İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

• Arkadaşlar model yorumlamada da söyledim 8i 9u gibi sistem beklemeyin. Asıl ataklar 12sinde başlayacaktır. 8i 9unu bekleyerek moralinizi bozmayın 12sine odaklanın. Mutsuz olmayacaksınız.

• Son ecwmfdekı 216'ya 240'a sevinmem demek aynı güncellemedekı 120'yı 144'u bir nevi kabullenmem demek. Efsaneden aksi yönde bilgi gelmedikçe, her güncellemeyi hatalı/noksan kabul etmeyi tercih ediyorum ve ayın 8ini bekliyorum. Umarım 8inden başlar, 18ine kadar devam eder :)

• Şu ana kadar modeller benim beklentime uygun gidiyor daha önceden belirtiğim gibi şubatın ilk yarısı(13-14)üne kadar etkili bir sistem gelmesi zor demiştim,modeller 8-9 gibi bir sistem vermeye başladı ama malesef bozdu,8-9 sistemi için beklentileri düşürmekte yarar var ama benim 15 gün önceden belirtiğim 13 şubat sistemi bomba gibi geliyor.13 şubat ve sonrasında SİBİRYANIN KENDİSİ TATİLE GELİYOR.Detaylar yakında.

• 10 gün var daha yine tepataklak olur 10 takla atar şubat ayı istanbul için genel olarak çok verimli değildir büyük beklentiye girmeyin derim...şubat 2014 de mayıs havası vardı :D :D evde kombisiz kısakol dolandığımı hatırlıyorum..

• Arkadaşlar sistem gelecek ya da gelmeyecek diyenlerle şu tarihte gelecek diyenler sebeplerini de yazabilirler mi? sizden duyduğumuz şeyler var. azor, ab, yb, izlanda v.s... mesela şöyle denebilir:
    rusya üzerindeki hava x yerdeki yüksek basınçla bize gelirken x yerdeki azor onu batılayacak, bu arada x yerde ab oluşup havayı şu tarihte ülkemize çekecek/indirecek gibi. bizde kimin ne tahmini var başkaları hangi argümanla neden ona karşı biliriz. birşeyler öğreniriz.

• Semih Bey'in olağan üstü tahmin yeteğini ve analizleri için gönülden teşekkür ederim. Efsane kendisinin de belirttiği gibi %90 geliyor. Forumdaki arkadaşların tarihe niye bu kadar çok takıldıklarını ve üstünde kavga ettiklerini anlamak mümkün değil :( Sistem hiç gelmeyecek olsa anlarım ama tüm oklar Sibirya Kaplanının kükreyerek bir kaç gün gecikmeylede olsa geleceğini gösteriyor. Ha ayın 8'in de gelmiş ha 10'nun arda 1 sene yok. Bir kaç gün var :)