İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Abi anlamıyorum kar yağmıycak o olmuyucak şurda biticek, şubatta sistem yok diyenleri. Ulan gfs ecmwf bi son güne kadar 4 takla atıyor. Hava bu gençler sağı solu belli olmaz. Ben İstanbul'da adam akıllı bir sistem görmek için soğukluklara bakalım. Malum ne çol kurak ne çok sulak yerdeyiz. Karın tutacağı soğuk olsun hpa 850 en az - 8 veya üstü olsun gerisi boş, hesaplamadığınız bir dek gelir kestane efsane olur gelmezsede olur size kestane. Daha dek yağışını uzmanlar bile 1 gün kala kesinleştirebiliyor. 2015 şubatta mgm bile 3 tikleri sisteme 9 saat kala koyuyordu. Sonuçta dek bu. Bana kalırsa sistemin can göbeği yarın ve cuma. Hatta cumartesi bile yağış gelirse güzel şeyler olur bile pazar bile 0 geçmeme ihtimali yok değil . Sakin olun ve oturun izleyin, gerisi boş...

• offff...sıstem daha baslamadan neyın bıttısı bu allah askına...dalga gecılıyor artık...pzts gunu geldıgınde tum ulku ıcın sıstem degerlendırmesı yapılabılır..bugun daha carsamba ve sıstem baslamadı bıle...el insaf yani...burdakı emekçilerin emeklerıne saygılı olun barı..kalvyenın tuslarına basmakla olmuyor bu ısler sadece..

• Semih kardeş yorumuna sağlık biz de aynı dertten muzdaribiz. Wowda yazıoyurm ara sıra saldırmadık trol ılıkçı foscu cosçu kalmadı yeminle bi düşmüyorlar yakamızdan kardeş bu arada semih kardeşim nasılsın ne alemdesin özledim sizi vallahi sistemci kardeşimle geçen faceden konuştum sağolsun güzel bir sohbet oldu. Geçen sistemde de aynı tipler aynı yorumları yaptılar malesef sistem girmeden coslamıştı onlara kalsa 6 7 ocak da ama noldu efsane sistem oldu hepsi kabuklarına çekildiler bu sefer de aynı olacak inşallah.

iyidir sen nasilsin ? bayadir yoktun goremedim seni.

• bünyamin sürmeli bile istanbulda kar yağışı ve rüzgarın karayollarını bile etkileyeciğini söyledi, ben arkama yaslandım bekliyorum artık nasibimize ne düşerse Allah bereket versin

• Öyle oldu malesef nikimi kaybetmiştim geçen gün aklıma geldi malum yazı şekli farklıymış onu unuttum ben habire tarantula kullanıcı adıyla giriyorum olmuyordu ben de bırakmıştım peşini. Geçen gün eskiden yüklemiş olan dosyaların birinde kayıtlıymış oradan buldum ve girdim. Ne yapalım ben de MEB den ayrıldım, Düzce üniversitesinde YRD DOÇ olarak göreve başladım. 2 senedir oradayım yaklaşık olarak. İstanbuldan git gel yapıyorum işte hayat böyle bizde Semih kardeş.

• Öyle oldu malesef nikimi kaybetmiştim geçen gün aklıma geldi malum yazı şekli farklıymış onu unuttum ben habire tarantula kullanıcı adıyla giriyorum olmuyordu ben de bırakmıştım peşini. Geçen gün eskiden yüklemiş olan dosyaların birinde kayıtlıymış oradan buldum ve girdim. Ne yapalım ben de MEB den ayrıldım, Düzce üniversitesinde YRD DOÇ olarak göreve başladım. 2 senedir oradayım yaklaşık olarak. İstanbuldan git gel yapıyorum işte hayat böyle bizde Semih kardeş.

oo sevindim hayirli olsun.

• 10 senedir bu isin icindeyim. sistem aktifken heleki daha baslamamisken armut gibi konusurlar. sistem bitmeden bitti gitti denmez.sistem ne zaman bitiyor ulkeden cekiliyor subat basi. ozaman subata kadar susacaksin.bildigini yazacaksin bilmedigini degil. persembeyi cumayi goremeyenler 15 gunluk modelle subati bitiriyolar. bir tek modele bakmakla ne efsane geliyo denir nede subat bitti denir.bi bitmediniz bitmeyeceksinizde.oyuzden konuyu actigimda sistemin bitmesini bekleyin demistim.

:hfyeni (25): :hfyeni (25): :hfyeni (25):