6-9 Ocak Arasi Sert Sistem

• Avrupa yakasinin sansli oldugu bi sistem gormedim zaten hep anadolu :)

niye gecen sıstemde,yanı yılbası sıstemınde avrupa cok daha ıyıydı..kıyıda bıle ortü olmuşken,anadalu yakasının kıyısında kar havada bıle gorulmedi nerdeyse..

• arkadaslar yagis daha degisir bekleyecegiz.saat araligi olarak 24-36 saat araliginda istanbul geneli kar alir.trakya da yagis da azalmalar var yine enteresan seyler olabilir.ecmwf gfs ye benzeyebilir biraz.yuksek ihtimal ortada bulusacaklar zaten

• sistem icin dediklerim gecerli istanbul 24-36 saat araliginda kar alacak -12 civari soguk ortalamasi olacak fikrim bu yondeydi degisim yok kiyilar 15-20 cm civari kar alir en az.anadolu yakasi suan daha iyi duruyor yagista

Burak hocam biz yine şansızmıyız?

• niye gecen sıstemde,yanı yılbası sıstemınde avrupa cok daha ıyıydı..kıyıda bıle ortü olmuşken,anadalu yakasının kıyısında kar havada bıle gorulmedi nerdeyse..

ben bakikordeyim ortu falab yoktu yemin ederim 30 kasim sistemi daha iyiydi o sistemden

• bu aksam islerden dolayi fazla aktif olamadim anca uyurken bi bakayim dedim.
    genel olarak gun icinde sistem trakyadan cikti istanbul sistemi yonunde ilerliyor dedik peki neden once cephe yagisini aliyor istanbul sonra 1 gun kadar ara var fakat o kar erimez havayi daha da sogutur yer kure oldukca soguk olacak pazar gunu gun icinde sahil bile -2 civarinda olur.pazartesi ogleden sonra iyi duruyor dek vermis gfs ve karin ustune devam eder sali da yagis var diyor.yani bu sistem sibirya kokenliyse ve isin icinde karayel varsa lodosa aldanmayin cuma gunu hersey olabilir.insanlar sali gunu oldugunda hala kar yagiyor istanbul da diyebilirler.tek sorun pazar gunu.oda istanbulda -12 -13 ile kuru soguk mu olur diyenlere gelsin.olur kardesim bal gibi olur karayel varsa yb alanina girdiysen o kuru hava istanbul uzerinde donup durur pazar gunu ornegin.neyseki pazartesi toparliyor gibi.hayirli geceler

• hersey cuma gunune bagli eger cuma oglen soguma olursa kiyilar dahil iyi kar ortusu yapar.yok aksami bulursa girisi o zaman bu sistem 2004un yanindan bile gecemez.istanbul avrupa yakasi ozellikle bana gore cok fazla cm yapamaz oyle 40 cm falan beklerken en az simdi 20 dyoruz malesef

• hersey cuma gunune bagli eger cuma oglen soguma olursa kiyilar dahil iyi kar ortusu yapar.yok aksami bulursa girisi o zaman bu sistem 2004un yanindan bile gecemez.istanbul avrupa yakasi ozellikle bana gore cok fazla cm yapamaz oyle 40 cm falan beklerken en az simdi 20 dyoruz malesef

Her gün tahminin değişiyor, kar haritasına bakmanı tavsiye ederim.

Üstad ellerine sağlık, şu yazdıklarına katılmamak elde değil. Ya 3-6 saat farkla efsane yaşanacak ya da kıl payı kaçırılacak. Umarım her şey gönlümüzce olur.