Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • merkez ilçelerde sıkıntı oluyor genelde yükseklerimizin maşallahı var diyelim. ben artık benim oğlanı elmadağ felan götüreceğim çocuk kar kar diye başımın etini yiyor. :) öyle yada böyle bir şekilde yağış alıyoruz Ankara süprizleri seven bir şehir. Hayırlısı Allahtan benim dikkatimi çeken modeller eskiden daha karalı idi son yıllarda çözünürlük artırmak için yapılan yeniliklerden sonra bu tuturlılık 48 saat kala bir tutumuyor. diye düşünüyorum.

• efsane 2012 kışı 15 ocakta başlamıştı, gerçi 2011 kasımı 2019 kasımının tam tersi okaolarak bol yağışlı ve serindi. Ez cümle ocak sonu gelmeden umut dolu direnişe devam edeceğiz. 6 ocak Ankara için millî sistem tarihidir. Benim umudum çok bu tarih için.

• Ecmwf 6 7 Ocak sistemini veriyor bu sabahki çıktısı dün akşama göre daha iyi, 2 3 gün atlatırsak sistem iyice netleşmiş olur. 29 30 sistemi gibi abartılı kar veren modeller yok olmaması daha iyi sonra zaten fiyasko oluyor bu sistemi sakin ve istikrarlı bir şekilde Ecmwf nin çıktılarında görüyoruz adım adım 6 7 Ocak sistemi geliyor diğer modellerde bunu desteklerse güzel bir sistem bizi bekliyor...

• Vade uzun tabii ama ay ortası için heyecanlanan yalnızca ben miyim? Semih Hoca'nın beklediği efsane sistem Ankara'yı vurur mu bilmiyorum ama modeller ayın ikinci yarısında tüm ülkeyi feci soğuklara gömecek gibi duruyor. Ben o yüzden 6-7 Ocak'a pek dikkat etmiyorum açıkçası, 15-25 Ocak arasında sağlam bir sistem her şeyi telafi eder.

• Vade uzun tabii ama ay ortası için heyecanlanan yalnızca ben miyim? Semih Hoca'nın beklediği efsane sistem Ankara'yı vurur mu bilmiyorum ama modeller ayın ikinci yarısında tüm ülkeyi feci soğuklara gömecek gibi duruyor. Ben o yüzden 6-7 Ocak'a pek dikkat etmiyorum açıkçası, 15-25 Ocak arasında sağlam bir sistem her şeyi telafi eder.

Ben düşünmüyorum ülkemize gireceğinden

beklentinizi yuksek tutmayin derim mevsimlik tahminlerde ocak subat mart doneminde sicaklik mevsim normallerinin uzerinde olucagi tahmini var yani ilik tarafdayiz ulke olarakda.gelen sistemler yukseklerde ince ortuden oteye gitmeyecek gibi.insallah yanilir tahminler.

• 15 25 Ocak için öngörü yapmak için çok erken bu tarihler kışın en sert ve kar yağışlarının en güçlü olduğu tarihler kesinlikle Ama sistem gelirmi gelmezmi şuan için net değil Önümüzdeki 6 7 Ocak oldukça kısa vade, 160. saatin içindeyiz Akşam Ecmwf çıktısı çok önemli hale geldi...