İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 6 ocak sistemini çıkarsaydık millet birbirini yiyordu banlar kavgalar havada uçuşuyodu şimdi.. 6 ocak durumu kurtardı... ha bu az olsun 3 sistem olsun diyenlerinde bi nebze haklı olduğuda ortaya çıktı.. istanbula ben 1 kış içerisinde 2 baba sistemin indiğini hatırlamıyom.. cidden sağlam sistem indiğinde sanki şehrin kotası doluyo.. kaç sistemi kuru soğuk geçirdik.. inşallah seneye 2 3 sistem alırız şöle 10-15 cmlik.. tabi ben metreciyim o ayrı.. ve ne ilginçtirki gelen sistemler hep saatler kısaldıkça etkisini yitiriyoken hiç etkisini artıranda olmuyo.. bunun nası bi açıklaması var merak ediyom..

• Ferhatpaşa'da sıcaklık -0.5 derece fakat yağış zayıf olunca pekte anlamı olmuyor.Sıcaklık yeterli olsa yağış yağış olsa sıcaklık sorunu bu tarz sistemlerde hep bir sorun yaratmaya devam ediyor İstanbul adına.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• 6 ocak sistemini çıkarsaydık millet birbirini yiyordu banlar kavgalar havada uçuşuyodu şimdi.. 6 ocak durumu kurtardı... ha bu az olsun 3 sistem olsun diyenlerinde bi nebze haklı olduğuda ortaya çıktı.. istanbula ben 1 kış içerisinde 2 baba sistemin indiğini hatırlamıyom.. cidden sağlam sistem indiğinde sanki şehrin kotası doluyo.. kaç sistemi kuru soğuk geçirdik.. inşallah seneye 2 3 sistem alırız şöle 10-15 cmlik.. tabi ben metreciyim o ayrı.. ve ne ilginçtirki gelen sistemler hep saatler kısaldıkça etkisini yitiriyoken hiç etkisini artıranda olmuyo.. bunun nası bi açıklaması var merak ediyom..

21 ocak 2004 ve iki hafta sonra gelen şubat 2004 sistemi İstanbul'un son yıllarda gördüğü en büyük sistemlerdendi. Hala hatırlıyorum da özellikle ocak sisteminde kar ve fırtınadan yolumu kaybetmiştim. Yine o zamanlarda ne yazık ki bir öğrenci kardeşimiz karne sonrası eve gidişte hayatını kaybetmişti. Aslında geldiği zaman geliyor. Tabi uzun yıllar sonra 6 ocak sistemini gördükten sonra insan böyle bir sistem bekliyor.

• 2004 zaten çok özel bir yıl ve kisti inanılmaz bir kis geçmişti. 1 .köprünün halatlarınin bir tanesini koparmısti o rüzgar ve fırtına neydi öyle tipi ne istersen vardı muhteşemdi.

• @Bay Hava

Artan +8/+10 senaryolarından da korkmuyor değilim çok ısrarlı veriyor.Bir yanımda 1 sert sistem alacağız diyor hatta Mart ilk 10 gün bir sistem alıp final yaparız dese de bilemiyorum akşam Semih Bey'in yazacakları önem kazandı.
    Sanırım en geç hafta sonuna kadar %60 oranda bu iş belli olmuş olur.Şuan güncellenen GFS'de olumlu yönde ilk adımı attığını görebiliyorum.

• Pencereden dışarı bakınca yaz gelmiş gibi duruyor . Dışarı çıkınca da şok etkisi yaratıyor telefon uygulaması 2.3 derece gösteriyor. Öğle saatinde böyle soğuk varsa akşama doğru donacağız gibi 8|

• Tarihler 2 ileri 1 geri oynayabilir Semih Bey revize de yapabilir asıl olan sistemi etkin halde alabilmemizdir.Ne zaman geldiği değil ne şekilde geleceği beni ilgilendiriyor.

Einmal editiert, zuletzt von berkay_tuku ()

• Bence 10 gün öncesinden modellerde gösterip bizleri umutlandırıp 3 gün kala dansöz gibi kıvırırsa varsın olsun şimdi modellerde göstermesin 3 gün kala göstersin
    benim düşüncemde bu son sistem tarih yaklaştıkça kendini gösterecektir.