İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • o konulara hiç girmeyim @talhahap
    bu sistemde kendi rekorlarımızla yarıştık bazılarını geçtik.
    cuma geceki yağış 2016 jonas blizzard ile yarıştı resmen.
    akdeniz ve karadeniz yaylalarındaki (örtü miktarı/saat) oranında yarıştık.
    bence efsanedir ve bu efsane adına açılacak bir konuyu hakediyor. konuda da sistemin öyküsü ve fotoğraflar olmalı bence.

• o konulara hiç girmeyim @talhahap
    bu sistemde kendi rekorlarımızla yarıştık bazılarını geçtik.
    cuma geceki yağış 2016 jonas blizzard ile yarıştı resmen.
    akdeniz ve karadeniz yaylalarındaki (örtü miktarı/saat) oranında yarıştık.
    bence efsanedir ve bu efsane adına açılacak bir konuyu hakediyor. konuda da sistemin öyküsü ve fotoğraflar olmalı bence.

çarşamba için tatil hakkında ne diyorsunuz?

• Yarın İstanbulda görülecek cephe yağışı şehrin büyük bölümünde yoğun kar şeklinde olacak. Yağışın son demlerinde Karadenize kıyısı olan Sarıyer Beykoz gibi yerlerde karla karışık yağmur olabilir. Rüzgarın gündoğusundan esmesi nedeniyle sıcaklıklar 3 derece civarında seyreder. Cephe geçip yağış kesildiğinde ise sıcaklık artacak fakat bir süre sonra karayele dönecek rüzgarla yeniden azalacak. Yağan karla oluşan kalın kar örtüsünü kaldıracak bir durum yok. Bu nedenle çarşamba günü de okulların tatil ihtimalini yüksek görüyorum.

Çarşamba ilk saatlerde de hafif kar ihtimali var. Böylece bu soğuk ve karlı dönemi noktalıyoruz.

• Her efsaneninde bir bitişi var maalesef... En azından 1-2 gün daha kal bizimle efsane hava-kars323 hava-kars323
    İstanbul tarihine 7-8-9 Ocak 2017 BEYAZ harflerle kazındı. Umarım yarını da ekleriz.

• Kardan adamımı yapttım sezonu kapattım :hfyeni (18):

Şimdi de kardanadambabası olmuşsun dostum :) Forumda kar için en fazla sabreden sendin, sen de muradına erdin :)

Son bir defa lapa lapa yoğun kar görmek istiyorum inşaallah olur. Lütfen gitme efsane, bizi bırakma.

Vedalaşmayı bilmek lazım... Şimdi tek duamız karların hızlı erimemesi... çünkü bugün Bünyamin Sürmeli, yağmur ve KKY inince hızlı erime ve buna bağlı sel baskını riskleri ile karşı karşıyayız dedi...

• Radarda yeni oluşumlar gözüküyor anadolu yakasına girmeye başlıyor galiba üstatlar ne diyorsunuz bu konuda etkili olurlar gibime geliyor açık yeşil ve sarı kütleler vardı en son.

• Nihayet cuma akşamdan itibaren ilk defa bu kadar uzun süre kar kesti.Daha bir beklentim yok.Godzilla'yı bir daha görmek dileğiyle.

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• bende kötü bir huy var böyle güzel şeyler bitince boşluğa düşüyorum bu olay güzel bir film izledikten de sonra oluyor garip bir his
    ama cidden bu kadar örtüyü hiç görmemiştim istanbulun geçen efsane sistemlerinde hep başka ilde oluyordum malesef çok efsana örtü var 87 saymazsak bu kadar örtü almasakta bol bol kar görmek dileğiyle