Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İç kesimlerin siklonsuz sistemlerdeki en büyük derdi kuru soğuk.Siklon oluncada konumu önem arz ediyor duruma göre yine kuru soğu yiyoruz.Sizin kuru soğuğunuz yine bir nebze iyidir burada rüzgarda eksik olmuyor felç ediyor insanın yüzünü soğuk :S.

En azından 4 kere kar gördüm ve azda olsa örtümü aldım buna şükür.Rakım farkından dolayı örtümü alıyorum ama tam merkez çok şanssız bu kış.Adam akıllı bir kar gelsinde biraz tatmin olsun her yer

Bizim burda rüzgar çok olmuyor haliyle. Olursada böyle lodos oluyor şans yok :D Bunada şükür hocam.

• Arkadaşlar neden aynı şeyleri tekrar tekrar açıp konuyu dağıtıyorsunuz ? yapmayın böyle şeyler artık şu konuda 630 sayfa var en kötü 100 sayfası bu mesajlar yüzünden gitmiştir. Lütfen daha fazla uzatmayın.

• Ventusky diyorum başka birşey demiyorum. Enes Güleç(17) hocamın Afyon öngörüsüne çok az kaldı. O sınır şimdi Ayaş'tan giren soğuma işte.

Mevcut rüzgarın arkası zaten yağış :thumbup:

Kısacası "Yaklaşıyor, yaklaşmakta olan" :gun_bandana::gun_bandana:

Bu arada arkadaşlar trakya soğu cidden fenadır. Askerlik yaparken çok maruz kaldım. Çok ağlamışlığım vardır o soğuktan :) Sıkı giyinsen bile adamın kemiklerine işler.

• degerli hocalarim gercekten artik bunu yazma geregi duyuyorum kizilcahamam dayim diye insanlar sanki beni sevmiyor birisi kizilcahamam ankara dan sayilmasin diyor ic anadolu konusuna yazin diyor oteki ben yagmadi deyince fiyasko diyor vs vs surda 28 yasina girmisim bu coluk cocuk yazinca ortam geriliyor haliyle yetkili hocalardan bu konuda ciddi manada yardim istiyorum

Samet  Xenthon

• degerli hocalarim gercekten artik bunu yazma geregi duyuyorum kizilcahamam dayim diye insanlar sanki beni sevmiyor birisi kizilcahamam ankara dan sayilmasin diyor ic anadolu konusuna yazin diyor oteki ben yagmadi deyince fiyasko diyor vs vs surda 28 yasina girmisim bu coluk cocuk yazinca ortam geriliyor haliyle yetkili hocalardan bu konuda ciddi manada yardim istiyorum

Samet  Xenthon

Bu tür sorunlar bu konuda bitmiyor maalesef. Zaten gerekli yazıalr raporlandığında yöenticiler ilgileniyor. Siz keyfini çıakrın hocam.

Samet  Xenthon

Başkasının dedigi önemli degil polemiğe girmeyin yeter bize raporlayin biz gerekeni yaparız. Coğrafya konusunda itirazı olan coğrafya hocasını arasın.

• Xenthon hocam kar sınırına girmemiz 10 gibi oluşur gibi görüyorum sizin bu konuda fikriniz nedir

Evet 2 veya 3 sayfa önce 10 11 gibi il genelinin kar seviyelerine düşeceğini belirtmiştim ki muhtemelen öyle de olacak. Aniden düşecek sıcaklık. Gece 3 sularına kadar kar alacağız muhtemelen.

• Hocam sıcaklık düşüşü ile birlikte görünebilecek yağış çok etkisiz bir yağış olmayacak gibi zayıf değil kütleler genel olarak hani 2-3 saat bile yağsa iyi bir örtü oluşturma ihtimali var hala dimi ?

• Hocam sıcaklık düşüşü ile birlikte görünebilecek yağış çok etkisiz bir yağış olmayacak gibi zayıf değil kütleler genel olarak hani 2-3 saat bile yağsa iyi bir örtü oluşturma ihtimali var hala dimi ?

Açıkcası örtü yapabilirmi emin değilim yerler çok ıslak. Gelen kütleler önemli olacak. Erimeden gelirse muhtemelen örtüde görülebilir il genelinde. sabah beyaz bir örtüyle uyanabiliriz. Tabi bu örtüde fazla kalmayacak yerde.

• Xenthon evet hocam sanki bi tık beklediğimizden iyi olucakmış gibi duruyor hayırlısı olsun.. yağmasada şurda bulunup konuşmak yardımlaşmak yeter saolun varolun arkadaşlar

O ayrı güzel tabiki. Birde istediğimiz gibi olunca dahada güzel. Bu forum bunun için var öyle değilmi ;)