İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2004, 2012 falan diyip durmayalım, forum dışında kimse esamesini bile hatırlamıyor, ama çevremden (forumdışı yaşı yetenler) aldıgım tepkiler hep aynı (Beşiktaş, Sarıyer, Beyoğlu) "en son 86-87 senesinde böyle yağmıştı"...

• 2004, 2012 falan diyip durmayalım, forum dışında kimse esamesini bile hatırlamıyor, ama çevremden (forumdışı yaşı yetenler) aldıgım tepkiler hep aynı (Beşiktaş, Sarıyer, Beyoğlu) "en son 86-87 senesinde böyle yağmıştı"...

87 yiliyla kiyaslayamazsiniz, benim yasim 41, ozaman cocuktum 12 yasindaydim cok iyi hatirliyorum sehrin merkezinde taksimde 1 metre kar 3 hafta kaldi,
    soyle soliim harbiye ordu evinin yaninda caddede bikac arkdas kardan tunel yapip icine giriyordu 3 defa 1er hafta toplamda 3hafta okullar tatil oldu!

• 87 yiliyla kiyaslayamazsiniz, benim yasim 41, ozaman cocuktum 12 yasindaydim cok iyi hatirliyorum sehrin merkezinde taksimde 1 metre kar 3 hafta kaldi,soyle soliim harbiye ordu evinin yaninda caddede bikac arkdas kardan tunel yapip icine giriyordu 3 defa 1er hafta toplamda 3hafta okullar tatil oldu!

Sorun şu ki sistem güneyden gelen bi sıcak hava dalgasıyla parçalanıp takla atıyo ve Balkanlar'a kaçıyor, bu olmasa ve geçtiğimiz aralık ayı gibi 1 aylık bir süre 850 hPa'da -2 -4 sıcaklıklar hakim kaldıgı ayazlı bir sürece girseydik yine aynı şey olabilirdi. 87 kışı verileri için en yüksek cm Sarıyer sahil için 67cm olarak verilir. Ben de kundaktaymışım o zamanlar Adana'dan orman işi için gelenlerin develeriyle ekmek çekmişler bi hafta Zekeriyaköy'e :) Bu arada burda da iki gündür eve tünellerden geçerek girebiliyoruz, akşamüstü çektiğim fotoğrafları da ekliyeyim

• Arkadaşlar abartmıyorum bugün öğlen bahçeye yol açmıştım karları temizleyip şimdi baktım kapanmış temizlediğim yerler
    Şu 2 saatte acayip kar yağdı en az 7-8 cm arttırdı. Uyumadığıma değdi vallahi gün içerisindede böyle yağarsa gerçekten efsane üstü bir sistem olmuş olur

• Şu an Sefaköy Atatürk havalimanı bölgesindeyim rahat 5 cm kar almış resim paylaşacağım böyle devam edecek mi ederse süper olur ve heryer buz arkadaşlar dikkat edin

• Göztepe gece 3'ten bu yana lapa lapa hiç durmadan yağıyor üstümdeki kütleyi görünce inanamadım örtü üstüne örtü ekleniyor.Görüş mesafesi iyice düştü.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• 6_7 sinde avrupaya imrendiğimiz kar bu sefer bize kıyak geçiyor sanırım 4_5 saatir 6_7 sinde almadıgı karı alıyor anadolu yakası