İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2013-2014 kışından sonra en sinir olduğum kış bu kıştı sanırım.Soğukla-yağışın çakışmaması yüzünden birkaç sistem kaybettik.Bu kış bitmeden güzel bir sistem alırız inşallah,hayırlısı olsun :(

Bu yoruma katılıyorum....

Kuru soğuklar olduğunda yağış alamadık, efsane sayılabilecek yağışlar aldığımızda yeterince soğuyamadık... Bu açıdan cidden sinir bozucu bir kış geçirdik diyebiliriz... 6 Ocak gibi güzel bir sistem yaşamamıza rağmen hem de...

• Bu sene 6 ocak disinda dise dokunur bir sistem goremedik, ortalamadan dusuk sicakliklarla gecen ve ise yaramaz olsa da bir cok sistem aldigimiz bir kış olmasi bu kışı digerlerinden farkli kilan bir kıştı. Yine de hafif kar yagislari yuzunden bir cogumuzu tatmin edecek bir kış olamadi maalesef

• Arkadaşlar yarın istanbula uçuşum var tüm gün boyunca da açık havada durup gece tekrar şehrime döneceğim. Bugün sabah yoğun sis vardı sanırım. Yarın için tavsiyeleriniz neler olur bana ? Sağolun

• Bir kış sezonuda daha şubat ayını boş geçmenin hüznünü yaşıyorum , artık kimseyi kandırmaya gerek yok ,kış bitmiştir bahara geçiş döneminde istanbulda kar görülür ama istisnalar dışında genellikle havada görülür,hatta nisan başında bile görülebir,ama hiçbiri kışın bittiği gerçeğini değitirmez

• Sıkmayın canınızı bol orajlı güzel bir bahar bizi bekler inşallah oraj takibide güzel olur:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• MGM ye göre dün ilimizdeki ilçelere düşen yağmur miktarları

İstanbul Arnavutköy ARNAVUTKÖY 4,9
    İstanbul Arnavutköy ARNAVUTKÖY/TERKOS BARAJI 3,8
    İstanbul Bakırköy Florya 14,2
    İstanbul Bakırköy İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI 12,2
    İstanbul Beykoz Beykoz 12,5
    İstanbul Beykoz BEYKOZ/ANADOLU FENERİ 13,9
    İstanbul Büyükçekmece Büyükçekmece 7,5
    İstanbul Çatalca ÇATALCA RADAR SAHASI 5,4
    İstanbul Çekmeköy ÇEKMEKÖY/ÖMERLİ 17,5
    İstanbul Eyüp Eyüp 13,8
    İstanbul Fatih FATİH/İST.DEN.BİL.ENS. 17,2
    İstanbul Güngören GÜNGÖREN/DAVUTPAŞA MARMARA 11,0
    İstanbul Kadıköy KADIKÖY RIHTIM 13,6
    İstanbul Kadıköy KADIKÖY/GÖZTEPE MARMARA 15,4
    İstanbul Kartal İSTANBUL BÖLGE 18,3
    İstanbul Pendik PENDİK/ÖMERLİ BARAJI 17,0
    İstanbul Sancaktepe Sancaktepe 15,5
    İstanbul Sarıyer Sarıyer 14,0
    İstanbul Sarıyer SARIYER/KUMKÖY-KİLYOS 9,0
    İstanbul Şile ŞİLE 11,0
    İstanbul Şile ŞİLE/DARLIK KÖYÜ 10,8
    İstanbul Şile ŞİLE/İSAKÖY 6,1
    İstanbul Silivri SİLİVRİ 4,3
    İstanbul Silivri SİLİVRİ ORMAN SAHASI 4,5
    İstanbul Şişli ŞİŞLİ 14,1
    İstanbul Tuzla Tuzla 12,6
    İstanbul Ümraniye ÜMRANİYE 20,6
    İstanbul Üsküdar ÜSKÜDAR 16,1

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Sıkmayın canınızı bol orajlı güzel bir bahar bizi bekler inşallah oraj takibide güzel olur:)

Asıl onu özlemişim.Aklımda en çok kalan da 7 Mayıs 2015.Muhteşemdi,sabah hava apaçıktı bir tanıdığım akşam yağmur var dedi ben bu havada mı dedim.Daha sonra akşam 7 civarında birden bastırdı.Müthişti.

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• Kapalı, kasvetli havalara bayılıyorum hele şu okul zamanları moral oluyor...

Birde tatil olursa deyme keyfime sabah şafak sökerken çayımı demleyip, haberleri dinlemek çok güzel oluyor özledik 1 kere daha görsek yeterli olur.

Haydi oda olmazsa bol yağmurlu, fırtınalı havalar olsun :)