Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • yagis istikrari devam ediyor. Eger yagis istikrari bozmadan devam ederse 850 den ortalama 1 derece daha soguma gelirse Ankara aralik efsanesini yasar. Yagis muaazzam gozukuyor. Bende ne yazikki bugun oglen Istanbul a donuyorum keske 4 gun daha kalabilseydim.

• yagis istikrari devam ediyor. Eger yagis istikrari bozmadan devam ederse 850 den ortalama 1 derece daha soguma gelirse Ankara aralik efsanesini yasar. Yagis muaazzam gozukuyor. Bende ne yazikki bugun oglen Istanbul a donuyorum keske 4 gun daha kalabilseydim.

bende gercekten sistem zamani burda senle vakit gecirmek isterdim. :)

Hayırlı yolculuklar. Sizin adınıza üzüldüm

• 850 den gelecek 1 derecelik soguma Ankara merkezin kendini bulmasini ve meteogramdaki gozuken tum yagisin kar olarak almasini saglar. Buda 2012 den sonra Ankara nin en bol yagisli kar aldigi sistem olmus olur. +1100 ise ISTEMIN %95 ini kar almayi su goruntude garantiledi bile. Bugun ve yarin onemli gfs bozmazsa ecm de uyarsa gfs aralik efsanesi sizinledir. Umarim en iyisi sizlerin olur. Bugun gidiyorum ama kalbim sizlerle.
    forum.havaforum.com/attachment/9051/

• 850 den gelecek 1 derecelik soguma Ankara merkezin kendini bulmasini ve meteogramdaki gozuken tum yagisin kar olarak almasini saglar. Buda 2012 den sonra Ankara nin en bol yagisli kar aldigi sistem olmus olur. +1100 ise ISTEMIN %95 ini kar almayi su goruntude garantiledi bile. Bugun ve yarin onemli gfs bozmazsa ecm de uyarsa gfs aralik efsanesi sizinledir. Umarim en iyisi sizlerin olur. Bugun gidiyorum ama kalbim sizlerle.

İnşallah. Akşam saatinin ilerleyen vakitlerinde merkezde kara dönecektir bence

• Güzel gelmiş bende tam diyagrama bakacaktım 23 öğlen bile %40 olmuş bu diyagrama göre 23 aralık akşam saatlerinden itibaren kar başlıyor 24 aralık gecesine kadar devam ediyor.

Einmal editiert, zuletzt von Okann ()

• Gfs son 2 günde verdiği yagışı biraz azalttı gibi sanki son güncellemelerde. Üstadlar son durumu ve 23-24 sisteminin bırakacağı kar hakkında biraz bilgi verebilir mi?

• Freemeteo, ilmeteo ve wunderground saatlik tahminleri. Sıcaklık çok ama çok önemli, yüksekler de eğer görüntü değişmezse aksi yönde iyi kar birikir.

• Günaydınlar arkadaşlar bugün özel işlerimden dolayı bu andan itibaren giremeyebilirim bundan dolayı erken bir yorum yapmak istedim,konunun akıbetsiz kalmaması adına.
    23 Aralık Cumartesi günü öglen Yükseklerde kara dönecek yağış akşam saatlerinde il genelinde kara dönecek gibi duruyor.24 ü akşama kadar güzel kar var.Özellikle 24 ü sabah ilk saatlere kadar güzel yağış mevcut bu anlarda yağışı ne kadar erken kara cevırirsek kardır.Özellikle Elmadağ gibi yükseklerde ciddi anlamda örtü ve birikim bekliyorum.İl geneli içinse 23 ü gece ve 24 ü sabahına örtü olusabilir.Lakin örtüden çok yağış odakli olalım.1,2 güncelleme daha böyle devam ederse son noktayı en geç yarın akşam koyarız.İyi Forumlar diliyorum,güzel günler yakın.Sabırlı olalım herşey düzelir zamanla :) .

• ++ Şunuda ekleyelim yağış daha erken veya daha geç kara dönebilir ama en geç 23 ü akşam il geneli görür.Yüksek ilçeler ve ardından il geneli ne kadar erken kara dönerse ki bu bazı faktörlere bağlı (hakim rüzgar,soğuk hava dalgasının hareketi,sıcaklik) örtü ihtimali ve kar alma süresi artar.Bundan dolayı sistem anındaki takip ve sabır çok kritik olacak.