İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bakalım bugün için verilen uyarılar neticesinde en etkili yağış,dolu,fırtına ve yıldırım aktiviteleri gerçekleşecek mi? Dünkü haftasonunkinden de zayıf kaldı.Çift parti halinde biri öğleden sonra diğeri gece yarısı bekleniyor.ESTOFEX de iri taneli dolu uyarısı ve fırtına vermiş.Güzel bir gün olur umarım.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Uzun bir aradan sonra iyi günler HavaForum.

Artık orajlı döneme giriş yaptık. Özellikle son 3 gündür İstanbul'u etkileyen oraj kütleleri var fakat çok şiddetli olduğunu söyleyemeyiz.

Oraj kütleleri yarın akşama kadar İstanbul'a ara sıra uğrayacak. Sonrası için bir şey söyleyemiyorum.

• Alemdag Tasdelen tarafındaydım bugün, dolu yagisi bekliyordum fakat olmadı bakalım belki yarın birkaç kare foto yakalarım.

• kartal-pendik-tuzla-gebze hattını birkaç saat içinde muhtemelen 3 -4 arasında oraj vurabilir,marmara denizi ortasındaki aktiviteyi takip edin

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Olsun artık değil mi ? hava halen baya serin bu mevsime göre.. Belli ki yaz da çok sıcak geçmeyecek. Aslında böylesi daha iyi gibi ;)

Pardon da +30 dereceler mevsimi mi? Fazla mübalağa ediliyor sıcaklık konusunda.Mayıs ortalaması 21-22 iken 3 aşağı 5 yukarı dalgalanmalar gayet doğal.Sıra dışı bir kış geçirdik baharın da bu şekilde geçmesi sürpriz olmamalı.Bence konuşulması gereken bugün 15 iken Cumartesi 30 olması sonra tekrar 17'ye düşecek olması. Metebolizmayı felç eder bu dalgalanmalar.

• @berkay_tuku arkadaş gelene kadar ben yorum yapıcam . Normal dememiş 'olsun artık gelsin artık' demiş soğuklardan ve bukadar dalgalanan havadan şikayetçi demekki ;) ki bende şikayetçiyim evet bukadar kısa sürede bukadar değişen hava hastalıklara davetiye çıkarır.
    Ayni zamanda güneş ışığından yeteri kadar faydalanamayan yurdum insanı genelde mayıs ayı ile birlikte D vitamini eksikliği yaşayabilir ve buda metabolizmada zayıflamaya , eklem-kas ağrılarına , ağır olmayacak şekilde depresyona , sık hastalanmaya ve uyku problemine yol açabilir. Bende greenair arkadaşımız gibi düşünüyorum artık gelsin şu sıcaklar da söyle doya doya tişört giyerek dolaşalım :hfyeni (29):

• @Şaban Çilesiz bende sana katılıyorum artık üstümüzdeki ağırlıkları atalım:) nisan ortasında 0-4 derece olmasını kovalamak ve kar beklemek anormal ise mayıs ayında 30 derecede anormal zaten ama şöyle bir 24-25 e kimse hayır demez:):)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @Şaban Çilesiz

Sağlık konusunda kesinlikle katılıyorum geçen yıl D vitamini eksikliği yüzünden ciddi bir rahatsızlık yaşadım aylarca süren.Benim vurguladığım nokta yapılan abartı yorumlardı.Mesela Şubat son haftası oraj konusu açılması da acele verilen bir karar orajların gecikeceği öngürülüyordu soğuk ataklardan.Kaldı ki Mart 17'de bu şehre kar yağdı.Ben yanlış algı oluşturulmaması için yorum yapma ihtiyacı hissettim.Yaz mevsimi için de katılmıyorum @Greenair19 'a ortalamanın biraz üstü sıcaklıklar olacağını düşünüyorum ve yine eklemek istiyorum her şey mevsiminde güzeldir.

• @berkay_tuku sizi yanlış anlamadım hocam sadece arkadaşa biraz ağır bi dil kullanmışsın bunu anlatmaya çalıştım ;) arkadaş sadece sıcakları istemiş buzamana kadar 1 gün sıcak 3 gün soğuk rüzgarlı dengesiz giden havadan biraz bunalmış :) sizin cevabınız biraz fazla eleştirel olmuş bunu anlamanız için uğraştım.. 30 derece mevsim normali degil tabiki ama 10-12 derece de mevsim normali değil hocam .. kimimiz sıcak sever kimimiz soğuk ve "herşey mevsiminde güzel" tabiki katılıyorum ama birbirimize daha hoşgörülü yaklaşma konusunda bende dahil hepimiz biraz daha dikkatli olmalıyız :) selam ve dua ile :)

• @berkay_tuku sizi yanlış anlamadım hocam sadece arkadaşa biraz ağır bi dil kullanmışsın bunu anlatmaya çalıştım ;) arkadaş sadece sıcakları istemiş buzamana kadar 1 gün sıcak 3 gün soğuk rüzgarlı dengesiz giden havadan biraz bunalmış :) sizin cevabınız biraz fazla eleştirel olmuş bunu anlamanız için uğraştım.. 30 derece mevsim normali degil tabiki ama 10-12 derece de mevsim normali değil hocam .. kimimiz sıcak sever kimimiz soğuk ve "herşey mevsiminde güzel" tabiki katılıyorum ama birbirimize daha hoşgörülü yaklaşma konusunda bende dahil hepimiz biraz daha dikkatli olmalıyız :) selam ve dua ile :)

Siz anlamak istediğiniz şekilde konuşmayı devam ettiriyorsunuz ben gerçekleri ,matematiğini ortaya koyarak dile getiriyorum.Kimseye ne bir eleştirim oldu ne de ağır bir ifadem.Lütfen kendi ifadelerinizi bana yormayınız.Ben zaten yeterince dikkatliyim karşılıklı hoşgörüye de forum kullarına da.Ben de aynı hoşgörüyü bekliyorum sizlerden.Ben neye katılıp katılmadığımı net ifade ettim,fikrimi paylaştım hepsi bu.