Oraj / Dolu Takip Konusu [2023]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Yarın bir şeyler olabilir bakalım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Forum orajlı günler başlarken kapalı olunca bu konu unutulmuş hemen hareketlendirelim:)

Marmara ve Batı karadeniz için aksiyon zamanı:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• akşama doğru bir iki aksiyon yaşamıştık ama şimdi tam bir ORAJ var :) çok şiddetli sağanak gök gürültüsü ve çok şiddetli rüzgar ...
    bu böyle günlerce sürse günlerce izlerim :hfyeni (29):
    ama ne yazıkki nöbette denk geldi ve rahatça yaşayamıyorum orajı . . .
    düzenleme : az önce bi gök gürüldedi tomografi çekerken dedim aha hasta düştü . . .çok yakına şimşek düştü

• akşama doğru bir iki aksiyon yaşamıştık ama şimdi tam bir ORAJ var :) çok şiddetli sağanak gök gürültüsü ve çok şiddetli rüzgar ...
    bu böyle günlerce sürse günlerce izlerim :hfyeni (29):
    düzenleme : az önce bi gök gürüldedi tomografi çekerken dedim aha hasta düştü . . .çok yakına şimşek düştü

dizi film gibisin şaban hocam hastaya ne oldu şlmşek nereye düştü sorular sorular :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• akşama doğru bir iki aksiyon yaşamıştık ama şimdi tam bir ORAJ var çok şiddetli sağanak gök gürültüsü ve çok şiddetli rüzgar ...
    bu böyle günlerce sürse günlerce izlerim

Şaban abi onu bilirim feci ilkilirsin bizim kameraya düştü 3 senede ustalar geldi geçti anca düzelmiştir.Bunu 2014-2015 sezonunda 3-4 kez yaşadım herhalde o yılda sık sık böyle havalar yaşıyorduk orajlar kesilmek bilmiyordu.Tadını çıkar hocam güzeldir bu havalar kar gibi mutlu eder isnanı. ^^

• Marmara-batı karadeniz aksiyona devam..

• 13-14 mayıs arası bulgaristanın kuzeyi romanyanın güneyi için sıradışı bir hava olabilir

• estofex güncelledi durumu

neredeyse tüm avrupada oraj var sadece italya güneyi ispanya güneyi ve kuzey batı avrupada hava durgun:) buarada trakyada aktivite iyi görünüyor marmara ve batı karadeniz ise ucundan birşeyler alabilir almayadabilir

• Edirne-Kırklarelinde etkili yağış kapıda, yoğun şimşek aktivitesi bulgaristan sınırında kümeleşti..

• istanbula şimdilik zor ama estofexe göre bize ufak birşeyler düşebilir ama beklentide olmamak lazım haftaiçi bizim için daha uygun @barbados