İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ben burada döneceğini pek sanmıyorum ama dediğim gibi yağışın son saati dönebilir. yarınki yağış bu arada çok güzel 15 mm kar alacağız.

• Yarın karla karışık yağmur ve yağmura dönme ihtimali azaldı, yarın yoğun kar yağışları görülebilir.

neden hocam? aslinda disardayim sicaklik yukselmis, besiktas, maslak -0.8 gosteriyor gunduz bence 3 derecelere cikar istanbul? siz farkli bisey soylediniz merak ettim veriler oylemi diyor?

• Yarın istanbul da sabah saatlerinde hafif kar gecisleri gorulebilir.siklon oglen saatlerine dogru marmaranin guneyine 1005 mb olarak yerlesecek gibi duruyor.guclu bir siklon bu guclu siklon yagisi oldukca arttirir karadenizden guclu olmayan dek bantlari poyraz kokeni ile avrupa yakasinin kuzey kesimlerini tarayacak gibi duruyor.siklon da marmaraya gelerek marmara denizinde olusan yagisi guney sahilden istanbula sokacak bu da yagisi gosterilenden iki kati almamiza sebep olur yani iki deniz de yarin calisacak radar oglen avrupa yakasinda oldukca yogun olacaga benziyor guney sahil kesimi yagmur zaman zaman kky alir malesef yagmur gecisi gorunuyor ben tamamen kar olarak devam edecegimizi dusunmuyorum ozellikle kiyilarda yarin oglen ciddi yagmur olabilir dikkat..hayirli geceler

• Fırtına
    Batı Karadeniz, Ege ile Batı Akdeniz'de kuvvetli fırtına; Marmara'da fırtına; Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Marmara
    Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı,
    Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde,

payraz fırtınasında sıcaklık ne kadar artabilir ki?? bence de kar olacak ve yarın avrupa kopacak bence. 15 mm=35-37 cm kar

• Yarın istanbul da sabah saatlerinde hafif kar gecisleri gorulebilir.siklon oglen saatlerine dogru marmaranin guneyine 1005 mb olarak yerlesecek gibi duruyor.guclu bir siklon bu guclu siklon yagisi oldukca arttirir karadenizden guclu olmayan dek bantlari poyraz kokeni ile avrupa yakasinin kuzey kesimlerini tarayacak gibi duruyor.siklon da marmaraya gelerek marmara denizinde olusan yagisi guney sahilden istanbula sokacak bu da yagisi gosterilenden iki kati almamiza sebep olur yani iki deniz de yarin calisacak radar oglen avrupa yakasinda oldukca yogun olacaga benziyor guney sahil kesimi yagmur zaman zaman kky alir malesef yagmur gecisi gorunuyor ben tamamen kar olarak devam edecegimizi dusunmuyorum ozellikle kiyilarda yarin oglen ciddi yagmur olabilir dikkat..hayirli geceler

kardeşim bence istanbul 2-3 derecelerde olsa bile lapa lapa tabir ettiğimiz kar yağışın alır diye düşünüyorum.ki bunun bir çok örneğini yaşamışlığımız var bakalım yarın ola hayrola sistem belkide gitmeden sürprizzzzzz der:)

• Mgm de ne olacağını pek kestirememiş olacak ki; 156 rakımlı sultangaziyi kky vermiş en düşük/en yüksek sıcaklıklar:-2/3 110 rakımlı gaziosmanpaşaya:saf kar vermiş üstelik -2/3 aynı sıcaklık değerlerinde, hayır nem oranları ve rüzgar durumu da aynı hemen hemen... ilginç bence bir yerde hata var ama nerede anlamadım.

• Erimeden, su sesinden kastım şu ekteki görüntüydü. O su gideri çatıdan iniyor, 15.kattayım. Bu kar yağışında buzlanma sonrası ayrıldı borular ve dün geceden beri baya kalın bir buz kütlesi görüyordum. Öğlen evden çıkarken de vardı o buz, gece 11 gibi eve döndüğümden beri ise damlayan sularla bakışıyoruz..forum.havaforum.com/attachment/21318/