28 ARALIK - 1 OCAK SİSTEMİ DETAYLI ANLATIM

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kardeş kıbrıs lefkoşa ne olur buranın metrolojisi daglara kar vermişde ??

Daglara 1000+ rakımı olan yerlere mümkün sadece.

Hocam sizce düzelme olurmu istanbul kıyıları için gfs de düzelme var gibi bu arada konunuz hayırlı olsun Allah utandırmasın

Teşekkürler temennileriniz için . Kıyılarda beklenilen yağmurlar artık kky ve kar yağışlarına dönüştü diyebilirim... Gece ECMWF ve GFS ortak nokta bulursa artık sistem tamamdır.

Hayırlı olsun uğurcan kardeşim Allah utandırmasın.

Çok Teşekkürler Hocam saolun :)

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• hayırlara vesile olmasını diliyorum yılın ilk ciddi kar yağışlı havası geliyor Önceki yazdıgım sözlerin hepsinin arkasındayım bu sefer geliyor millet bizi küçük düşürüp inanmamıştı halbuki ben baştan sona kadar inandım bu sisteme @Uğurcan Makaroğlu hocamın sayesine birazda bu sisteme inandım çünkü 2-3 günden beri çekirdegin yönünü çevresini gücünü soguk nerden giriş yapıcak en ince ayrıntısına kadar inceledim geldim burda yorum yaptım inanmayanlar vardı.. İnş bu sefer olucak Marmara'nın güneydogusu (Sakarya,Kocaeli,Bursa,Yalova,Bilecik,Balıkesir,İstanbul geneli Anadolu Yakası daha çok olmaz üzare Çanakkaleye kadar yogun kar yağışları Bekliyorum,bu sistem Batı Karadeniz içinde Raylar yerine oturmaya başladı vaade kısaldıkça düzelecektir eminim.. Batı Karadeniz'de (Düzce,Bartın,Zonguldak,Bolu,Karabük,Kastamonu boyunca bu illerde de yogun kar yağışları Bekliyorum.. önceki sayfalarda yazdıgım yazının sonuna kadar arkasındayım ALLAH'ın izni ile olacak bu sefer biraz sabır..

• hocam sistem doguladi diyorlar tekirdag icin 10 cm ortu demistiniz bu degistimi? ve kirklareli demirkoy derekoy?

Değişim yok.

hocam bursaya 15 cm ortu demissin ben kiyida mudanyada yasiyorum rakim 4 yaklasik 5 cm civari ortu olusur dememiz mumkun mu :4722

Bursa için verdiğim tahmin en çekimserdir. Bursa şehir merkezi yükseklerinde yer yer 50-60 cm kar beklediğim yerler de mevcut... Evet örtü miktarınız 5-10 cm aralığında olcak.

beylikduzu tuzla falan 10 15 diyosun cekmekoye 7 8 cm diyosun anlamadim gitti

Dek vuracak alanlardan bahsediyorum . Mahalleden mahalleye kar miktarı değişirken biri avrupa yakası biri anadolu ne var bunda ?

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• hayırlara vesile olmasını diliyorum yılın ilk ciddi kar yağışlı havası geliyor Önceki yazdıgım sözlerin hepsinin arkasındayım bu sefer geliyor millet bizi küçük düşürüp inanmamıştı halbuki ben baştan sona kadar inandım bu sisteme @Uğurcan Makaroğlu hocamın sayesine birazda bu sisteme inandım çünkü 2-3 günden beri çekirdegin yönünü çevresini gücünü soguk nerden giriş yapıcak en ince ayrıntısına kadar inceledim geldim burda yorum yaptım inanmayanlar vardı.. İnş bu sefer olucak Marmara'nın güneydogusu (Sakarya,Kocaeli,Bursa,Yalova,Bilecik,Balıkesir,İstanbul geneli Anadolu Yakası daha çok olmaz üzare Çanakkaleye kadar yogun kar yağışları Bekliyorum,bu sistem Batı Karadeniz içinde Raylar yerine oturmaya başladı vaade kısaldıkça düzelecektir eminim.. Batı Karadeniz'de (Düzce,Bartın,Zonguldak,Bolu,Karabük,Kastamonu boyunca bu illerde de yogun kar yağışları Bekliyorum.. önceki sayfalarda yazdıgım yazının sonuna kadar arkasındayım ALLAH'ın izni ile olacak bu sefer biraz sabır..

Tahminlerin için teşekkürler @dikiz inşllah allh yardımcımız olurda o sistemi buraya getirirz :)

Priestley

• İnş @Uğurcan Makaroğlu ALLAH yardımcımız olsun ama bu sefer olacak ben hissediyorum çünkü karayel rüzgarı fena yapar Karayel geldiyse kışta gelmiştir benim için ayrıca bu sistemin uzayacagını düşünüyorum demiştim Ocak ayının 3-4 üne kadar kalacak bence... Marmara'nın Güneydoğusunda Yogun Kar Yağışları Batı Karadeniz'e ugramadan gitmez hocam ;)

Einmal editiert, zuletzt von dikiz ()

• balikesir merkez ne olur

20-25 cm arası örtü oluşması için tüm şartlar uygun...

eskişehir için düşünceniz nedir çarşamba ve perşembe günleri ?

Orta kuvvette kar yağışları alacaksınız . Örtü miktarı 10 cm civarı olacak.

Beylikdüzü-Yakuplu (Rakım 135 mt) ne olur? Cevabınız için teşekkürler.

Orta kuvvette zaman zaman hafif kar yağışları alacaksınız 7-8 cm civarı örtü oluşabilir.

Eskişehir'de durum ne olur?

Orta kuvvette kar yağışları alacaksınız . Örtü miktarı 10 cm civarı olacak.

Kardeşim ellerine sağlık.Allah utandırmasın

Teşekkürler hocam :)

Hocam Çorlu'nun durumu nedir

Yağışlar hafif zaman zaman orta kuvvette tahmini örtü miktarı : 6-11 CM

Priestley