Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yarın başkentin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı etkili olacak. Bala, Ayaş, Çamlıdere ve Haymana'da gün sonunda kar kalınlığı yer yer 10 cm ve üzerini görecek.

• sistem guney ilcelere (bala haymana polatli) yarayacak gibi duruyo zaten tahminlerdede o sekilde ancak yukselti nedeniyle elmadag nallihan kizilcahamam ayas beypazarida kar yagisindan nasibini alacaktir.merkez biraz daha bu sistemde surprizlere acik suan icin.

• sistem guney ilcelere (bala haymana polatli) yarayacak gibi duruyo zaten tahminlerdede o sekilde ancak yukselti nedeniyle elmadag nallihan kizilcahamam ayas beypazarida kar yagisindan nasibini alacaktir.merkez biraz daha bu sistemde surprizlere acik suan icin.

Nallıhan'ın rakımı Ankara merkezden daha düşük. Kızılay Meydanı'nın rakımı 871 metre, Nallıhan Merkez ise 629 metre.

• Nallıhan'ın rakımı Ankara merkezden daha düşük. Kızılay Meydanı'nın rakımı 871 metre, Nallıhan Merkez ise 629 metre.

arkadasim farkindaysan yukselti nedeniyle demisim.tabiki merkez konumlar ve yukseltiler yagis konusunda farkli olabilir.nallihanin benim bildigin 4 5 tane dagi var ve hepsindede yaylalari var simdi oralara yagis olmayacakmi.

• arkadasim farkindaysan yukselti nedeniyle demisim.tabiki merkez konumlar ve yukseltiler yagis konusunda farkli olabilir.nallihanin benim bildigin 4 5 tane dagi var ve hepsindede yaylalari var simdi oralara yagis olmayacakmi.

O zaman dağ olduğunu belirt lütfen. Nallıhan Ankara'nın en alçak yeridir. Mesela o mantığa göre Ankara'nın en merkez ilçesi sayılabilecek Çankaya'nın İncek Bölgesi 1250 metre ya da mesela Elmadağ'ın 1862 rakımlı zirvesi Çankaya/Mamak gibi iki merkez ilçenin sınırında kalıyor.

• O zaman dağ olduğunu belirt lütfen. Nallıhan Ankara'nın en alçak yeridir. Mesela o mantığa göre Ankara'nın en merkez ilçesi sayılabilecek Çankaya'nın İncek Bölgesi 1250 metre ya da mesela Elmadağ'ın 1862 rakımlı zirvesi Çankaya/Mamak gibi iki merkez ilçenin sınırında kalıyor.

arkadasim nasil anlamak istiyosan oyle anlarsin.seninle burda dag yayla rakim konusunda polemige girmiycem birader yorum benim mesaj benim tamammi bak keyfine.

• Toki yapracık 1150 metredeyim. Evim 1150 metre ama 10 dklık yürüme ile 1200 rakıma çıkıyorum. Bakalım ne olacak? Ben 3-5 cm örtü bekliyorum açıkçası. Yarın işe gitmeyeceğim, kar lastiği almadım daha. Evden çalışırım artık

BORN IN WINTER

• Mgm Meteogram

645efe00db8ed4ba12fd8c.jpg

Bolam(Ögle saatleri)1cd4f70047e4e973f61b.png

Euro4

1c65d09fb.png

Şimdilik son veriler bu şekilde Ankara'nın güneyi,Kütahya,Afyon Eskişehir biraz daha şanslı görünüyor.Ankara'da verilere ve modeller geneline bakarsak yağışın şiddetlendiği anlarda 1000+ rakımda ince bir örtü oluşma ihtimali var.Bakalım merkez de sürpriz yapacak mi..

Einmal editiert, zuletzt von Baskentli ()

• Merkez bölgeler için pek beklentiniz olmasın kky kar başlayıp öğlen yağmura çevirecektir. +1000 +1100 ince örtü alabilir çimenler arabalar vs. Fakat unutmamak gerekirki son güne kadar bile değişen bu sistem yarın sürpriz de yapabilir iyi yöndede kötü yöndede. Artık diyagrama felan bakmanın bir anlamı yok. Şimdi radar sıcaklık nem vs. Takibi yapacağız hepimize bol şans.

• Toki yapracık 1150 metredeyim. Evim 1150 metre ama 10 dklık yürüme ile 1200 rakıma çıkıyorum. Bakalım ne olacak? Ben 3-5 cm örtü bekliyorum açıkçası. Yarın işe gitmeyeceğim, kar lastiği almadım daha. Evden çalışırım artık

Yapracık o konuda şanslı bir bölge hocam. sincan yağmur serpiştirken bulunduğunuz bölgede çok güzel kar yağışı alıyorsunuz.

• Mgm belli olmuyor hocam onlar yoğun kar derler kky bile göremiyoruz. merkez olarak hep sıkıntı olmuştur bu tip sistemler yağ soğuk geç girer yağışı kaçırı ya yağış erken gelir soğuk kaçar bu saatten sonra sınırlı alan modellerindan takip etmek en iyi özellikle rüzgar yönü ve hızı bile etken oluyor. İnşallah süpriz yapar bakalım.