Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Biz Ankara olarak şanslıyız bence bu kış en az 3 4 sistem aldık kar gördük istanbullular ne zamandır bekliyor lar buna da şükür şahsen ben yerdeki cm den çok yağarken izlemeyi seviyorum örtü olmasa da yağdığı zaman izlemek bana huzur veriyor

• Xenthon Bazı yazıları bence çok takma her kış aynı muhabbetler sıkça döner.Burada ki kış severler için tek beklenti kar.Tahmini yapanın önemi yok yeterki kar yağsın ama bazıları var ki kendince senaryolar yazıp oynuyorlar.Biri bana hatırlatabilirmi lütfen kim kime ne zaman nerde niye çullanmış.Varsa o mesajı bi alıntılayın da bende bir göreyim.Bu arada şunu unutmayalım tahmin yahu adı üstünde tahmin yoğun yağacak dersin yağmaz yağmayacak dersin yağar mevzu şu sallamadan veriler ışığında tahmin yapılsın yeter..

• Xenthon Bazı yazıları bence çok takma her kış aynı muhabbetler sıkça döner.Burada ki kış severler için tek beklenti kar.Tahmini yapanın önemi yok yeterki kar yağsın ama bazıları var ki kendince senaryolar yazıp oynuyorlar.Biri bana hatırlatabilirmi lütfen kim kime ne zaman nerde niye çullanmış.Varsa o mesajı bi alıntılayın da bende bir göreyim.Bu arada şunu unutmayalım tahmin yahu adı üstünde tahmin yoğun yağacak dersin yağmaz yağmayacak dersin yağar mevzu şu sallamadan veriler ışığında tahmin yapılsın yeter..

hocam gercekten haklisiniz biri diyor yagmayacak ( verisiz) herkez umutsuluga kapiliyor yahu bende sıkıldim gercekten bu tur insanlardan neye gore 5 cm modellere kafa tutuyorlar. Bence bu tur trol insanlara bir yaptirim uygulanmali.

Hakan abi yazdığı mesaj samet hocamız tarafından şikayet üzerine silindi. Bu yazdığına benzer bir şey yazmıştı gene. Arkadaş kötü senaryo çıkınca gelip burada bu tür şeyler yazıyor. Çullanan felanda olmadı zaten şahsım adına verisiz tahmin yapılmaması gerektiğini ve 1-2 model kötü çıktı diye sistemi kötülemeyin dediğim için üstüme çullandınız dedi sanırım. Burada herkes haddini aşmadan yorum yapmakta özgür tabi verilerini ortaya koyarak. Haddini aşan olursada gerek yönetim tarafından gerek benim tarafımdan uyarılır zaten. Takmıyorum hakan abi merak etmeyin tahminlerimin arkasındayım.

• Bu tür troller çıktıkca raporluyorum sağolsun samet hocamız ilgilenip mesajı siliyor. Fakat inadına yapan bazı tipler var. Zaten bu konuda 4 senedir bir kaç troll kişi var sürekli Ankara konusuna dadanıp forumdan uzaklaştırılıyor inadına yeni heesap açıp devam ediyorlar.

• Bu arada Ecmwf'nin ilk 120 saati nasıl?

Henüz modellere bakınca net birşey anlayamıyorum. :)

Pek iç açıcı değil yağış sıkıntısı var ilk 120 saat içinde ECMWF'de. Samet hocamız güncelleme bittiğinde meteogramı atar daha detaylı şekilde bakarız. İlersi için ne diyecek güncelleme bitince bakarız.

• Bu tür troller çıktıkca raporluyorum sağolsun samet hocamız ilgilenip mesajı siliyor. Fakat inadına yapan bazı tipler var. Zaten bu konuda 4 senedir bir kaç troll kişi var sürekli Ankara konusuna dadanıp forumdan uzaklaştırılıyor inadına yeni heesap açıp devam ediyorlar.

Hocam Ankara için genel yorum yyapacakmisiniz malum artık heyecan laniyoruz 😉

• Yeşil kütleler yaklaşıyor.Kızılcahamam gibi yüksek kesimler bu yağışı kar olarak alırsa gayet güzel bir örtü oluşabilir 1100+ rakımlı yerlerde...

• ben iş gereği dün kızılcahamamdaydım hastanede nöbetçiydim yarın sabah mesayim var atarım ordan size fotoları benim ev batıkente kar bakımından bakarsanız çok fark var arada dün sabah kar iyi yağdı orda foto paylaşmıştım

• kizilcahamam da olmadigim icin cok sey kaybetmem insllah ya:(

Yarın dönecekseniz örtü görmeniz muhtemel. Baskentli Ben +1100 de şanslı görmüyorum kızılcahamam kuzeyde olduğu için şanslı bir nevi. +1100 en fazla göreceği kky belki sabah saatlerinde kara çevirebilir. Şanslı görmüyorumdan kastım örtü için. Bir sürpriz yapabilir tabikide.