18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • forum.havaforum.com/attachment/21235/

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünde; Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen tüm aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum

• Gitmeden olmuyor 3 kere gittim daha ömrüm yettikçe de giderim.Sakın öyle 1-2 saatte gezip bitireceğiniz bir yer sanmayın.Rahmetle ve minnetle anıyorum şehitlerimizi...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Günlerce sadece bir kap su yada hoşaf ile karınlarını doyurdular ama aç olmalarına rağmen güçsüz ve umutsuz asla olmadılar. Çanakkale'nin hatta Türkiye'nin geleceği için kanlarının canlarının son damlasına kadar onurlarıyla şerefleriyle savaştı Mehmet'ler, Ahmet'ler,Kemal'ler,Seyit'ler ve daha niceleri.Bugün evimizde özgür şekilde oturup kalkıyorsak, Dışarı da özgürce gezip karnımızı doyuruyoruz isek bunların hepsi o kahramanların sayesinde.Hepsine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
    canakkale-gecilmez-34726.jpg

• 51a8ad.jpg

Öyle bir ecdad ki, ne haklarını ödeyebiliriz ne de yaptıklarını unutabiliriz.. Rabbim başta Çanakkale zaferinin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan uğrunda şehit düşen tüm şehitlerimizi cennetinin en güzel köşesinde tutsun, Saygı ve minnetle anıyoruz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu insanlarda sen gibi ben gibi yerdi içerdi ..gülerdi ağlardı..şimdi bir avuç toprak altında.. Allah cc cümlesinden razı olsun...bize bir vatan bıraktılar... düşünmeden ölüme koştular...

• Bu arada gitmeyenlere hem tavsiyem hem ricam Çanakkale'ye o topraklara bir kere gitsin. O siperlere girin ve mevzileri gezin. Toprağı öpesiniz geliyor. Tekrardan tüm şehitlerimizden Allah razı olsun.

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• başta ulu önder M.Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum onlar bizim hep gurur duyacağımız ecdadımız. Vintersaga hocamızın dediği gibi mutlaka gidilip görülmesi gereken sakın yanlış anlaşılmasın bu diyeceğime benim için kutsal topraklar ben her sene giderim ve her sene saatlerce ağlarım. Allah hepsinden razı olsun

• Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

Vatan uğruna şehid düşen askerlerimizi saygı, minnet ve dua ile anıyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmaz üzere tüm gazilerimizinde ruhlarına birer fatiha rica ediyorum.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Her sene yazıyorum özellikle genç arkadaşlar lütfen gidin.Ama öyle 1-2 saatlik değil 6-7 saatte bitirebileceğiniz bir ziyaret olsun.Mümkünse yeniceabat halk eğitimde ilgili bir hocam var rehber olarak hiç bilmediğiniz gerçek hikayelere sahip...Rahmetle anıyorum tüm şehitlerimizi...

f54f61e.jpg

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Çanakkale Zaferimizin 104. yılında, başta Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hepimiz için yokluktan bir vatan yaratan, bu uğurda şehit düşmüş, Gazi olmuş tüm silah arkadaşlarını ve çocuğundan kadınına vefakar Türk halkını sonsuz saygı ve minnetle anıyorum.

Bizler o günkü gibi bir bütün olduktan sonra.

ÇANAKKALE O GÜN GEÇİLMEDİ, BUGÜN DE GEÇİLEMEZ, GEÇİLMEYECEK..!

Bütünlük deyince aklıma Bilge Kağan’ın şu sözleri geldi:

“Ey Türk; üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir? Titre ve kendine dön!”

Kendimizi bilmeye ve kendimize dönmeye, bir olmaya ne kadar çok ihtiyacımız var değil mi?

Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene...

82453e6fb.jpg

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.