Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yağışı beklenenden daha iyi olan ama soğuğu ve karayeli ile birazcık düşündürten bir sistemi geride bıraktık başlangıç için çok iyiydi bence ve Memleketimin yağışı bol bi sistem alması mutlu etti beni. Sizler de yağış açısında tatmin olmuşşunuzdur öyle düşünüyorum. Şimdi bu sistemden önce beklentilerimi söyleyip ufak tahminler yapmıştım ve tamamiyle iyi niyetim ile yapmıştım bunları ancak farklı şekilde yorumlandı yazdıklarım.O yüzden bundan sonra ki gelecek sistemlerde vs Ankara konusu altında herhangi bir yorumda,beklentide bulunmayacağım. Gelecek Sistemlerde Ankara'm en iyilerini alır inşAllah.

• Yağışı beklenenden daha iyi olan ama soğuğu ve karayeli ile birazcık düşündürten bir sistemi geride bıraktık başlangıç için çok iyiydi bence ve Memleketimin yağışı bol bi sistem alması mutlu etti beni. Sizler de yağış açısında tatmin olmuşşunuzdur öyle düşünüyorum. Şimdi bu sistemden önce beklentilerimi söyleyip ufak tahminler yapmıştım ve tamamiyle iyi niyetim ile yapmıştım bunları ancak farklı şekilde yorumlandı yazdıklarım.O yüzden bundan sonra ki gelecek sistemlerde vs Ankara konusu altında herhangi bir yorumda,beklentide bulunmayacağım. Gelecek Sistemlerde Ankara'm en iyilerini alır inş.

Tesekkurler . ama boyle olmasaydi daha iyi olurdu

• Gunaydin arkadaşlar.
    28-30 Kasım arasi 3-5 derecelik bir soğuma ile yağmur alacağiz.Akabinde ise Aralık ayının başlarinda özellikle 5 aralık ve devamında karli bir sistem ihtimali var.Diyagram biraz karışık takip etmekde fayda var :) .

• Yağışı beklenenden daha iyi olan ama soğuğu ve karayeli ile birazcık düşündürten bir sistemi geride bıraktık başlangıç için çok iyiydi bence ve Memleketimin yağışı bol bi sistem alması mutlu etti beni. Sizler de yağış açısında tatmin olmuşşunuzdur öyle düşünüyorum. Şimdi bu sistemden önce beklentilerimi söyleyip ufak tahminler yapmıştım ve tamamiyle iyi niyetim ile yapmıştım bunları ancak farklı şekilde yorumlandı yazdıklarım.O yüzden bundan sonra ki gelecek sistemlerde vs Ankara konusu altında herhangi bir yorumda,beklentide bulunmayacağım. Gelecek Sistemlerde Ankara'm en iyilerini alır inşAllah.

Hocam bi dur gözünü seveyim, daha yeni geldin zaten. Hakan Hocamla bir sen varsın zaten bize burada yardımcı olan. Ne oldu ki, bence siz devam edin tahminlerinize, ben çok memnunum

BORN IN WINTER

• @Gucci Gang kimsenin tahmin yapmasını yanliş anlamadik.Sadece uslup ve soru alma konusunda duzelmenizi istedik sizinle aramda hicbir problem yok gecen sistem anındaki gibi forum kurallarına uyarak devam edebilirsiniz.Sorunun çözüldüğüne inanıyorum.İyi forumlar :) .

• Modeller çok oynak, ikisi de birbirine uymuyor. Bir de bu forumda sistem girerken millet çıldırmış gibi mesaj atıyor, sistem gidince ya da umduğunu bulamayınca sessizliğe bürünüyor. Bende de tam tersi. O kadar mesajda zaten kafam bulanıyor, kar yağdı mı, yağıyor mu derken buraya bakmıyorum. Halbuki öncesinde sinerji yapıp sonrasında karın keyfini çıkarsak keşke. Tabi bir yağsın hele de.

• İyi pazarlar Ankaralılar,Yarın akşam geç saatlerde başlayacak yağiş özellikle Salı günü etkili olmak üzere Çarsamba öğle saatlerine kadar sağanak yağmur olarak devam edicek.Sel,Su baskını,Şimşek,Yıldırım vs gibi seyler icin dikkatli olalım,bu duyuruyu Yayalım.Radar takibi yaparak sistemi anlık takip edebilirsiniz.Bol yağışlı günler dilerim :) .

• İyi pazarlar Ankaralılar,Yarın akşam geç saatlerde başlayacak yağiş özellikle Salı günü etkili olmak üzere Çarsamba öğle saatlerine kadar sağanak yağmur olarak devam edicek.Sel,Su baskını,Şimşek,Yıldırım vs gibi seyler icin dikkatli olalım,bu duyuruyu Yayalım.Radar takibi yaparak sistemi anlık takip edebilirsiniz.Bol yağışlı günler dilerim :) .

Dolu ihtimali var mı hocam arabaları güvenli bir yere alalım. :)

• Gfs akşam güncellemesi Ankara diyagramı;
    Yakın vade de 28 29'ndaki yağışlar gayet iyi durumda.Daha sonrasında ayın 3'nden sonra yine yağış var.Sıcaklıklar 6'sı gibi düşecek gözüküyor sıfır altı senaryoların etkisiyle ortalama bu şehrimizde de sıfır çizgisine geliyor.Daha sonrasında ana çıktının sıcak tarafta kaldığı görülüyor.
    forum.havaforum.com/attachment/5973/