İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Evet ama 5 sistem alıp 1 ay beklemekde var maalesefki bizim döngümüz hep böyle olmuştur.Hatta kış bile kapatmışızdır.Örnek geçtiğimiz 7 ocak efsanesi sonrası.Allah yazdıysa bozsun aman aman. :)

• ben çok da heveslenmiyorum gfs nin dediği gibi olacak olsa bence yazarlarımız en azından bi uyarı yada ışık yakardı onca yıllık deneyimleri var. {tabiki gelmesi muhteşem olur yanlış anlaşılmasın}

• hocam dıyagram çok yalnız..bence temkine devam...yanı ınsallah bana yıne troll ,olıkçı bilmem ne demezsınız ama kıyılar ıcın cok fazla umutlanmaya gırmememk acaba en dogrusu mu?

• Adım adım gitmek lazım önce önümüzdeki sistemi bir görelim hedef Efsane Semih hocanın verdiği tarih olmalı daha sonrasında yılbaşı için hayaller kurabiliriz.
    Yüksek Basınç tahmini ağır basıyor tahminlerde o yüzden 3. salınım için temkinli olmakta fayda var.Henüz adam akıllı kar göremedi il geneli havada da olsa o yüzden gelen sistemde önce onun gerçekleşmesini bekleyip daha sonrasında örtü yapacak kar yağışını yakalamalıyız ve bu bağlamda ben de Efsane Semih hocama katılıyorum hazır sinoptik müsaitken daha iyi bir kar yağışı şahsi görüşüm olarak beklerim.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• ya tabıkı iyi..ben sadede çok beklentiye girmek açısından söyledim...korkuyorum artık burda düşüncemi yazarken..gecen fıkrımı soyledım,hakarete varan laflar oldu..yok ılıkcı yok troll yok sen ne bilirsin ne anlarsın..yanı burda kıymetlı olmak ıcın sureklı ateşler acmaya gerek yok dim..ılıkçı olan bir insan buralarda bu kadar vakit harcamaz...tabki hepimiz kar severiz..

• Adım adım gitmek lazım önce önümüzdeki sistemi bir görelim hedef Efsane Semih hocanın verdiği tarih olmalı daha sonrasında yılbaşı için hayaller kurabiliriz.
    Yüksek Basınç tahmini ağır basıyor tahminlerde o yüzden 3. salınım için temkinli olmakta fayda var.Henüz adam akıllı kar göremedi il geneli havada da olsa o yüzden gelen sistemde önce onun gerçekleşmesini bekleyip daha sonrasında örtü yapacak kar yağışını yakalamalıyız ve bu bağlamda ben de Efsane Semih hocama katılıyorum hazır sinoptik müsaitken daha iyi bir kar yağışı şahsi görüşüm olarak beklerim.

Geçen sene Nisan ayında model model paylaşıp kar yağışı uman sen mi bunu diyorsun? Merak etme İstanbul konusunda senin kadar üye olan herkes temkinli. Modelde gösterilen hakkında konuşmakta herkesin hakkı.

Ustalar bizden farklı yaklaşımda olabilirler onların işi farklı çünkü. Nacizhane anlamışsındır benim ne demek istediğimi.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• hocam dıyagram çok yalnız..bence temkine devam...yanı ınsallah bana yıne troll ,olıkçı bilmem ne demezsınız ama kıyılar ıcın cok fazla umutlanmaya gırmememk acaba en dogrusu mu?

trol olmadığını biliyoruz hocam sorun yok bahsettiğin gibi uzun vadede ana çıktı yalnız sayılır tabiki temkinli olacağız . . . ki yalnız olmasa dahi sözkonusu uzun vade ise herzaman temkinli olmakta fayda var . . .