edeceğiz

36e0734b095ea833.pngb4b8a8eaf27603e97ee6b6.png

• Şartlar oluşuyor yavaş yavaş

Senaryolar görmeye başladı

3171eb3fd6b44.png

Akşamüstü iki model de döngüyü kafalarında netleştirecek tahminime göre

Yukarıdaki mesajlarda ifade ettiğimiz yönlü ve güçlü sistem olasılığı heyecanındayım , Allah nasip etsin

• İnsanoğlu unutkan

İnsanoğlu şükretmeyi hatırlamaz

İnsanoğlunun gözü doymaz

Bunlar benim sözler değil hakikat

Daha 3 gün önce Ocak sonundan önce örtü yok deniyordu çoğumuz tarafından

Şimdi güzel bir sistem geliyor

Yok 24 saatmiş yok ömrü kısaymış

6 saat kar yağınca 8 takla attık mutluluktan

7248f8fa049e1999b7f63699d.png

24/36 saat yoğun kar ne demek?

Yazdığımız her saçma cümle vebaldir

Lütfen ölçüp tartıp öyle konuşalım

Aha bu da 6 gün önceki durum, sistemin S’si yoktu ama biz Ay ortası Balyozu dedik

7f8a9d27.png

Ha bir de insanoğlu pek aceleci

• aslında emaresi var ama cılız yani sıcak sapıtık senaryolar var vade kısaldıkça düzeliyor ve görüyoruz ki ısınma donemi yok oluyor.

• Aslında sıcak dönem çokkısa sürüp arkasından gelecek olan soğuklara ortam hazırlıyor. Ama soğuk o kadar güçlü ki, sıcak dönemler uzun olamıyor :)

Her şe, Cold.EFso Hoca'nın GGS teorisine uyguın işliyor.

Bizde sinerjikler olarak buradayız :)

Hadi bakalım her şey hayırlısı ile olsun inşallah :)

• Cold.EFso

Hocam, ECMWF neler diyor öyle?

Dağıtırım ortalığı, şaşıp kalırsınız diye trip filan atıyor.

Şununla bir ilgilenin :)

Not : Bu sistem inşallah gelir. Bununla ilgili ilk haberi veren ve takibini yapan sizi alkışlıyorum. Tebrikler şimdiden :hfyeni (25)::hfyeni (25)::hfyeni (25):

• Not : Bu sistem inşallah gelir. Bununla ilgili ilk haberi veren ve takibini yapan sizi alkışlıyorum. Tebrikler şimdiden :hfyeni (25)::hfyeni (25)::hfyeni (25):

teşekkürler ilker.gunebakan hocam , 3/5 kar tanesi göreceğiz diye heder ettik kendimizi :))

Bu kış Hava Forum olarak gözümüzden kaçan tek sistem olmadı çok şükür

Hepimiz birbirimizden istifade ediyoruz ve nefislerin tek tek çok önemi yok yada öyle olmalı diyeyim , önemli olan hedef birliği ve sinerji ruhu

Karayel'ci(CEM) GGS Teorisi , Gıdım Gıdım Güçlenen Sistem demektir

3 tane G harfi fazla olacağı için iki G seçtim ve Lady GaGa’da sıkı fanımız oldu bu sayede :hfyeni (18)::D

Şimdi daha 4 gün önce Ecm garibim 15/16 dönemini ne görüyormuş , şimdi ne görüyor bakalım

0c4b23d11f.png5caf5aa41.png

İşte bunun için Model teslimiyeti yok diyoruz , işte bunun için sadece birkaç kişi dışında bence 240 saat için iddialı yorumlar yapılmasın

Örtü alırız almayız nasip işi

Ama bu derece değişim ibretliktir ve uzun vade için racon kesmek kolay olmamalıdır

Şimdi Big Challenge diyoruz

Efsane Semih Hoca ve Wildleo hocamında Ocak sonu için ciddi beklentisi vardı , ben yine bunu erkene çekme ve 21/23 civarı görme peşindeyim

Bu sefer işimiz çok daha zor ama birçok verinin değişmesi olası takip ettiğim döngü analitiğine göre, gelirse sağlam gelir mucize gelir belki de

Gelmezse Küserim 😀

Neticede bu başlığı boşuna değiştirmedim

• Cold efso üstad artricgeddonu ne zaman modellere yansır bir öngörünüz var mı:/

soru cevap tarzımız ve imkanımız yok

Son iki üç sayfada gayet açıklayıcı Mesajlar verdim , lütfen bakınız , gelişme oldukça kendimce karalıyorum bişeyler , teşekkürler