29 Aralık ve Yılbaşı Sistemi

• @cografyaciburak hocam 30 kasımdan beri bu kaçıncı hüsran ülke adına bi model örnegin; 14 - 15 aralıga sistem indiriyor -14 -16 lı vaadesi kısaldıkça -14 -16 lar -4 -6 oluyor 1 aydan beri kışa şöle ülkece giriş yapamadık siklon olayına gelince keşke gelmeseydi şu sistem diyorum alt üst etti tüm tahminleri ve Ülkemizi çıkan tropikal fırtınalar seller Hortum olayları git gide her kış ayına girişimizde bu sorunlar artmaya başladı, ben bi iklim bilimci degilim ama dogayı sezen ve gözleyen bi insanım yarın bile ne olacagı belli degil.. Benim hüsranlıgım 30 kasımda başladı ve hala da devam ediyor Hüsranlarımız.. Ben kendi adıma şunu söliyebilirim şuan net kış ayına girmiş degiliz olaganüstü kış yaşıyoruz bi aydır havalar abartılı şekilde sıcak gitmiyor bu konuda bi laf söyleyemem ama yağış sıkıntımız ve kar alamıyoruz sıcaklıklar yeterince kar seviyesine inemiyor Denizlerimiz git gide soguyor ama şu sibiryayı bi uyandıramadık sanki mühebbet hapis yemiş gibi çakılı kalmış orda bu konuda siz neler düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bu siklon olayını hiç sevmiyorum gelecekse Dek li sistemler ülkemiz adına daha iyi şeyler yapıyor..

• tek sevindigim nokta istanbulun bu sistemde heryerinin yagis almasi. Daha iyisi de kuru yer kalmadi. Istanbulun abdesti tutar umarim da adam gibi sistem aliriz. 2017 ye girmeden cok yoruldum...

• İster saçma deyin ister yorumumu silin ne derseniz deyin ama daha önce bende komplo teorisi olarak bildiğim inanmadığım HAARP gerçek gibi geliyor çünkü 5 yıldır sisyemlerin kapımızdan gitmesi heleki bu sistemde çok daha iyi belirdiğini anlamak güç olmasa gerek, arkadaşlar ben boluluyum ve 10 sene önceki gibi kar yağmıyor, artık tvlerden köy yolu kapandı haberleri gelmiyor, git gide kar azalıyor ülkemizde, bunlar benim düşüncem.