İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sen değilmiydin 20 sine kadar etkili sistem yok 10 nunda ciliz sistem var diye yazan 2-3 gün önce? Ne oldu da değiştirdin tahminini? Ve senden halen ayrıntılı veriler bekliyorum.Yoksa şikayet edeceğim verisiz atip.tutuyor diye

kardeş sen beni başkasıyla karıştırdın ben şubat ilk yarı etili bir sistem yok dedim yani 13-13 üne kadar dedim,herkes istediği tahmini yapmakla özgürdür

• Herkes.tahmin yapmakta özgürdür evet ancak verisiz tahmin yapamazsınız diye düşünüyorum Bir arkadaş yazdi.verisiz tahmin konusu var diye.Her önüne gelen bir şeylet sallıyor.Tutarsa bak ben bildim tutmassa sessizce kenara çekiliyor.Bu forumda verri paylaşmadan tahmin yapabilecekler yazarlardir diye düşünüyorum.Onlar kendilerini kanıtlamış insanlar.Peki size.neden inanalim?

Daha öncede dedim AO-NAO-MJO ayrintili yorum bekliyorum.

• Ya beyler şimdi herşey bittide bunu'mu tartışicaz burda bırakın bu işleri sistemi konuşun burda olumlu olun artık zaten canımız sıkkın kaç gündur sistemlere. Kirmayın birbirinizi olabilir herkes hata yapabilir.

• beyler üslup bozmayın, burada veri istemek herkesin hakkı bol keseden sallamayacaksınız veri göstereceksiniz buda normal birşey.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Büyük ihtimalle @elcin arkadaş gfs ve ecmwf modellerinden haraketle bu tahmini yaptı ama ao ve naoya baktığını sanmıyorum.

İşte bende bunu diyorum modellere bakarak.orta/uzun vade tahmini yaptım yazarım keserim yapmaya hakkı yok kimsenin.Yazarlar onlarca veri inceleyerek tarih veriyor.O tarihler verildikten sonra diğer kişiler de yazarlarını tarihlerini veriyorlar iki üç cümle ekleyerek al sana tahmin yaptım deniyor sonra.

• @elcin bu arkadaşa saracağına elindeki verileri dökerek mat etsene oda sussun , en güzel cevabı böyle verirsin, bizlerde hee tamam elcin sağlam tahmin yapmış diyelim?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @elcin senin derdin ne ? forumda ''sen kimsin lan'' demek yasak bilmiyor musun ? noldu arkadaş veri istiyor veri olarak cevaplasana neden saldırıya geçtin ?? sen 2-3 gün önce 20sinden önce sağlam sistem yok dedin mi demedin mi ? madem tahmin konusunda iddialısın inatla bak gördünüzmü tahminim tutuyor diyosun açıklasana verilerle ??? sen kimsin lan diye bir veri yok bildiğim kadarıyla ...

• Derdi senin gibi trolleri bu temiz kalpli insanlarin arasindan temizlek sen ve senin gibi virusler hic bi zaman bu sitede prim yapamaz efsane semihin attigi tirnaz olamazsiniz

• Aynen tahmini neye göre yaptığını bilmek üyelerin hakkı.Ben @SistemEfsaneOldu'ya hak veriyorum.Tabi neylerden tahmin yaparak paylaştığını bize belirtirsen bu değişir.Ama verilere doğru düzgün bakmamışsan ben burda fırsatçılık ve basitlik bulurum.Son zamanlarda herkes tahminci kesilmeye başladı gerçekten.

• @elcin senin derdin ne ? forumda ''sen kimsin lan'' demek yasak bilmiyor musun ? noldu arkadaş veri istiyor veri olarak cevaplasana neden saldırıya geçtin ?? sen 2-3 gün önce 20sinden önce sağlam sistem yok dedin mi demedin mi ? madem tahmin konusunda iddialısın inatla bak gördünüzmü tahminim tutuyor diyosun açıklasana verilerle ??? terbiyesiz cevaplar veriyorsun

sen de karıştırdın galiba beni ben 20 ile ilgili birşey söylemedin ben modelleri 1 yıldır takip ederim öyle işin ustası falan değilim kendime göre yorumlarım kimse inansın diye yorum yapmam o yüzden kimseyi inandırmak zorunda değilim

• Arkadaş veri atmıyor.bari ben atayım

Ao negatiften nötr/hafif pozitife yol.alacak gibi duruyor.Bu durumda da güney enlemlere sistem kaçınılmaz.Güçü ne olur nereyi.vurur bilemeyiz şimdilik.Tarihte veremem ben tarih vermek ciddi iştir.Yazarlari takip ederek öğrendim baya bende.Allah razı olsun forumun yazarlarindan.

• ve ayrica herkes haddini bilecek bu sitede tahmin yapanlar bellidir zaten tahminci yazar diye belirtilmistir begenirsin begenmezsin bu insanlarin emegine saygi duymak varken neden saldiriya geciyoruz sinerji yaratip sistemi getirmeye ugrasmak varken niye saldiri arkadaslar niye