Asla Unutamadığınız Meteorolojik Olaylar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 6 Ocak 2017'deki kar yağışını kimse unutamaz hava-kars323 uzays3271653126 :S

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Bu seneki karsızlığı asla unutmayacağım. En kötü dediğimiz kışlarda bile ocak ayında örtü bırakan kar yağışları oldu. Bu sene bırak karı yağmur bile yok. Karlı gün sayısı 3 iken (kar tanesi gördüğüm gün sayısı) yağışlı gün sayısı yanlış bilmiyorsam 5 i geçmedi. Allah bir daha böyle bir şey yaşatmasın diyeceğim ama görünen o ki daha çok kez böyle kışlar yaşayacağız iklim değişikliği sebebiyle.

• images?q=tbn:ANd9GcRUuFJSYcoHwre39sj96TM0waqgRjJcWBmEFg&usqp=CAU

Bugün mezovorteks kar efsanenin yıldönümü.

1 yıl önce bugün iş çıkışı olan 5-6 saatlerinde Beylikdüzü ve B.Çekmecede yolda kalan insanlar için Tüyap metrobüs durağı adeta cehennem öncesi son çıkış kapısı gibiydi.

Her şey dakikalar içerisinde oldu!!

• 2004 Kışı askerdim izne gelmiştim iznim bittiği halde ankaraya geri dönememiştim kardan dolayı 3 gün geç gittim komutanımız babacan adamdı halimizden anladı hiç bir cezai işlem yapmadı hatta askerliğimin sonuna dahi eklemedi.

2017 başakşehir'e yeni taşınmıştık kızım 4 aylıktı ilaç almak için eczaneye gittim başakşehiri bilen arkadaşlar bilir petrol ofisinin tam karşısında ki eczane açıktı sadece hayatımda bu kadar yoğun sık ve büyük lapa halinde yağan kar görmedim

2022 Mezovorteks

İkitelli organize sanayi bölgesinde iş yerinde mahsur kaldık. Bizle birlikte bir müşteride içerde mahsur kaldı yanında karısı ve 6 7 aylık bebe ile.

Bizim bu taraflarda kar öyle bir yağmaya başladıki 5 dakikada bütün yollar kapandı aslında evleri başakşehir de arabayla hatta 10 dakikalık mesafede ama gidemediler.

Bebeğin karnı acıktı ekstra mama veriyorlarmış anne sütünden hariç 2 km yol yürüdüm karda fırtınada bacaklarım soğuk yanığı oldu.