İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben gördüğümü söylüyorum, veriler o yönde.Ayrıca lütfen üslubunuza dikkat edin, "sallamak" ne kadar da çirkin bir kelime.

Bahsettiğiniz verileri bekliyorum. Aksi takdirde yaptırım uygulanacaktır. Gerçi kendiniz ile çelişiyorsunuz o başka. Bir mesajınızda "Ben şahsi fikrimi söyledim", diğer mesajınız da ise "veriler o yönde".

Saat: 22.00' a kadar bahsettiğiniz verileri eklemez iseniz yaptırım uygulayacağım.

• @osmankozan Biz göremiyoruz, engin bilgileriniz ve verilerinizi bizimle paylaşırsanız hem mutlu olur hemde aydınlanırız. Durun tahmin edeyim, verilerden kastınız Accuweather mi ? :)

Verileri bir sonraki mesajımda açıklayacaktım ki maalesef arkadaşların üslubunu gördükten sonra vazgeçtim.Perşembe ve cuma günü için dediklerimin harfi harfine arkasındayım, bekleyip görelim, görün arkadaşlar ne diyeyim..

• @osmankozan yasınızı bilmedğim için kardeşim diğeceğim kardeşim galiba yeni katıldın forma o yüzden tahmin yaptığında bir dahaki sefere ver sunarak konuşmalısın öyle daha iyi olur :D iyi forumlar

• Tartışma yaratacak mesajlardan kaçınalım. Verisiz, tartışma yaratacak mesajları bizlere bildirin. Bildirmeyip o tartışmaya dahil olan kişilerinde, diğer tartışma çıkaran kişiden farkı kalmamaktadır.

Tartışmaya devam eden kişilere uyarı verilecektir.

İyi forumlar.

• @osmankozan beyefendi kar normal şartlarda en az -8 girdiğinde yağar. Şu anki modellere baktığımızda ilimize -10 -12 ler giriyor. Sizin veriler o yönde dediğiniz veriler accuweather ve google hava durumu ve ne olduğu belirsiz app ler ise lütfen tahmin yapmayı bırakın he eğer ki bizim gibi gfs ecmwf gibi modellere bakıyorsanız göz doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. -12 giren İstanbulda 18 milyon nüfus meşale alıp dışarı çıksa yine de hava ısınmaz kar yağar öngördüğünüz verileri söylerseniz bizde bilgileniriz iyi forumlar bol kky ler size

• Verileri bir sonraki mesajımda açıklayacaktım ki maalesef arkadaşların üslubunu gördükten sonra vazgeçtim.Perşembe ve cuma günü için dediklerimin harfi harfine arkasındayım, bekleyip görelim, görün arkadaşlar ne diyeyim..

lapa lapa kar yağacak,utancından foruma giremeyeceksin.

• @osmankozan beyefendi kar normal şartlarda en az -8 girdiğinde yağar. Şu anki modellere baktığımızda ilimize -10 -12 ler giriyor. Sizin veriler o yönde dediğiniz veriler accuweather ve google hava durumu ve ne olduğu belirsiz app ler ise lütfen tahmin yapmayı bırakın he eğer ki bizim gibi gfs ecmwf gibi modellere bakıyorsanız göz doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. -12 giren İstanbulda 18 milyon nüfus meşale alıp dışarı çıksa yine de hava ısınmaz kar yağar öngördüğünüz verileri söylerseniz bizde bilgileniriz iyi forumlar bol kky ler size

Teşekkürler.

• Kar bu gece yarısı mı başlayacak; yoksa sabaha karşı mı? Bu arada ben bu işin uzmanı değilim, siz daha iyi bilirsiniz muhakkak. Ama https://www.worldweatheronline…-weather/istanbul/tr.aspx isimli siteye son 1,5 aydır ne zaman baksam cuk oturuyor gibime geldi. İsterseniz -işin uzmanları olarak- bir inceleyim derim.

Sıcaklıkları yüksek vermiş.Bu akşam için 5 derece yağmurlu demiş,3 derece hafif kar yağdı.

• Sistem uzun ömurlü olduğu için Hergün sürekli kar yağacak diye algılamayin. Kuzey illerde yağışların çoğu dek olacağı için aralıkli yağacak. Hatta 24 saat hiç kar almayan illerde olabilir. Panik yapmaya gerek yok. 6-11 Ocak sisteminde Anadolu yakasındakiler isyan etmiş sistemin hala aktif olduğunu söylemiştik. Nitekim sistemin devamında ihya oldular. Gerçi bunu herzaman söylüyorum acele etmeyin diye ama değişen birşey olmuyor. Daha ilk günden sistem fosçular ortaya çıkacaktır. Yapacak bişey yok.. Efsane Semih üstaddan alıntı.

• Bunyamin Surmeli geceden itibaren kar yagisinin il genelinde ozellikle anadolu yakasinda etkili olacagini soyledi, ortu olacagini da ozellikle belirtti. Ntv'de ise civik kar olacagini soyledi ismini goremedigim bir tahminci. Bekleyip gorecegiz. Umarim herkesin keyfini surecegi guzel bir sistem olur. Iyi aksamlar

• cevap vermeyin raporladım ben voltasını alır birazdan

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.