İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gene toplanmış ben biliyorumcular :) Skew-T yi açın, ( tabi bilen varsa) 750 hpa nemlik durumuna bakın bakalım üst seviyelerde nemlik ne alemde. Burdan modelde mavileri görüp yagar/yağmaz demenin bi alemi yok Ukrayna sınırlı alan modellerini talip edin Karadeniz kaç derece?? Üst seviye kaç derece? Aradaki sıcaklık farkı ne?, rüzgar poyraz yıldız mı vs vs bunlara bakarak dekler ie tahmin yapılır ama deklerin gücünü kesin dille tahmin yapanlar işkembecidir.

Rahatsız olduğunuz bir mesaj varsa ortaya değilde alıntılayarak belirtin. Modeller zaten o çıktıyı verebilmek için bahsettiğiniz parametreleri hesaplıyor. Geçen sistemde Skew-T yorumlayanların çoğu yanıldı, sizde dahil. Skew-T biliyorsunuz diye tahminci mi oldunuz ? Birde bilen varsa diye not düşmüş. Burada model yorumlayanları ezme gibi bir hakkı nereden alıyorsunuz ? Yalan mı söylüyoruz. Yoksa yok arkadaşım..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• @GS1905 Rahatsız olduğunuz bir mesaj varsa ortaya değilde alıntılayarak belirtin. Modeller zaten o çıktıyı verebilmek için bahsettiğiniz parametreleri hesaplıyor. Geçen sistemde Skew-T yorumlayanların çoğu yanıldı, sizde dahil. Skew-T biliyorsunuz diye tahminci mi oldunuz ? Birde bilen varsa diye not düşmüş. Burada model yorumlayanları ezme gibi bir hakkı nereden alıyorsunuz ? Yalan mı söylüyoruz. Yoksa yok arkadaşım..

Geçen sistemde Skew-T %100 başarı yakalamıştır. Bir veri sunmadan var yok denemez zira dekler de herşey olabilir sayın üye.

• Gene toplanmış ben biliyorumcular :) Skew-T yi açın, ( tabi bilen varsa) 750 hpa nemlik durumuna bakın bakalım üst seviyelerde nemlik ne alemde. Burdan modelde mavileri görüp yagar/yağmaz demenin bi alemi yok Ukrayna sınırlı alan modellerini talip edin Karadeniz kaç derece?? Üst seviye kaç derece? Aradaki sıcaklık farkı ne?, rüzgar poyraz yıldız mı vs vs bunlara bakarak dekler ie tahmin yapılır ama deklerin gücünü kesin dille tahmin yapanlar işkembecidir.

@GS1905 sevgili kardeşim bence doğru yaklaşım ; burada yorum yapanların bilgisine elestirmek değil ,bildiklerini ve analizlerini bilen bilmeyen forumdaşlarınla paylaşmaktır.bildiklerini ve analizlerini paylaşmanı rica ediyorum.

• @GS1905 sevgili kardeşim bence doğru yaklaşım ; burada yorum yapanların bilgisine elestirmek değil ,bildiklerini ve analizlerini bilen bilmeyen forumdaşlarınla paylaşmaktır.bildiklerini ve analizlerini paylaşmanı rica ediyorum.

Sevgili dostum mobil oldugum için veri atamıyorum benim lafımı yanlışa çekmeyin burda Veri siz konuşan çok ama çok burda çok büyük tahminciler var semih gibi mesela onları takip etmeli

• Geçen sistemde Skew-T %100 başarı yakalamıştır. Bir veri sunmadan var yok denemez zira dekler de herşey olabilir sayın üye.

Skew-T yanıldı gibi bir cümle kurmadım, Skew-T'yi yorumlayanlar yanıldı dedim. Kendinizinde dediği gibi DEK'lerde herşey olabiliyorsa yağmaz diyenleri eleştirmek niye ? Yağmama ihtimali olamaz mı ?

Bara döda fiskar följer strömmen...

Arkadaşım, daha attığım linkte snowfall görüntüsü almayı zor beceriyor forumun %90'ı... Zaten nomal olan da bu, senin de dediğin laf mı şimdi. Milletin kafasını karıştırmaktan başka işe yaramamaya başladı forum. Fazla beklentiye girmeden tadını çıkarsın millet sistemin, yağarsa ne ala yağmazsa 8-9 ocak...