İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bence nisanda kar alacak istanbul ilk hafta hem de yerleri de beyazlatacak inşallah. Tabi o tarihte kar gelmesi ürünler ve masuller açısından ve çiçeklerin açtığı döneme denk gelmesi ne kadar güzel olur orası muamma? Ancak enteresan bir kış yaşadık. Nisan da enteresan geçeceğe benziyor. En azından ilk haftası ;)

• Hala kar kovalıyorsunuz gençler, bu saaten sonra yağacak kardan hayır gelmez, aksine zarar verir. Şahsen istemiyorum açsın artık iyicene, sırf soğuklar yüzünden orajlı günlere geçemedik...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hala kar kovalıyorsunuz gençler, bu saaten sonra yağacak kardan hayır gelmez, aksine zarar verir. Şahsen istemiyorum açsın artık iyicene, sırf soğuklar yüzünden orajlı günlere geçemedik...

Biz kovalamadık, kendi geldi GFS diyagramında her şey hocam :D

• @Greenair19 kovalayanlar için söylüyorum:)

Valla istanbulda tarımsal bir faaliyet yok denecek kadar az olduğu için yağacak karın soğuğa bağlı çiçeklere zarar vereceğini de sanmadığım için görsel de olsa şöyle bir kar yağar ihtimali var kafamda hep (istnbul adına) 17 martta başıbüyük ve aydos gibi yerlere yağan cinsten 1-2 derecelerde yağan karın çok ürünlere de olumsuz etkisi olacağını sanmam hocam. Yani ne tas yansın ne kebap :thumbup:

• tam aksine artık havaların 10 derecenin bile altına inmesini istemiyorum, neyseki bu hafta ısınacak:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• tam aksine artık havaların 10 derecenin bile altına inmesini istemiyorum, neyseki bu hafta ısınacak:)

çıkar hocam çıkar 40 dereceleri bulan zaman dilimlerini de görürüz İNŞALLAH bugünleri özletmez bize bu yaz sıcakları.

• Özletmez niye özletsin, herşeyin bir zamanı var, 2 senedir haziran aylarını gayet serin geçiriyoruz, kışı yaşadık bitti artık yerini ılık havalara bırakmalı.

Aynı ben :) Herşey mevsiminde güzel bu saatten sonra kar filan yağmasın bence kıyılara :) Tabi herşey Allah'tan geliyor. Yapabileceğim tek şey dua ediyorum kazara kar yapacak bir sistem gelmesin diye.Bu hafta içi İstanbul'a geliyorum zaten :D

• Bünyamin Sürmeli Cnn de ay sonunda soğuk hava dalgası ihtimali var dedi detaylar ilerleyen günlerde dedi
    Sürpriz olucak ama gelirse tarım açısından kötü bizim açımızdan iyi olur hadi hayırlısı

• gunaydin Istanbul,bugun hava acik gibi,guzel bir gune merhaba,bahari yasatacak bir hafta bizi bekliyor insallah

• Hafta sonuna kadar değişken diyagram ve model güncellemeleri görmemiz olası.Soğuma olacağı kesin.Bakalım -8 izotermini alabilecek mi İstanbul? Sorunun cevabını hafta sonuna girişte belli olur.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

Einmal editiert, zuletzt von berkay_tuku ()